Artykuły związane z marką Physiol:

Opiekun marki w firmie Consultronix: Agnieszka Gawin

Kontakt: tel. 12 290 22 22, e-mail: akarp@consultronix.pl

Zobacz ofertę produktów marki Physiol

Utworzony w 1986, Physiol ewoluował od Uniwersytetu w Liege, Belgia, i specjalizuje się w badaniach, rozwoju i produkcji implantów wewnątrzgałkowych w chirurgii zaćmy. Nasza wiedza obejmuje wszystkie etapy rozwoju i produkcji soczewek wewnątrzgałkowych. Rozciąga się od chemii polimerów aż do procesów sterylizacji, w tym modelowania i kontroli ryzyka związanego z implantacją materiałów.

Pierwsza soczewka trzyogniskowa do widzenia bliskiego, pośredniego i dalekiego

W szybko rozwijającej się mikrochirurgii okulistycznej, ciągle poszukiwane są przez lekarzy i pacjentów produkty zarówno innowacyjne jak i bezpieczne. Mówiąc o soczewkach wielo­ogniskowych na rynku spotykamy soczewki dwuogniskowe – dedykowane do widzenia tylko w odległościach: bliskich i da­lekich. Problemem jest fakt widzenia pośredniego zwłaszcza dla pacjentów czynnych zawodowo, czy aktywnych sportowo, dla których komfort ostrości we wszystkich dystansach jest nie­zbędny do prawidłowego funkcjonowania i cieszenia się pełnią życia. 

Soczewka PodEye - hydrofobowa rewolucja

Autor: Agnieszka Gawin

Kategoria: Okulistyka Egzemplarz: CX News nr 1/43/2013

Szeroka oferta soczewek dostępnych w portfolio naszej firmy, skupiała się dotychczas na modelach wykonanych z trzech materiałów: akrylu hydrofilnego, silikonu oraz PMMA. Jednak oferta w tej konfiguracji nie zaspokajała potrzeb wszystkich chirurgów. Nie mieliśmy popularnych na naszym rynku soczewek z akrylu hydrofobowego. Szukając firmy, która mogłaby wypełnić lukę w naszym asortymencie, postanowiliśmy w 2010 roku rozpocząć współpracę z belgijskim producentem soczewek wewnątrzgałkowych, firmą PhysIOL.

Nowy standard w implantacji - Micro A 123

Autor: Joanna Zapiór

Kategoria: Okulistyka Egzemplarz: CX News nr 4/42/2012

Soczewki wewnątrzgałkowe Micro A 123 belgijskiej firmy Physiol to nowy standard wysokiej jakości soczewek oraz ich wyjątkowej łatwości  implantacji. Micro A 123 to soczewki fabrycznie umieszczone w cartridgu, który po połączeniu z injectorem pozwala na bezpieczną implantację.