Consultronix – kompleksowe wyposażenie gabinetu dermatologicznego

Arion - najlepszy w depilacjiNajczęstszymi zabiegami, jakie wykonuje się w gabinetach dermatologicznych i kosmetycznych są epilacja, szereg zabiegów z zakresu dermatologii estetycznej oraz coraz częściej procedury na ciało, w tym remodeling sylwetki i walka z cellulitem. Chcąc sprostać coraz większym wymaganiom pacjentów, lekarz zmuszony jest wybrać coś „dla siebie” z obecnej na rynku technologii medycznej.

Jak to zrobić, chcemy podpowiedzieć w tym artykule.

Każdy dobry laser epilacyjny powinien spełniać kilka warunków: pracować szybko, bezboleśnie dla pacjenta i wygodnie dla lekarza oraz być tanim w eksploatacji. Na rynku jest szereg laserów skutecznie epilujących - systemy diodowe, Nd:YAG, lasery aleksandrytowe oraz IPLe. Co więc, różni je między sobą? Po pierwsze szybkość działania, a co za tym idzie czas, jaki lekarz poświęca każdemu pacjentowi. Dla przykładu obszar wyepilowany aleksandrytem w 10 minut, Nd:YAGiem zajmie nam około dwudziestu, a diodą nawet do pół godziny, co ma wpływ zarówno na cenę zabiegu jak i komfort. Tymczasem pacjenci coraz mniej skłonni są do poddawania się procedurom przykrym czy bolesnym. I znów wygrywa tu laser aleksandrytowy z sekwencyjnym impulsem, ściśle skorelowanym z czasem relaksacji termicznej, znacznie zwiększającym zabezpieczenie pacjenta przed oparzeniem. Po trzecie, jeśli przy obliczaniu kosztu użytkowania weźmiemy pod uwagę ceny systemów oraz koszty potrzebnych do nich materiałów zużywalnych jak lampy czy kriogen, to laser aleksandrytowy znowu wypada relatywnie najtaniej.

Accent - do modelowania ciałaJakkolwiek w ofercie firmy Consultronix znajdują się wszystkie typy laserów oraz IPLi, używanych dzisiaj w dermatologii, do epilacji zdecydowanie rekomendujemy Państwu sekwencyjny laser aleksandrytowy jako skuteczne, szybkie i najbardziej ekonomiczne rozwiązanie.

Nadmierna tkanka tłuszczowa jest dziś poważnym problemem dla pacjenta i wyzwaniem dla lekarza. Mamy do wyboru szereg metod jak endermologia czy liposukcja. My rekomendujemy wyjątkowo skuteczny i w miarę komfortowy dla pacjenta system oparty o częstotliwość radiową. Urządzenie Accent zostało zaprojektowane do działania kontaktowego przy pomocy dwóch końcówek: jednobiegunowej i dwubiegunowej, odpowiednio dla objętościowego i powierzchniowego ogrzewania skóry. Dzięki temu fale radiowe w sposób kontrolowany penetrują tkankę na głębokość 2– 6 mm. Ogrzewanie tkanki w taki sposób poprawia wydolność naczyń żylnych i stan naczyń włosowatych, odmładza skórę poprzez przyspieszenie jej regeneracji i pobudzenie syntezy kolagenu. Wszystko to w konsekwencji daje mocne efekty wyszczuplające.

Harmony - system wielofunkcyjnyNajlepszym dopełnieniem do powyższych urządzeń mógłby być multiaplikacyjny system Alma Harmony, z możliwością przeprowadzania różnorodnych procedur jak zamykanie naczyń, leczenie trądziku czy likwidacja tatuaży. System kompletuje się z wymienialnych modułów, co pozwala na szeroki wybór dostępnych długości światła, a nawet rozwijania maszyny wraz ze wzrostem kliniki.

W ten sposób dysponujemy na przykład:

Jak więc kompleksowo wyposażyć gabinet dermatologiczny.... tylko w Consultronix!

Więcej informacji na temat laserów dermatologicznych znajdziecie Państwo na stronie firmy CONSULTRONIX S.A.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Dermatologia:

Zastosowanie refleksyjnej mikroskopii konfokalnej w diagnostyce czerniaka skóry

Refleksyjna mikroskopia konfokalna in vivo (ang. in vivo reflectance confocal microscopy, RCM) to nowoczesna, nieinwazyjna metoda obrazowania skóry. Pozwala zwizualizować tkanki w rozdzielczości porównywalnej do tej uzyskiwanej w klasycznym badaniu histopatologicznym. Podczas badania skóry można zobrazować: naskórek wraz z jego warstwami oraz skórę właściwą - warstwę brodawkowatą i górną część warstwy siateczkowatej, a także przydatki skóry. Zdjęcia uzyskane techniką RCM - tzw. przekroje optyczne - odpowiadają horyzontalnym przekrojom poszczególnych warstw skóry na określonej głębokości, a jej maksymalna wartość w tej technice wynosi około 200-300 μm. Jest to największe ograniczenie tej metody obrazowania, szczególnie w przypadku zaawansowanych zmian nowotworowych. Naciekające głęboko guzy lub towarzyszące im zgrubienia naskórka uniemożliwiają prawidłowy wgląd w głębsze warstwy podczas badania RCM. 

Nowoczesne zarządzanie leczeniem pacjentów z wypadaniem włosów

Co słyszy pacjent z problemem nadmiernego wypadania włosów, gdy zadzwoni do kliniki, żeby umówić się na konsultację? Jeśli najbliższy termin jest jutro lub pojutrze, nie ma problemu. Co, jeśli konsultacja może się odbyć najwcześniej za tydzień lub - co gorsza - za miesiąc? Mając to na uwadze, współpracę z pacjentem warto rozpocząć już w trakcie oczekiwania na konsultację dermatologiczną. 

Testymonial

Osoby, które mają problemy ze skórą głowy i nadmiernym wypadaniem włosów, są bardzo wrażliwymi pacjentami. Tym bardziej doceniają kompleksową opiekę i przejrzystość informacji oraz ekspresowe wdrożenie leczenia. Warto też podkreślić, że zoptymalizowany proces diagnostyczny pozwala na zwiększenie efektywności pracy lekarza. ♦

Vexia - nowa odsłona klasyki

26 maja 2021 r. weszło w życie rozporządzenie UE dotyczące wyrobów medycznych 2017/745, zastępujące dotychczasową dyrektywę Rady Europejskiej 93/42/EWG. Tym samym, firmy zajmujące się produkcją i sprzedażą urządzeń medycznych na europejskim rynku zostały zobowiązane do działania zgodnie z nowymi wytycznymi. Spowodowało to niemałe zamieszanie wśród producentów z branży, a ogrom dokumentacji i kontroli przerósł niejedną znaną markę. 

Studium przypadku - trichoskopia

45-letnia pacjentka zgłosiła się z powodu kilku ognisk łysienia wielkości do 1 cm, które były zlokalizowane w okolicy wierzchołka głowy i którym towarzyszył silny świąd (fot. 1.). W obrębie zmian obecne były rzadkie i krótkie łodygi włosów. Wywiad chorobowy był kilkumiesięczny.