Artykuły w kategorii Okulistyka:

Okiem eksperta - urządzenia Optos

Badanie z urządzeniem Optos pozwala na uwidocznienie oraz utrwalenie w formie fotografii barwnej szczegółów dna oka. Jest to bardzo cenne narzędzie, dzięki któremu można diagnozować, śledzić efekty wdrożonej terapii oraz przede wszystkim rozpoznawać obecność patologii obwodu oka. Wynik badania można uzyskać bez potrzeby rozszerzania źrenic. 

Współpracujemy tylko z najlepszymi!

Miło mi podzielić się z Państwem dobrą wiadomością. Consultronix, od listopada 2020 r., jest przedstawicielem szwajcarskiej firmy Meridian Medical. Tym samym poszerzył i uzupełnił swoją ofertę laserów okulistycznych. 

ANTERION® – nowa era wizualizacji

Kolejny sprzęt firmy Heidelberg Engineering dołączył do wyposażenia Centrum Medycznego Julianów. ANTERION® to najnowsze urządzenie niemieckiego producenta słynącego z doskonałej jakości oferowanych usług. System ten daje nowe możliwości obrazowania struktur przedniego odcinka gałki ocznej. Użyta technologia OCT swept-source pozwala na uzyskanie obrazów wysokiej rozdzielczości w bardzo krótkim czasie.

Aplikacja do planowania laserowej terapii siatkówki – NAVIGATE APP firmy OD-OS

Placówki naukowe, ze względu na sytuację związaną z COVID-19, coraz intensywniej korzystają z możliwości prowadzenia wykładów i kursów on-line. Ale czy obecna rzeczywistość daje możliwość poszerzania wiedzy w zakresie nowych technologii w laseroterapii? Firma OD-OS GmbH (Teltow, Niemcy), producent jedynego na świecie lasera do nawigowanej terapii siatkówki Navilas®, prezentuje ciekawe rozwiązanie.

Astronauta Alexander Gerst testuje możliwości diagnostyczne urządzenia SPECTRALIS® w kosmosie

Współpraca z naukowcami z amerykańskiej agencji kosmicznej NASA przynosi coraz większy rozgłos niemieckiej firmie Heidelberg Engineering, której specjaliści tworzą unikalne rozwiązania diagnostyczne w skali światowej. Ich sprzęt wykorzystywany jest nie tylko w klinikach okulistycznych w zakresie wczesnej diagnostyki chorób oczu, ale także w celach badawczych.

Faros – precyzja w szwajcarskim wydaniu

Przez długie lata współpracowaliśmy z firmą Alcon w zakresie aparatury do fakoemulsyfikacji, aczkolwiek przyszedł czas na zmiany. Końcem 2019 roku zarząd szpitala podjął decyzję o unowocześnieniu bloku operacyjnego opierając się na przekonaniu, że Sanitas ze względu na zaufanie jakim został obdarzony przez pacjentów, powinien zapewnić im najwyższy standard usług operacyjnych.

Moje doświadczenia z firmą Oertli

W latach 1974-75 przebywałem na stypendium w Klinice Okulistycznej Uniwersytetu w Gandawie, kierowanej przez prof. François. Pewnego dnia zostaliśmy zaproszeni do Kliniki w Antwerpii, gdzie obserwowaliśmy nowatorskie operacje wykonywane przez prof. Rudolfa Klöti z Uniwersytetu w Zurichu (uznany był za pioniera w Europie). Były to witrektomie głównie w krwotokach do ciała szklistego i wszyscy byliśmy zszokowani możliwościami tej metody. Prof. Klöti, we współpracy z firmą Oertli Instrumente AG, opracował pierwszy mechaniczny witrektom w 1971 roku (w tym samym roku prof. Machemer opublikował podstawy witrektomii przez pars plana), a aparat do witrektomii VitroCat w 1974 roku

Nowoczesne techniki przeszczepów rogówki w I Klinice Okulistyki PUM w Szczecinie

Choroby rogówki stanowią obecnie jedno z największych wyzwań dla współczesnej okulistyki. Do najczęstszych problemów należą stany zapalne, keratopatia związana z usunięciem zaćmy, stożek rogówki, blizny pourazowe bądź pozapalne, a także dystrofie rogówki. Wymienione choroby mogą powodować znaczne pogorszenie ostrości widzenia lub nawet utratę wzroku, przy zachowanej prawidłowej morfologii pozostałych tkanek oka. W wielu wypadkach jedynym, skutecznym leczeniem pozostaje przeszczep rogówki. Transplantacja rogówki w skali kraju jest jednak procedurą wykonywaną zbyt rzadko w stosunku do potrzeb.

Operacja usunięcia zaćmy bez kompromisów – czyli Nanex™ multiSert+™

Hoya Surgical Optics jako lider w produkcji preloadowanych soczewek wewnątrzgałkowych stale poszukuje nowych rozwiązań, konsekwentnie realizując swoją misję jaką jest poprawa widzenia i jakości życia milionów ludzi cierpiących na zaćmę.