Czas na zmiany! Lasery okulistyczne Meridian Medical

Autor: Paulina Żurawska

Kategoria: Okulistyka Artykuł opublikowano w CX News nr 1/69/2021

Jedyną stałą rzeczą w naszym życiu są zmiany. O prawdziwości tego stwierdzenia przypomniał nam miniony 2020 r. Na szczęście zmiany często wychodzą nam na lepsze, pod warunkiem, że mamy odwagę, aby z nich skorzystać. 

 

U nas też zmiany – lasery Ellexa zastąpiły urządzenia szwajcarskiej firmy Meridian Medical.

 

Wybór Meridiana nie był przypadkowy, ponieważ w międzyczasie przejął on firmę Valon, której dystrybutorem jesteśmy od kilku lat. Meridian jest także dostawcą endo laserów do witrektomów OS 4™ Oertli Instrumente AG – naszego długoletniego partnera.

Valon TT 577 nm firmy Meridian Medical

Dzięki tym zmianom, znajdziecie Państwo w naszej ofercie pełną gamę bardzo interesujących laserów.

 

Valon TT 577 nm
Żółty laser do fotokoagulacji siatkówki z następują-cymi trybami pracy: CW, patternowym oraz short pulse (mikropulsowym). 

 

Alternatywą do trybu punktowego jest tryb wielopunktowy, który pozwala na bardzo szybką i dokładną laseroterapię dna oka, dzięki zastosowanym wzorcom. Zabieg panfotokoagulacji w trybie MultiSpot jest średnio 7 razy szybszy niż w przypadku stosowania klasycznych fotokoagulatorów. Wybór trybu mikropulsowego optymalizuje schładzanie tkanki pomiędzy impulsami lasera minimalizując ryzyko zabiegu oraz poprawiając komfort i bezpieczeństwo pacjenta.

 

Valon TT wyróżniają następujące cechy: 

  • automatyczne przeliczanie gęstości energii z uwzględnieniem wpływu soczewki na wielkość ogniska (baza soczewek),
  • automatyczna redukcja mocy do bezpiecznego poziomu w momencie zmniejszania średnicy spotu lasera,
  • najkrótszy czas dostarczenia całego patternu - 750 ms, idealnie skorelowany z czasem relaksacji tkanki,
  • projekcja fiksatora dla trybu okołoplamkowego, w celu ustalenia bezpiecznej odległości spotów od plamki żółtej. 

 

Kontrola mocy lasera, dostosowanie rozmiaru, rotacji oraz położenia wybranego wzorca odbywa się za pomocą mikromanipulatora. Dzięki wyświetlaniu tych parametrów na siatkówce nie ma konieczności przenoszenia uwagi operatora z obserwowanego dna oka pacjenta. Intuicyjny interfejs pozwala na szybki wybór parametrów - m.in. czasu trwania pulsu, odstępu między ogniskami, czy trybu pracy lasera celowniczego. 

Wynik absorpcji

Zastosowanie długości fali 577 nm daje najwyższą absorpcję w oksyhemoglobinie, a także znikome wchłanianie w pigmencie ksantofilu plamki.

 

Miareczkowanie energii lasera potrzebnej do uzyskania pożądanego efektu terapeutycznego, zmniejsza odczuwanie bólu, co w połączeniu z szybkością lasera Valon TT zwiększa komfort lekarza, jak i pacjenta, dzięki skróceniu czasu zabiegu.

 

MR Q laser Nd:YAG 1064 nm 
Laser umożliwia wykonywanie kapsulotomii, irydotomii czy membranotomii. Jest w pełni zintegrowany z ledową lampą szczelinową o następujących powiększeniach (6x, 10x, 16x, 25x, 40x), dedykowaną do obserwacji przedniego odcinka oka. Głowica lasera MR Q jako jedyna na świecie wytrzymuje ponad 600 000 impaktów! Wysoki komfort pracy zapewniają ergonomicznie umieszczone pokrętła regulujące moc i jasność wiązki celowniczej oraz intuicyjny panel dotykowy dostępny od strony operatora, pozwalający na natychmiastową zmianę offsetu.

MR Q firmy Meridian Medical

Laser MR Q supine 
To jedyny laser okulistyczny umożliwiający wykonanie zabiegów kapsulotomii i irydotomii u pacjentów znajdujących się w pozycji leżącej. Jest to idealne rozwiązanie dla osób starszych oraz dzieci.

 

Aktualnie w naszej ofercie znajdują się lasery:

 

Podjęcie współpracy z firmą Meridian Medical jest zgodne z zasadą, którą od lat kierujemy się w Consultronix - pracujemy tylko z najlepszymi. Jestem głęboko przekonana, że znajdziecie Państwo w naszej ofercie optymalny laser do swojego gabinetu. ♦

Więcej informacji na temat MR Q, Valon TT 577 nm, MR Q supine, Meridian Medical, lasery okulistyczne znajdziecie Państwo na stronie firmy CONSULTRONIX S.A.

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki Meridian MedicalOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:

Komentarz producenta - Oertli

The name Oertli stands for Swiss quality of the highest precision and reliability. We develop and produce our products exclusively in Switzerland, in the St. Gall Rhine Valley. These values are also very important to our business partners. For instance, we have been working for several years with the Swiss laser manufacturer Meridian Medical, which provides us with the Endo laser module in OS 4. 

Współpracujemy tylko z najlepszymi!

Miło mi podzielić się z Państwem dobrą wiadomością. Consultronix, od listopada 2020 r., jest przedstawicielem szwajcarskiej firmy Meridian Medical. Tym samym poszerzył i uzupełnił swoją ofertę laserów okulistycznych. 

Czy na pewno widzisz wszystko? Urządzenia SLO marki Optos

„Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”, w ten sposób Antoine de Saint-Exupéry w „Małym Księciu” uczył nas, by na ludzi patrzeć sercem. Gdyby jednak nieco zmienić perspektywę i przeanalizować te słowa całkowicie dosłownie? Wtedy moglibyśmy stwierdzić, że patrząc, nie dostrzegamy tego, co jest najbardziej istotne. Taka sytuacja ma szczególne znacznie w diagnostyce medycznej. Przeoczenie danego symptomu może mieć konsekwencje dla zdrowia pacjenta. 

Okiem eksperta - urządzenia Optos

Badanie z urządzeniem Optos pozwala na uwidocznienie oraz utrwalenie w formie fotografii barwnej szczegółów dna oka. Jest to bardzo cenne narzędzie, dzięki któremu można diagnozować, śledzić efekty wdrożonej terapii oraz przede wszystkim rozpoznawać obecność patologii obwodu oka. Wynik badania można uzyskać bez potrzeby rozszerzania źrenic. 

INDOK Projekt przyszłości

Dużym sukcesem firmy Consultronix jest otrzymanie dofinansowania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na realizację projektu INDOK w ramach programu POIR 1.1.1. Rozpoczął się on w kwietniu br. i będzie trwał 3 lata. Jego szczegóły, od strony informatycznej, zostały opracowane przez naukowców z AGH w Krakowie przy współpracy z Wyższą Szkołą Technik Komputerowych i Telekomunikacji w Kielcach. Instytucje te biorą aktywny udział w projekcie jako podwykonawcy.


W CX News nr 1/69/2021 opublikowano również: