Beaver-Visitec International - jednorazówka vs wielorazówka

Autor: Joanna Zapiór

Kategoria: Okulistyka Artykuł opublikowano w CX News nr 2/36/2011

Wszystkie jednostki szpitalne, mające charakter zabiegowy, muszą szczególnie dbać o bezpieczeństwo sanitarne swoich pacjentów. Dlatego w każdym szpitalu znajduje się centralna sterylizatornia, miejsce do którego trafiają wielorazowe narzędzia chirurgiczne oraz bielizna operacyjna. Jednak od pewnego czasu można zaobserwować nowy trend - procedura sterylizacji narzędzi zostaje zastąpiona produktami jednorazowymi oraz indywidualnie dobranymi instrumentami do konkretnego zabiegu, które nie wymagają sterylizacji.
Wychodząc naprzeciw  nowym trendom  oraz potrzebom swoich klientów firma Beaver-Visitec International (Medical Becton Dickinson) skoncentrowała się na rozwoju innowacyjnych i niezawodnych produktów jednorazowych, w dziedzinie mikrochirurgii okulistycznej. W swojej ofercie BVI proponuje jednorazowe rozwórki, pęsety,  choppery, noże, obłożenia czy fartuchy. Ponadto tworzy indywidualnie dobrane, sterylnie zapakowane jednorazowe pakiety tzw. CustomKit potrzebne do zabiegów:

Procedura tworzenia CustomKit'u:
1. kontakt z przedstawicielem firmy BVI w Polsce (Consultronix S.A.),
2. wybór odpowiednich składowych zestawu,  
3. zestawienie komponentów w konkretnej kolejności i po ostatecznej akceptacji wdrożenie do produkcji,
4. dostarczenie zamówienia przez przedstawiciela,
5. radość i wygoda z użytkowania jednorazowych zestawów mikrochirurgicznych CustomKit.

BVI

Dopełnienie oferty stanowią preparaty wiskoelastyczne zarówno syntetyczne jak i naturalne. Metyloceluloza 2% oraz roztwory soli fizjologicznej potocznie znane jako BSS, które mogą być również dołączone do zestawów jednorazowych. Szeroka gama produktów frmy BVI daje możliwości wyboru komponentów dobranych do indywidualnych preferencji użytkownika, a  długoletnie doświadczenie firmy Becton Dickinson gwarantuje wysoką jakość oferowanych produktów.

BVIOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:

Astronauta Alexander Gerst testuje możliwości diagnostyczne urządzenia SPECTRALIS® w kosmosie

Współpraca z naukowcami z amerykańskiej agencji kosmicznej NASA przynosi coraz większy rozgłos niemieckiej firmie Heidelberg Engineering, której specjaliści tworzą unikalne rozwiązania diagnostyczne w skali światowej. Ich sprzęt wykorzystywany jest nie tylko w klinikach okulistycznych w zakresie wczesnej diagnostyki chorób oczu, ale także w celach badawczych.

Aplikacja do planowania laserowej terapii siatkówki – NAVIGATE APP firmy OD-OS

Placówki naukowe, ze względu na sytuację związaną z COVID-19, coraz intensywniej korzystają z możliwości prowadzenia wykładów i kursów on-line. Ale czy obecna rzeczywistość daje możliwość poszerzania wiedzy w zakresie nowych technologii w laseroterapii? Firma OD-OS GmbH (Teltow, Niemcy), producent jedynego na świecie lasera do nawigowanej terapii siatkówki Navilas®, prezentuje ciekawe rozwiązanie.

Moje doświadczenia z firmą Oertli

W latach 1974-75 przebywałem na stypendium w Klinice Okulistycznej Uniwersytetu w Gandawie, kierowanej przez prof. François. Pewnego dnia zostaliśmy zaproszeni do Kliniki w Antwerpii, gdzie obserwowaliśmy nowatorskie operacje wykonywane przez prof. Rudolfa Klöti z Uniwersytetu w Zurichu (uznany był za pioniera w Europie). Były to witrektomie głównie w krwotokach do ciała szklistego i wszyscy byliśmy zszokowani możliwościami tej metody. Prof. Klöti, we współpracy z firmą Oertli Instrumente AG, opracował pierwszy mechaniczny witrektom w 1971 roku (w tym samym roku prof. Machemer opublikował podstawy witrektomii przez pars plana), a aparat do witrektomii VitroCat w 1974 roku