Artykuły związane z marką Oertli:
Opiekun marki w firmie Consultronix: Kamil Środa
Kontakt: tel. 12 290 22 22, e-mail: ksroda@cxsa.pl
Kiedy warto odejść od standardów? Witrektomia 23, 25 czy 27G?
Autor: Maciej Łuczak
Kategoria: Mikrochirurgia oka Egzemplarz: CX News nr 2/73/2022
Postęp technologiczny w zakresie witrektomii umożliwił wykonywanie zabiegów chirurgicznych za pomocą systemów w rozmiarach od 23 do 27G. Złotym standardem jest 23G, jednak w niektórych przypadkach warto dać szansę mniejszej alternatywie. System o rozmiarze 27G wymaga cięcia o średnicy zaledwie 0,42 mm, co pozwala na perfekcyjne zasklepienie się ran, zmniejsza stan zapalny oraz ból pooperacyjny w porównaniu do witrektomii 25G (Kaushik, et al., 2022; Schaal, et al., 2014). W przypadku witreoretinopatii proliferacyjnej (PVR) i retinopatii cukrzycowej proliferacyjnej (PDR) mniejsza średnica narzędzi pozwala na bardziej precyzyjną manipulację. Wskazania chirurgiczne w witrektomii przez część płaską ciała rzęskowego (PPV) 27G obejmują: otwór plamki, ERM, zespół trakcji szklistkowo-plamkowych, obrzęk plamki, krwawienia w tylnym odcinku, trakcyjne odwarstwienie siatkówki, zmętnienie ciała szklistego, a także cukrzycowe odwarstwienie trakcyjne, przedarciowe odwarstwienie siatkówki (RRD), zapalenie wnętrza gałki ocznej i krwotok podplamkowy.
30 lat z kapsulotomią wysokich częstotliwości. Oertli Instrumente AG
Autor: Mateusz Rakoczy
Kategoria: Mikrochirurgia oka Egzemplarz: CX News nr 1/72/2022
Trzy dekady w świecie technologii mikrochirurgicznych to przeskok generacyjny, który trudno sobie wyobrazić. Zaprezentowanie w 1991 roku przez firmę Oertli kapsulotomii HF było ogromnym krokiem w przyszłość. W tamtym czasie innowacyjność tej metody była zaskakująca. Co więcej, mimo upływu trzech dekad, nadal zalicza się ją do nowoczesnych i zaawansowanych rozwiązań w mikrochirurgii oka. Dla zobrazowania - pierwsze systemy trokarów witreoretinalnych pojawiły się dopiero 11 lat później, a systemy 23G profesora Eckardta miały premierę w 2005 roku.
OS 4™ - platforma operacyjna nowej generacji
Autor: Mateusz Rakoczy
Kategoria: Mikrochirurgia oka Egzemplarz: CX News nr 3/71/2021
Zgodnie z zapowiedzią z ubiegłego wydania CX News prezentujemy najnowsze funkcje aparatu OS 4 w ulepszonej wersji. Upgrade przyniósł kilka ważnych zmian ułatwiających wykonywanie zabiegów oraz zwiększających komfort obsługi sprzętu. Na grafice poniżej wyróżnione zostały nowe elementy. Przypominamy również o standardowych cechach wszechstronnego aparatu firmy Oertli Instrumente AG. Nowe funkcje zyskał także sterownik nożny, obsługujący zarówno aparat, jak i laser. Teraz możemy skorzystać ze 100 predefiniowanych ustawień dopasowanych do naszych potrzeb!
Testymonial nt. OS 4™
Autor: dr n. med. Sławomir Cisiecki
Kategoria: Mikrochirurgia oka Egzemplarz: CX News nr 3/71/2021
Firmę Oertli znam już prawie 20 lat. Pierwszy aparat dostałem od znajomego lekarza z Niemiec, później przez prawie 15 lat pracowałem na aparatach CataRhex i OS 3.
Nowości w Oertli
Autor: Łukasz Mach
Kategoria: Okulistyka Egzemplarz: CX News nr 2/70/2021
Ostatni rok był wyzwaniem dla całej branży medycznej. Również w okulistyce dało się odczuć skutki globalnej pandemii. Musieliśmy przekształcić funkcjonujące do tej pory schematy działań i dostosować je do nowych zasad. Nawet w szczycie pandemii serwisanci i inżynierowie aplikacyjni, rozumiejąc powagę swojej roli, pojawiali się w placówkach medycznych. Zachowując wszelkie procedury bezpieczeństwa sanitarnego, dbali o to, aby dostarczane urządzenia były sprawne, a przeszkolony personel mógł swobodnie wykonywać swoje zadania.
HFDS jako nowoczesna metoda nieinwazyjnego leczenia chirurgicznego jaskry otwartego kąta przesączania
Autorzy: Bojan Pajic, Kaweh Mansouri, Mirko Resan, Reto Allemann, Zeljka Cvejic
Kategoria: Mikrochirurgia oka Egzemplarz: CX News nr 1/69/2021
Komentarz producenta - Oertli
Autor: Lisa Kehren-Quitsdorf
Kategoria: Okulistyka Egzemplarz: CX News nr 1/69/2021
Testymoniale użytkowników metody HFDS - dr n. med. Jaromir Wasyluk
Autor: dr n. med. Jaromir Wasyluk
Kategoria: Mikrochirurgia oka Egzemplarz: CX News nr 1/69/2021
Testymoniale użytkowników metody HFDS - dr n. med. Marcin Jezierski
Autor: dr n. med. Marcin Jezierski
Kategoria: Mikrochirurgia oka Egzemplarz: CX News nr 1/69/2021
Testymoniale użytkowników metody HFDS - dr n. med. Piotr Marszalik
Autor: lek. med. Piotr Marszalik
Kategoria: Mikrochirurgia oka Egzemplarz: CX News nr 1/69/2021
Testymoniale użytkowników metody HFDS - dr n. med. Piotr Rusek
Autor: dr n. med. Piotr Rusek
Kategoria: Mikrochirurgia oka Egzemplarz: CX News nr 1/69/2021
Testymoniale użytkowników metody HFDS - lek. Agnieszka Miśkiewicz–Wójcik
Autor: lek. Agnieszka Miśkiewicz-Wójcik
Kategoria: Mikrochirurgia oka Egzemplarz: CX News nr 1/69/2021
Faros – precyzja w szwajcarskim wydaniu
Autor: Bartłomiej Chmielewski
Kategoria: Okulistyka Egzemplarz: CX News nr 2/68/2020
Przez długie lata współpracowaliśmy z firmą Alcon w zakresie aparatury do fakoemulsyfikacji, aczkolwiek przyszedł czas na zmiany. Końcem 2019 roku zarząd szpitala podjął decyzję o unowocześnieniu bloku operacyjnego opierając się na przekonaniu, że Sanitas ze względu na zaufanie jakim został obdarzony przez pacjentów, powinien zapewnić im najwyższy standard usług operacyjnych.
Moje doświadczenia z firmą Oertli
Autor: prof. Zbigniew Zagórski
Kategoria: Okulistyka Egzemplarz: CX News nr 2/68/2020
W latach 1974-75 przebywałem na stypendium w Klinice Okulistycznej Uniwersytetu w Gandawie, kierowanej przez prof. François. Pewnego dnia zostaliśmy zaproszeni do Kliniki w Antwerpii, gdzie obserwowaliśmy nowatorskie operacje wykonywane przez prof. Rudolfa Klöti z Uniwersytetu w Zurichu (uznany był za pioniera w Europie). Były to witrektomie głównie w krwotokach do ciała szklistego i wszyscy byliśmy zszokowani możliwościami tej metody. Prof. Klöti, we współpracy z firmą Oertli Instrumente AG, opracował pierwszy mechaniczny witrektom w 1971 roku (w tym samym roku prof. Machemer opublikował podstawy witrektomii przez pars plana), a aparat do witrektomii VitroCat w 1974 roku