Artykuły związane z marką Siemens:

Opiekun marki w firmie Consultronix: Piotr Wawrzyńczyk

Kontakt: tel. 12 290 22 22, e-mail: pwawrzynczyk@consultronix.pl

Zobacz ofertę produktów marki Siemens

Międzynarodowy koncern Siemens jest obecny w Polsce już od ponad 130 lat. Firma Siemens Sp. z o.o., utworzona w 1991 roku, jest głównym jego reprezentantem na naszym rynku.

Siemens Sp. z o.o. oferuje najszersze na polskim rynku portfolio produktów i usług macierzystego koncernu. Mając na uwadze najistotniejsze obecnie kwestie ochrony środowiska naturalnego, zmian demograficznych i urbanizacji, koncentruje się na wprowadzaniu na polski rynek najnowocześniejszych rozwiązań i produktów, które są w stanie sprostać najwyższym wymaganiom wynikającym ze zmian cywilizacyjnych.
Siemens staje się tym samym jednym z pionierów w ustalaniu standardów technologicznych w różnych dziedzinach przemysłu i infrastruktury. Nie szczędzi wysiłków w poprawianiu jakości życia i promowaniu technologii, które zapewniają efektywne wykorzystanie zasobów naturalnych i zmniejszenie skażenia środowiska.

SOMATOM Scope - niewielki tomograf z wielkimi możliwościami

Obecnie od jednostek ochrony zdrowia oczekuje się stałego podnoszenia jakości usług oraz zapewnienia dostępności opieki dla jak największej ilości pacjentów. Wszystko to w oparciu o niewystarczający budżet. Aby spełnić stawiane przed nimi oczekiwania, placówki medyczne muszą poprawić efektywność finansową, czyli robić więcej, wykorzystując mniej zasobów. W sferze sprzętu medycznego oznacza to, iż należy inwestować w sprzęt, który zapewni dostęp do pełnej gamy możliwości klinicznych, bez kompromisów jeżeli chodzi o wydajność. Kwestią kluczową jest: jak to osiągnąć w ograniczonym budżecie? 

Siemens na drodze do doskonałości

W ubiegłym miesiącu firma Siemens gościła Consultronix w swojej głównej siedzibie w Erlangen w Niemczech. Celem wizyty było XP Academy, czyli coroczne spotkanie szkoleniowe dotyczące portfolio Siemensa w zakresie aparatów RTG. Podczas tegorocznej edycji przedstawiono kilka innowacyjnych rozwiązań zarówno sprzętowych, jak i nowych opcji oraz funkcjonalności systemów, obecnych już na rynku.

Prezentacje DEMO - śródoperacyjnych aparatów RTG

Rozważając zakup nowego śródoperacyjnego aparatu RTG przeglądamy broszury i foldery, rozmawiamy z przedstawicielami wielu producentów, czy też zasięgamy opinii użytkowników w innych placówkach. Jednak doświadczenie podpowiada, że nic nie zastąpi możliwości przetestowania aparatu we własnym ośrodku. Jest dla nas niezwykle ważne, abyście mogli Państwo poznać nasze urządzenia w praktyce, czyli codziennym użytkowaniu. Dlatego wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom firma Consultronix daje możliwość wypróbowania podczas prezentacji jednego z dwóch śródoperacyjnych aparatów RTG z rodziny ARCADIS - ARCADIS Varic i ARCADIS Avantic.

Siemens Multix Fusion - jeden aparat, dwa rozwiązania

Aparaty Multix Fusion, jak wskazuje swobodne tłumaczenie ich nazwy z języka angielskiego (ang. fusion: fuzja, połączenie), łączą w sobie kilka cech, które wychodzą naprzeciw wysokim oczekiwaniom jego użytkowników. Ideą przyświecającą tworzeniu aparatów było połączenie funkcjonalności, niskiej ceny, komfortu, łatwości obsługi, bardzo dobrej jakości obrazów, a także niskiej dawki promieniowania.

Mammomat Fusion niezwykły aparat w zwykłym budżecie

Na rynek trafił wreszcie przystępny cenowo aparat oferujący kompleksowe rozwiązania w badaniach przesiewowych i diagnostycznych. Mowa o Mammomat Fusion czyli nowym aparacie w gamie mammografów oferowanych przez firmę Siemens.

Diagnostyka na MAX’a - nowe systemy RTG w ofercie Siemens

Firma Siemens wprowadziła na rynek nową serię systemów RTG o wspólnej nazwie MAX. W wyjątkowy sposób połączono w nich wszystkie elementy i funkcje aparatu, po to by dać użytkownikowi jeszcze lepszą jakość obrazowania i skuteczność w diagnozowaniu. Na rynku dostępne są już systemy Ysio MAX oraz Luminos dRF MAX, a niemiecki producent zapewnia, że w niedługiej przyszłości pojawią się kolejne.

Artis Q i Artis Q.zen - innowacje w interwencjach

Dzięki systemom Artis zee Siemens osiągnął wiodącą pozycję na rynku urządzeń do angiografii. Na ubiegłorocznej wystawie towarzyszącej kongresowi RSNA niemiecki producent zaprezentował nowe aparaty – angiografy z rodziny Artis Q i Artis Q.zen. Obecnie dostępne są one również w Polsce.

Polski system opieki zdrowotnej wkrótce zmierzy się z kosztami wymiany przestarzałego sprzętu medycznego

Kategoria: Finanse Egzemplarz: CX News nr 3/45/2013

Wymiana przestarzałego sprzętu do obrazowania diagnostycznego w polskich placówkach opieki zdrowotnej w latach 2013–2015 będzie kosztować blisko 430 mln złotych. Podmioty świadczące usługi zdrowotne muszą wypracować racjonalne finansowo strategie wymiany starego sprzętu na nowy.

Zainspirowany niską dawką MAMMOMAT Inspiration Prime

Od początku roku 2013 na rynku dostępna jest innowacyjna wersja cyfrowego mammografu firmy Siemens – MAMMOMAT Inspiration Prime. W porównaniu z dotychczas dostępnym na rynku aparatem, dodano technologię Prime, wymieniono detektor oraz poprawiono algorytmy, pozwalające na indywidualny dobór dawki (OpDose). Udoskonalono adaptacyjny AEC oraz OpView. Wszystkie te zmiany pozwoliły na uzyskanie takiej samej jakości obrazów, przy obniżeniu dawki nawet o 30%.

CIOS (ALPHA) w konkurencję

Wszystkie dziedziny ludzkiego życia poddawane są cyfryzacji. Najlepszym przykładem są aparaty fotograficzne – wielu z nas pamięta czasy, gdy można było wykonać 36 zdjęć na kliszy. Dziś wykonuje się tysiące zdjęć w formie cyfrowej, zapisywanych na kartach pamięci. Innym przykładem może być telewizja – na każdym kanale widzimy zapowiedzi wyłączenia w 2013 roku nadajników analogowych. Pozostaną jedynie kanały nadawane w formacie cyfrowym. Dzięki temu mamy mieć możliwość oglądania kanałów w lepszej rozdzielczości. 

ZMIANY, ZMIANY, ZMIANY ... - w ofercie firmy Siemens

Rok 2013 dla każdego wydaje się tajemniczy - dla jednych przez „pechową” 13 w dacie, dla innych bo nie ma go w kalendarzu Inków, a dla mieszkańców dalekiego wschodu będący Rokiem Węża wielką niewiadomą z szeregiem przepowiedni o niepewnej przyszłości. W przypadku polskiej medycyny nie potrzebujemy mędrców, którzy by nam wróżyli jutro ze znakiem zapytania – my mamy NFZ. Jednak właśnie na ten rok, inżynierowie z Erlangen przygotowali szereg zmian w ofercie aparatów rentgenowskich.

Aparat RTG z ramieniem C z oferty firmy Siemens Healthcare

Podstawowym i zarazem najprostszym aparatem RTG z ramieniem C w ofercie firmy Siemens Healthcare jest Siremobil Compact L. Jego wszechstronność zastosowań, mnogość opcji, umożliwiających dopasowanie urządzenia do indywidualnych preferencji użytkownika oraz łatwość obsługi sprawiają iż jest on doceniany przez specjalistów w Polsce i na całym świecie. Firma Siemens Healthcare może pochwalić się stale rosnącą bazą instalacyjną już ponad 10 tysięcy egzemplarzy. Świadczy to o zaufaniu jakim użytkownicy darzą producenta oraz opisywany aparat.

Nowości TK i MR od Siemensa czyli SOMATOM Perspective i MAGNETOM Spectra3T

Firmy, obecne na rynku medycznej diagnostyki obrazowej, od zawsze dążą do zminimalizowania kosztów zakupu sprzętu, przy jednoczesnym zwiększeniu jego możliwości diagnostycznych. Odpowiadając na to zapotrzebowanie, firma Siemens wprowadziła w 2012 roku nowy tomograf komputerowy SOMATOM Perspective oraz rezonans magnetyczny MAGNETOM Spectra.

Fuzja według Siemens Healthcare czyli nowe stacjonarne aparaty rtg Fusion

„Fusion” z języka angielskiego i niemieckiego oznacza połączenie, fuzję. W przypadku nowej rodziny aparatów firmy Siemens Healthcare jest to połączenie funkcjonalności, niskiej ceny, komfortu, łatwości obsługi, bardzo dobrej jakości uzyskanych obrazów oraz niskiej dawki promieniowania.