Jako handlowiec Consultronix SA, biorę czynny udział w procesach instalacji urządzeń marki FotoFinder. Ich kluczowym etapem jest szkolenie personelu w zakresie obsługi sprzętu i oprogramowania.
„Świat się zmienił! Mówi mi to woda, mówi mi to ziemia, wyczuwam to w powietrzu. Wiele z tego co kiedyś istniało zostało zatracone, bo nie żyją już ci, którzy to pamiętali.” Jakże na czasie są te słowa, wypowiedziane przez Galadrielę w prologu ekranizacji „Władcy Pierścieni” J.R.R. Tolkiena. To jak zmienił się świat obserwujemy wszyscy od ponad roku. Każdy z nas w mniejszy lub większy sposób został dotknięty nową rzeczywistością. Musieliśmy się dostosować do nowych zasad funkcjonowania, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.
Kontynuując cykl artykułów dotyczących zabezpieczania danych w urządzeniach z naszej oferty, pragnę przedstawić kolejnego bohatera – USG EyeCubed™ firmy Ellex. Od kilku lat EyeCubed™ należy do liderów na rynku medycznym w dziedzinie ultrasonografii okulistycznej. Jego główną zaletą jest doskonała jakość obrazu. Jednak, jak wszyscy wiemy, dobrej jakości zdjęcia zajmują dużo pamięci na dysku komputerowym, co prędzej czy później prowadzi do jej zapełnienia. Warto więc poznać sposoby archiwizowania bazy danych na dyskach zewnętrznych, w celu zachowania płynności użytkowania.
W obecnym numerze naszego magazynu CX News, pragnę kontynuować cykl artykułów dotyczących zabezpieczania danych w urządzeniach zainstalowanych w Państwa klinikach. Opisaliśmy już perymetr firmy Frey, wideodermatoskop firmy FotoFinder oraz rodzinę urządzeń Optos. Przyszedł czas na flagowy produkt w naszej ofercie z zakresu diagnostyki okulistycznej, a mianowicie stację diagnostyczną VX120/130 firmy Visionix.
W ostatnich numerach naszego czasopisma strony serwisowe zostały poświęcone tematyce archiwizacji danych w perymetrach i wideodermatoskopach, które znajdują się w naszej ofercie. Dzisiaj chciałbym Państwu przybliżyć sposób, w jaki danymi pacjentów gospodarują systemy 200TX oraz Daytona firmy Optos.
Rozpoczynamy cykl artykułów, które pomogą Państwu zatroszczyć się o bazy danych mieszczące się w Waszych komputerach. W kilku częściach przedstawimy jak dokonać archiwizacji baz danych w poszczególnych systemach przechowujących dane pacjentów i historię ich diagnostyki.
Firma FotoFinder od jesieni ubiegłego roku sprzedaje wideodermoskopy wraz z nowym oprogramowaniem o nazwie Universe. Oprócz, widocznej na pierwszy rzut oka, zmiany szaty graficznej, oprogramowanie dostosowano m.in. do najnowszych serwerów baz danych. Dodatkowo w ofercie firmy FotoFinder pojawił się nowy produkt pozwalający na nieustanny rozwój zainstalowanego oprogramowania Universe. Otóż od stycznia 2015 roku, każdy dermoskop zakupiony w firmie Consultronix posiada roczną licencję, pozwalającą na aktualizowanie oprogramowania do najnowszej wersji. To istotne, głównie ze względu na fakt, iż firma FotoFinder zobowiązała się do co najmniej jednej znaczącej aktualizacji w ciągu roku, stawiając sobie za cel, aby każdy ich system ewoluował wraz ze zmieniającymi się potrzebami dermatologii. Co dokładnie daje nam taka licencja? Oto jej główne zalety:
Jubileuszowy, 50. numer naszego magazynu medycznego CX News, jest dobrą okazją do refleksji i spojrzenia w przeszłość. Postanowiłem więc cofnąć się do pierwszego numeru z roku 2000, by zobaczyć jak wyglądało nasze czasopismo 14 lat temu. Szata graficzna była może nieco prostsza, objętość na pewno mniejsza, ale wśród tych czterech stron, które liczył cały numer magazynu, znalazło się miejsce także dla porad serwisowych. Staramy się więc w dalszym ciągu kultywować tradycję rozpoczętą przez pierwszych redaktorów.
Praktyki studenckie - nieprzyjemny obowiązek, oznaczający zmarnowany miesiąc wakacji, czy świetna okazja na zdobycie doświadczenia i nowych kontaktów? Jesteśmy studentkami III roku Inżynierii Biomedycznej na Politechnice Wrocławskiej i na czas tegorocznych wakacji zostałyśmy przyjęte na praktyki w Departamencie Serwisu dobrze Państwu znanej firmy Consultronix. Ponieważ miały to być nasze pierwsze praktyki, zastanawiałyśmy się jaka atmosfera będzie nam w tym miejscu towarzyszyć, czy poradzimy sobie z powierzonymi nam zadaniami, a także czy te zadania będą bardziej ambitne niż np. parzenie kawy. Jak się okazało miałyśmy dużo więcej szczęścia - już pierwszego dnia to nam przyniesiono kawę!