Cykl międzynarodowych opinii o neoLaser. Do wszystkich zainteresowanych...

Autor: dr Rolandas Dagilaitis

Kategoria: Flebologia i Proktologia Artykuł opublikowano w CX News nr 1/72/2022

Nazywam się Rolandas Dagilatis. Jestem lekarzem i członkiem Litewskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej, Bałtyckiego Towarzystwa Flebologicznego (jako współzałożyciel oraz członek zarządu w latach 2009-2018), a także Międzynarodowego Związku Flebologicznego.  Odbyłem szkolenie w Międzynarodowej Akademii Medycyny Laserowej we Florencji oraz w Centrum Leczenia Żył dr. Maurinsa w Rydze. Moja wiedza i doświadczenie w tej dziedzinie były dodatkowo pogłębiane na wielu konferencjach naukowych na całym świecie – zarówno w roli wykładowcy, jak i uczestnika. Obecnie praktykuję jako chirurg naczyniowy w Northway Medical Center, gdzie specjalizuję się w diagnostyce i leczeniu chorób układu żylnego oraz we flebologii estetycznej. Swoje doświadczenia z laserami wewnątrzżylnymi rozpocząłem w 2007 roku. Od tamtego czasu wykonałem ponad 4000 udanych procedur laserowych, co obecnie daje mi szerokie i znaczące doświadczenie z różnymi rodzajami laserów (980 nm, 1470 nm, 1940 nm), a także różnymi typami światłowodów (typu „bare” z emisją na wprost, radialnymi z jednym i dwoma pierścieniami oraz wielopierścieniowymi Infinite – o szerokości regularnej oraz „slim”). W 2020 roku zacząłem używać systemu neoV1940 (o długości fali 1940 nm) i od tego czasu wykonałem nim 422 procedury. Zauważyłem, iż pacjenci deklarują mniejsze odczucia bólowe, niż było to odnotowane przy systemach generujących długość fali 1470 nm. Co więcej – współczynnik zamknięcia żył z użyciem fali 1940 nm jest bliski 100% (0 niepowodzeń u 422 pacjentów), przy okresie obserwacji pozabiegowej wynoszącym ponad 1 rok. Porównując system neoV1940 ze wszystkimi moimi poprzednimi doświadczeniami z laserami o długości fali 1470 nm, uważam, że laser 1940 nm jest co najmniej tak samo skuteczny w zamykaniu niewydolnych żył, dodatkowo niosąc korzyści w postaci zwiększonego bezpieczeństwa i mniejszych skutków ubocznych dla pacjenta. 

Podsumowując, mogę stwierdzić, że neoV1940 jest bezpieczny 
i skuteczny w wykonywaniu okluzji żył i gorąco polecam go jako urządzenie pierwszego wyboru w zabiegach z zakresu chirurgii naczyniowej. ♦

Więcej informacji na temat neoLaser, lasery neoV flebologiczne i proktologiczne, światłowody znajdziecie Państwo na stronie firmy CONSULTRONIX S.A.

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki neoLaserOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Flebologia i Proktologia:

Proktologiczne zastosowanie neoV1470

Jestem specjalistą chirurgii ogólnej, absolwentem studiów podyplomowych koloproktologii praktycznej na UJ CM. Na co dzień pracuję na Oddziale Chirurgii Ogólnej SPZZOZ w Żurominie, gdzie pod okiem mojego mentora dr. n. med. Szymona Głowackiego doskonalę się w zakresie chirurgii kolorektalnej i endoskopii przewodu pokarmowego.

Laserowa krosektomia Infinite – fizyka bezpiecznego ustawienia światłowodu

Laserowa ablacja wewnątrzżylna stała się standardową metodą leczenia żylaków wynikających z niewydolności żyły odpiszczelowej oraz - bardzo często - także żyły odstrzałkowej. Możliwość wykonania procedury w warunkach gabinetu lekarskiego, szybki czas powrotu do pełnej sprawności i mała liczba powikłań okołozabiegowych to powody, dla których lekarze i, przede wszystkim, pacjenci preferują tę metodę leczenia. 

neoV1940. Wstępna ocena po roku pracy i wykonaniu 500 zabiegów

Lasery diodowe o długości 1940 nm dają nową możliwość skutecznego usuwania naczyń żylnych. Wprowadzenie wiązki 1940 nm było kolejnym, znacznym krokiem we współczesnej flebologii. Zastosowanie nowej długości fali pozwala na bardzo dokładne i precyzyjne uszkodzenie naczynia. Długość wiązki 1940 nm charakteryzuje się ponad trzykrotnie większą absorpcją wody w porównaniu do długości fali 1470 nm. Lepsze pochłanianie energii przez tkankę w połączeniu z dokładniejszą penetracją pozwala na zastosowanie mniejszej energii przy zachowaniu tej samej lub większej skuteczności zabiegu.

Światłowody bez tajemnic, czyli dlaczego Infinite Ring jest bezkonkurencyjny

Wybór sondy laserowej do zastosowań flebologicznych zazwyczaj opieramy na takich parametrach jak średnica, przeznaczenie włókien, bądź rodzaj i ilość pierścieni. Kiedy jednak poznajemy ofertę wielu dostawców, pojawia się coraz więcej pytań i wątpliwości co wybrać. Postaram się Państwu przedstawić kilka ważnych informacji, które pomogą dokonać właściwej decyzji.

W CX News nr 1/72/2022 opublikowano również: