Consultronix – kompleksowe wyposażenie gabinetu dermatologicznego

Arion - najlepszy w depilacjiNajczęstszymi zabiegami, jakie wykonuje się w gabinetach dermatologicznych i kosmetycznych są epilacja, szereg zabiegów z zakresu dermatologii estetycznej oraz coraz częściej procedury na ciało, w tym remodeling sylwetki i walka z cellulitem. Chcąc sprostać coraz większym wymaganiom pacjentów, lekarz zmuszony jest wybrać coś „dla siebie” z obecnej na rynku technologii medycznej.

Jak to zrobić, chcemy podpowiedzieć w tym artykule.

Każdy dobry laser epilacyjny powinien spełniać kilka warunków: pracować szybko, bezboleśnie dla pacjenta i wygodnie dla lekarza oraz być tanim w eksploatacji. Na rynku jest szereg laserów skutecznie epilujących - systemy diodowe, Nd:YAG, lasery aleksandrytowe oraz IPLe. Co więc, różni je między sobą? Po pierwsze szybkość działania, a co za tym idzie czas, jaki lekarz poświęca każdemu pacjentowi. Dla przykładu obszar wyepilowany aleksandrytem w 10 minut, Nd:YAGiem zajmie nam około dwudziestu, a diodą nawet do pół godziny, co ma wpływ zarówno na cenę zabiegu jak i komfort. Tymczasem pacjenci coraz mniej skłonni są do poddawania się procedurom przykrym czy bolesnym. I znów wygrywa tu laser aleksandrytowy z sekwencyjnym impulsem, ściśle skorelowanym z czasem relaksacji termicznej, znacznie zwiększającym zabezpieczenie pacjenta przed oparzeniem. Po trzecie, jeśli przy obliczaniu kosztu użytkowania weźmiemy pod uwagę ceny systemów oraz koszty potrzebnych do nich materiałów zużywalnych jak lampy czy kriogen, to laser aleksandrytowy znowu wypada relatywnie najtaniej.

Accent - do modelowania ciałaJakkolwiek w ofercie firmy Consultronix znajdują się wszystkie typy laserów oraz IPLi, używanych dzisiaj w dermatologii, do epilacji zdecydowanie rekomendujemy Państwu sekwencyjny laser aleksandrytowy jako skuteczne, szybkie i najbardziej ekonomiczne rozwiązanie.

Nadmierna tkanka tłuszczowa jest dziś poważnym problemem dla pacjenta i wyzwaniem dla lekarza. Mamy do wyboru szereg metod jak endermologia czy liposukcja. My rekomendujemy wyjątkowo skuteczny i w miarę komfortowy dla pacjenta system oparty o częstotliwość radiową. Urządzenie Accent zostało zaprojektowane do działania kontaktowego przy pomocy dwóch końcówek: jednobiegunowej i dwubiegunowej, odpowiednio dla objętościowego i powierzchniowego ogrzewania skóry. Dzięki temu fale radiowe w sposób kontrolowany penetrują tkankę na głębokość 2– 6 mm. Ogrzewanie tkanki w taki sposób poprawia wydolność naczyń żylnych i stan naczyń włosowatych, odmładza skórę poprzez przyspieszenie jej regeneracji i pobudzenie syntezy kolagenu. Wszystko to w konsekwencji daje mocne efekty wyszczuplające.

Harmony - system wielofunkcyjnyNajlepszym dopełnieniem do powyższych urządzeń mógłby być multiaplikacyjny system Alma Harmony, z możliwością przeprowadzania różnorodnych procedur jak zamykanie naczyń, leczenie trądziku czy likwidacja tatuaży. System kompletuje się z wymienialnych modułów, co pozwala na szeroki wybór dostępnych długości światła, a nawet rozwijania maszyny wraz ze wzrostem kliniki.

W ten sposób dysponujemy na przykład:

Jak więc kompleksowo wyposażyć gabinet dermatologiczny.... tylko w Consultronix!

Więcej informacji na temat laserów dermatologicznych znajdziecie Państwo na stronie firmy CONSULTRONIX S.A.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Dermatologia:

Rola kontekstu w interpretacji obrazu dermatoskopowego

Rola całościowej oceny kontekstu klinicznego, obrazu wideodermatoskopowego oraz badania histopatologicznego dla właściwej diagnostyki i leczenia pacjenta z atypową zmianą barwnikową. 

Nowe obiektywy FotoFinder. Szerszy zakres możliwości kamery medicam 1000s

Obiektyw D-Scope III - NOWOŚĆ!
Dermoskopia wysokich powiększeń
Do rodziny obiektywów FotoFinder dołączył innowacyjny obiektyw D-Scope III, otwierający nowy rozdział obserwacji zmian skórnych w powiększeniu optycznym do 400x. Technologia dermoskopii wysokich powiększeń działa w połączeniu z kamerą wideodermoskopową FotoFinder medicam® 1000s.Nowy obiektyw sprawdza się także w kapilaroskopii, ułatwiając analizę nieprawidłowości mikronaczyniowych. Doskonale widoczne są nawet komórki krwi przepływające przez naczynia włosowate. 

Trychologia kosmetyczna - inna strona kosmetologii

Coraz więcej osób ma problem z wypadaniem włosów lub dolegliwościami ze strony skóry głowy. Część szuka rozwiązania na własną rękę testując produkty z drogerii czy z apteki, niektórzy leczą się u dermatologa, a inni szukają pomocy u trychologa.