Digital Diagnost VM - Mistrz w badaniach rentgenowskich

Digital Diagnost to cyfrowy zestaw firmy Philips do podstawowej diagnostyki rentgenowskiej wyposażony w najnowszy płaski detektor cyfrowy PIXIUM 4600 o formacie 43x43 cm. Składa się z warstwy amorficznego krzemu i scyntylatora z jodku cezu, co zapewnia doskonałą jakość obrazu nawet przy niskiej dawce promieniowania, natomiast duży rozmiar panela zapewnia znaczną elastyczność doboru projekcji, nawet w przypadku pacjentów o większej masie ciała.


Dostępny jeDigital Diagnost VM w wersji jednopanelowej, Philipsst w dwóch podstawowych wersjach:
jednopanelowej - panel cyfrowy umieszczony jest w stojaku płucnym
dwupanelowej - panel cyfrowy umieszczony jest w stojaku płucnym oraz stole kostnym.

System Digital Diagnost VM umożliwia łatwe wprowadzenie do placówki medycznej technologii cyfrowej, nie wymagającej stosowania błon RTG. Ten niedrogi, jednopanelowy system RTG można bezproblemowo zintegrować z istniejącą siecią szpitala. Digital Diagnost VM to bardzo wszechstronne rozwiązanie, przeznaczone dla placówek o średniej lub dużej liczbie badanych pacjentów. W jego skład wchodzi ruchoma wielozadaniowa ścianka z wbudowanym detektorem oraz stół z zawieszeniem jednostronnym. Po ustawieniu detektora przy końcu stołu system staje się cyfrowym aparatem do badań klatki piersiowej. Poprzez jedno przyciśnięcie przycisku możemy przełączyć położenie detektora z badań klatki piersiowej do badań na stole. Ustawienie go w pozycji pionowej wzdłuż stołu umożliwia łatwe uzyskanie projekcji bocznych. Aparat zaprojektowany jest do wykonania ekspozycji zarówno na stole RTG jak poza obszarami stołu dla pacjentów na łóżkach, wózkach szpitalnych i tzw. urazowych.


Konfiguracja standardowa:
- nowoczesny generator Optimus,
- ruchoma wielozadaniowa ścianka z obrotowym ramieniem C i wbudowanym detektorem cyfrowym,
- podwieszenie sufitowe z zespołem lampy RTG, uchwytem regulacyjnym i kolimatorem,
- stół z zawieszeniem jednostronnym i regulacją wysokości lub wózek jezdny,
- stanowisko robocze Eleva z monitorem z ekranem dotykowym,

Stanowisko robocze Eleva z ekranem dotykowym, Philips
- specjalistyczne oprogramowanie do przetwarzania obrazów UNIQUE,
- funkcja tracking - system automatycznego nadążania lampy RTG za ruchem detektora cyfrowego.


Aparat Digital Diagnost VM łączy wszystkie zalety cyfrowego aparatu radiograficznego:
- bardzo wysoka jakość obrazu z powodu zaawansowanego technologicznie detektora i oprogramowania zoptymalizowanego do przetwarzania obrazu,
- znacznie wyższa wydajność, natychmiastowe wyświetlanie obrazu na monitorze bez oczekiwania na przetwarzanie filmu,
- zmniejszenie liczby powtarzanych ekspozycji z powodu wykluczenia prześwietlonych i niedoświetlonych obrazów,
- możliwości sieciowe: RIS/HIS/PACS, architektura systemu jest otwarta dla przyszłej rozbudowy.

Systemy Digital Diagnost projektowane są przez zespół inżynierów przy ścisłej współpracy z technikami rentgenowskimi, tak aby logicznie zestawiona, wyrafinowana technologia efektywnie spełniała swoją funkcję. Jest to inwestycja przyszłościowa, spełniająca wszystkie wymagania dzisiejszych szpitalnych i prywatnych gabinetów lekarskich, która sprawdziła się już w Polsce oraz na całym świecie.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Diagnostyka obrazowa:

Mały aparat do zadań specjalnych. Nowość w ofercie

Codzienna praktyka szpitalna w dużej mierze opiera się na szeregu urządzeń diagnostycznych wykorzystujących promieniowanie X. Aparaty RTG stacjonarne, przyłóżkowe, mammografy, tomografy komputerowe to urządzenia będące przeważnie na wyposażeniu Zakładów Diagnostyki Obrazowej z dedykowanym personelem wykonującym badania. Jednak najprawdopodobniej najliczniejszą grupą sprzętów bazujących na promieniowaniu X są śródoperacyjne aparaty z ramieniem C. W przeciwieństwie do urządzeń z ZDO – są one obsługiwane przez lekarzy podczas zabiegów. Ciężar, gabaryty, obecność innych systemów na sali operacyjnej to tylko kilka przykładów utrudnień z jakimi spotykają się chirurdzy. Producenci nieustannie dokładają starań, aby tę sytuację poprawić, czego owocem stał się aparat XiScan 5000 z mini ramieniem C firmy FM Control – przedstawiciela kompaktowych, mobilnych systemów do obrazowania fluoroskopowego podczas zabiegów. 

„Ferrari” w GMM

General Medical Merate (GMM) jest na rynku medycznym już ponad 65 lat, czyli od roku 1953. Ze względu na wiek, plasuje się zatem między Lamborghini a Ferrari...

Elektroniczna dokumentacja medyczna czyli jak ugryźć ucyfrowienie RTG – nowości Rayence

Postęp, zmiany i innowacje to nieodłączne cechy intensywnie rozwijających się dziedzin nauki, technologii i medycyny. Inwestycje w nowe technologie są naturalną drogą zwiększenia przychodu i polepszenia jakości usług. Pomimo wynalezienia na początku lat 60-tych pierwszego detektora, umożliwiającego przechwycenie promieniowania w formie cyfrowej, wiele placówek w Polsce – ze względów finansowych – nadal korzysta z systemów analogowych.

Bezpieczeństwo pacjenta podczas zabiegów radioterapii

Choroby nowotworowe obok chorób układu krążenia są główną przyczyną zgonów na świecie. Z roku na rok zwiększa się zachorowalność na nowotwory, a w związku z postępem medycyny i jej możliwości diagnostycznych wzrasta także ich wykrywalność. Jest to powodem bardzo dużego wzrostu liczby pacjentów objętych leczeniem onkologicznym. Ważnym elementem procesu leczenia onkologicznego jest radioterapia wykonywana w seriach zabiegów, które wcześniej zostają szczegółowo zaplanowane tak, aby działania niepożądane i ewentualne uszkodzenia okolicznych dla guza tkanek były jak najmniejsze.