Cyfrowy Świat EuroColumbus cz.II

Autor: Leszek Piątek

Kategoria: Radiologia Artykuł opublikowano w CX News nr 2/24/2008

Euro Ampli Alien CARDIO – to jeden z serii aparatów z ramieniem C z oferty firmy EuroColumbus wyposażony w płaski – dynamiczny detektor cyfrowy PaxScan produkcji VARIAN. Aparat ten to perfekcyjne narzędzie dla potrzeb: kardiologii, hemodynamiki i badań naczyniowych.

Euro Ampli Alien CARDIO jest aparatem przewoźnym. Łączy w sobie cechy typowe dla wysoko wydajnych – drogich aparatów stacjonarnych z cechami aparatów przewoźnych: łatwością obsługi i kompaktowymi wymiarami.

Alien CARDIO posiada generator o mocy 65 kW oraz lampę RTG VARIAN z chłodzeniemwodnymco zapewnia bardzo dużą wydajność i praktycznie ciągłą (!!!) pracę aparatu.

Dynamiczny płaski detektor cyfrowy pozwala na uzyskanie wysokiej jakość obrazóww szerokim zakresie warunków pracy aparatu oraz akwizycję obrazów z szybkością 30 obrazówna sekundę. Oprogramowanie FLY autorstwa EuroColumbus jest proste w obsłudze i zapewnia kompatybilność Dicom z „otoczeniem” aparatu. Euro Ampli Alien CARDIO umożliwia redukcję dawki promieniowania pochłanianej przez pacjenta nawet o 50% dzięki zastosowaniu:

Aparat posiada izocentryczny wykonany z włókna węglowego łuk C, umożliwiający bardzo precyzyjne pozycjonowanie oraz rekonstrukcję obrazów w trójwymiarze.Wszystkie ruchy lampy i detektora cyfrwego są zmotoryzowane. Euro Ampli Alien CARDIO wyposażony może być w płaski detektor cyfrowy o wymiarach 20x20 cm, 30x30 cmlub 30x40 cm.

Stół zabiegowy CT70T 

Perfekcyjny aparat z płaskim detektorem cyfrowym wymaga perfekcyjnego stołu. CT70T został zaprojektowany jako stół do zastosowań w kardiologii, badaniach naczyniowych i przy wykonywaniu procedur endoskopowych. Blat stołu może być obniżony do wysokości umożliwiającej łatwy transfer pacjenta z łóżka transportowego.

Przy pracy z ramieniem C możliwy jest dostęp do stołu z każdej strony.

Jako prawdopodobnie jedyny na świecie stół CT70T posiada tak duży zakres ruchu wzdłużnego blatu i to w obu kierunkach. Także zakres ruchu poprzecznego blatu jest bardzo duży.

Wszystkie ruchy blatu stołu są zmotoryzowane. Sterowanie odbywa się przy użyciu intuicyjnie obsługiwanej konsoli. Zintegrowany z konsolą joystick znacznie ułatwia sterowanie ruchami stołu bez konieczności wzrokowego kontaktu z konsolą. Ramię C Euro Ampli Alien CARDIO oraz stół CT70T zostały zaprojektowane do współpracy ze sobą.

Zestaw taki jest w stanie z powodzeniem zastąpić dużo droższy aparat stacjonarny, ale ponieważ oba jego elementy są mobilne istnieje możliwość osobnego wykorzystania zarówno stołu jak i aparatu ramię C do innych procedur. EuroColumbus jest też producentem opisywanego w poprzednim numerze CX–News aparatu RTG Telekomando wyposażonego w płaski – dynamiczny detektor cyfrowy.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Radiologia:

Dwa w jednym

Duo Diagnost łącząc ze sobą funkcję radiografii i fluoroskopii, spełnia oczekiwania współczesnego rynku medycznego. Takie cech cechy: kompaktowa konstrukcja, różnorodność wykonywanych ekspozycji, wysoka konfigurowalność sprawiają, że aparat ten jest jednym z najpopularniejszych systemów tej klasy.

Seeing is believing: wstępne doświadczenia własne z wykorzystaniem echokardiografu Philips iE33

Doświadczenia własne z wykorzystaniem echokardiografu Philips iE33

Czy "The Beatles" mieli wpływ na rozwój medycyny?

Na pewno nie wielu z nas wie, że pierwszy model tomografu komputerowego, powstał w laboratorium angielskiej wytwórni płytowej EMI, co niewątpliwie łączy legendarny "The Beatles" z tomografią komputerową.  

Ultrasonograf HD11 XE

Zaawansowane aparaty ultrasonograficzne HD3, HD7, HD9, HD11 XE, HD 15, CX50, iU22, iE33