Artykuły związane z marką Rayence:

Opiekun marki w firmie Consultronix: Przemysław Piątek

Kontakt: tel. 12 290 22 22, e-mail: ppiatek@cxsa.pl

Zobacz ofertę produktów marki Rayence

Elektroniczna dokumentacja medyczna czyli jak ugryźć ucyfrowienie RTG – nowości Rayence

Postęp, zmiany i innowacje to nieodłączne cechy intensywnie rozwijających się dziedzin nauki, technologii i medycyny. Inwestycje w nowe technologie są naturalną drogą zwiększenia przychodu i polepszenia jakości usług. Pomimo wynalezienia na początku lat 60-tych pierwszego detektora, umożliwiającego przechwycenie promieniowania w formie cyfrowej, wiele placówek w Polsce – ze względów finansowych – nadal korzysta z systemów analogowych.

Ucyfrowienie aparatu RTG – to naprawdę proste

Cyfrowe aparaty RTG stały się już standardem. Na rynku medycznym pozostaje jednak wiele systemów analogowych, które pomimo swojego stażu bardzo dobrze funkcjonują. Do niedawna jedyną opcją ucyfrowienia takich aparatów były kasety CR (Computed Radiography) - czyli systemy Radiografii Cyfrowej Pośredniej. Aktualnie pracownie mają do wyboru również bezpośrednią digitalizację systemów RTG, poprzez detektory DR (Digital Radiography) - czyli Radiografię Cyfrową Bezpośrednią. O tej technice będą Państwo mogli przeczytać w poniższym artykule. 

Cyfrowo na nowo

W ofercie firmy Rayence pojawił się nowy, bezprzewodowy detektor o symbolu 1417WCC. Posiada rozmiar standardowej, dużej kasety RTG, co pozwala stosować go bez żadnych modyfikacji z każdym analogowym systemem rentgenowskim. Nie będzie także sprawiał problemów technikom przyzwyczajonym do zwykłych kaset. Z detektorem dostarczona może zostać opcjonalna osłona z uchwytem, która ułatwia jego przenoszenie i chroni przed zalaniem płynami przy wolnych ekspozycjach.

Cyfrowa przyszłość

Detektory cyfrowe to coraz bardziej powszechny widok w polskich szpitalach. Rosnące ceny materiałów wykorzystywanych w ciemni oraz malejące ceny detektorów powodują popularyzację rozwiązań wykorzystujących płaskie panele. Coraz częściej świadomi użytkownicy wybierając nowe aparaty, decydują się na wersje cyfrowe lub zestawy pozwalające zamienić zwykłego „analoga” na jego zdigitalizowaną wersję. Radiografia pośrednia zaczyna powoli tracić na znaczeniu.