Diodowe lasery epilacyjne

Jako wieloletni dystrybutor laserów aleksandrytowych, przed laty firmy Candela (GentleLase), a obecnie firmy Quantel Derma (Arion), jesteśmy wielkimi entuzjastami możliwości i efektów jakie uzyskuje się w epilacji przy użyciu światła o długości 655nm. Jednakże ugruntowana na naszym rynku pozycja systemu LightSheer oraz zapotrzebowanie na systemy, które dobrze znoszą transport, przekonała nas do pracy również z laserami diodowymi.

System LEDA firmy Quantel DermaTypowy polski pacjent, przychodzący na zabieg epilacji to II lub III fototyp skóry, o włosach czarnych lub brązowych, niezbyt gęstych, natomiast często lekko wzmocnionych przez wieloletnie golenie. Przy takim pacjencie uzyskamy bardzo dobry efekt niezależnie od zastosowanej długości światła, czyli równie skutecznie przeprowadzimy zabieg zarówno laserem aleksandrytowym jak i diodą. Skoro efektywność zabiegów jest porównywalna, warto popatrzeć na inne czynniki wpływające na wybór technologii dla naszego gabinetu. Laser aleksandrytowy wciąż jest najszybszymi najbardziej komfortowym na rynku i jeśli ma pracować w jednej klinice, nawet jego gabaryty i delikatność nie będą żadną przeszkodą. Zdarza się czasem, że pacjenci, przeszkoleni na różnych forach internetowych, domagają się zabiegów laserem diodowym. Co więcej, szczególnie w mniejszych miejscowościach laser bywa kupowany wspólnymi siłami przez kilka gabinetów, między, którymi jest przewożony. W takich przypadkach laser diodowy wydaje się być niezastąpiony. W odróżnieniu od lasera aleksandrytowego, dioda dobrze zniesie migrację pomiędzy gabinetami, jest mniejsza i lżejsza, więc nawet w osobowym samochodzie uda się go przewieźć, a stan polskich dróg nie zmusi nas do każdorazowej kalibracji urządzenia.

Obecnie w naszej ofercie mamy dwa lasery diodowe - laser Leda produkcji Quantel Derma oraz system SopranoXL firmy Alma Lasers. Kompletując Ledę można wybrać światło 808 lub 910 nm, co ma znaczenie przy wyższym fototypie pacjenta i pozwalana epilację nawet bardzo ciemnej skóry. Dodatkowym atutem jest fakt, że system współpracuje z kilkoma głowicami, między innymi do terapii fotodynamicznej oraz leczenia trądziku, o czym pisaliśmy w poprzednich numerach CX News.Jest to system zgrabny i poręczny, i choć wymaga współpracy z chłodziarką Cryo 6 Zimmer, to można go rozważać jako laser w pełni mobilny. Nowatorskie rozwiązanie standardowo wyposażające Ledę w skaner o wymiarach 12x55 mm, pozwala na przeprowadzanie bardzo szybkich zabiegów. Leda jest na pewno idealną maszyną do przeprowadzania zabiegów na dużych obszarach, zabiegów na ciemnej skórze oraz jako system pracujący w kilku miejscach.SopranoXL firmy Alma Lasers

SopranoXL nie jest tak lekki jak Leda, natomiast moduł chłodzenia wbudowany został w szafir , który bezpośrednio ma kontakt ze skórą pacjenta, więc samodzielna chłodziarka staje się zbędna. System pracuje światłem o długości 810 nm, z bardzo wysoką maksymalną energią na poziomie 120 J/cm2, przewyższa tym samym Light-Sheera. Co ciekawe SopranoXL obok tradycyjnego trybu pracy, polegającego na starannym pokrywaniu epilowanej powierzchni impulsami, tradycyjną metodą stacjonarną - “miejsce przy miejscu”, posiada tryb pracy In-MotionTM, polegający na kilkukrotnym przejechaniu płynnym ruchem po skórze. Ideą technologii In-MotionTM, jest zdeponowanie mniejszej energii w tym samym miejscu, powodując zniszczenie mieszka włosowego, ale również blokując zdolność skóry do ich wytwarzania w przyszłości. Zabiegi te są zaskakująco komfortowej nie mogą być porównane z żadnymi innymi przeprowadzanymi laserem diodowym.

Zarówno SopranoXL jak i Leda są odpowiedzią dla pacjentów zdecydowanych na epilację diodową, która na naszym rynku ma bardzo silnie ugruntowaną reputację jako najskuteczniejsza. Za technologią diodową przemawia również opisywana już mobilność tych systemów i ich odporność mechaniczna. Oba systemy mają nowatorski sposób dostarczania światła do mieszka włosowego, poprzez skaner bądź technologię In-MotionTM, co w porównaniu z innymi dostępnymi laserami diodowymi plasuje je w czołówce pod względem tempa i komfortu pracy.

Wybór lasera dla poszczególnej kliniki zawsze powinien być indywidualny z uwzględnieniem wszystkich argumentów, o których była mowa powyżej. Z naszej strony zawsze zachęcamy do przetestowania poszczególnych systemów, zastanowienia się nad charakterem swojej kliniki laserowej oraz kontaktów z użytkownikami już pracującymi na dystrybuowanych przez nas systemach. Zarówno Arion, Leda jak i SopranoXL są już obecne w klinikach całego kraju, epilując efektywnie, błyskawicznie i komfortowo.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Dermatologia:

Diagnostyka wieloobiawowej choroby uwarunkowanej genetycznie. Doświadczenie z pracy na systemie vexia

Jestem użytkownikiem FotoFinder od 15 lat. Obecnie pracuję na modelu vexia z kamerą medicam 800. Każdy pacjent z chorobami skóry i przed zabiegami medycyny estetycznej ma wykonywaną pełną dokumentację w systemie FotoFinder, która pozwala ocenić przebieg terapii.

Okno w głąb skóry. Nieinwazyjna histopatologia XXI wieku w zasięgu ręki

Historia histologii sięga XVII wieku. Barwniki, parafina, kriostaty, pierwsze mikroskopy – wszystko to doprowadziło do tego, gdzie obecnie jesteśmy. Momentu, gdy na podstawie niewielkiego wycinka tkanki specjaliści decydują o rozpoznaniu rzutującym na przyszłość każdego zaniepokojonego swoim stanem pacjenta. 

Dołącz do rodziny FotoFinder. Zapraszamy do akcji partnerskiej

FotoFinder podczas 30 lat działalności dowiódł, że liczy się dla niego nie tylko jakość produkowanych urządzeń lecz także wymiar edukacyjny, dzięki czemu skupił wokół siebie światowej klasy specjalistów. Utrzymując rodzinny charakter, firmie udało się zbudować współpracującą ze sobą społeczność posiadaczy marki. Z FotoFinder jesteśmy związani od ponad 15 lat. Przez ten czas wspólnie wprowadziliśmy na polski rynek kilkaset urządzeń. Muszę podkreślić, że nawet te najstarsze wciąż funkcjonują i dobrze spełniają swoje zadanie, co potwierdza, że jakość i niezawodność są ważnymi zaletami tej marki. Pierwszy wideodermoskop FotoFinder powstał w niewielkiej niemieckiej miejscowości jako efekt pracy rodzinnej firmy. Od tamtej pory nieustanny rozwój technologii szedł w parze z konsekwentnym rozbudowywaniem społeczności użytkowników tej marki. Imponujący jest ogrom pracy, jaki zespół FotoFinder włożył w stworzenie sieci edukacyjnej. Doświadczeni specjaliści dermoskopii nieodpłatnie i rzetelnie dzielą się wiedzą z każdym, kto chce być częścią tej wyjątkowej grupy. Zarówno wykłady prowadzone w trakcie międzynarodowych kongresów, jak i comiesięczne piątkowe spotkania on-line w ramach FotoFinder Academy, sprawiły, że tysiące lekarzy z całego świata otrzymuje stałe wsparcie w pogłębianiu wiedzy i w samym procesie stawiania diagnozy.

OCT skóry - technologia VivoSight Dx. Wsparcie przy planowaniu leczenia raka podstawnokomórkowego

Połączenie zaawansowanego obrazowania skóry i nowych technologii leczenia opartych na celowanej emisji energii pozwala na stworzenie spersonalizowanych strategii leczenia BCC. 

Intensyfikacja badań klinicznych, postęp w technologii leczenia raka podstawnokomórkowego (BCC), a także coraz powszechniejsze stosowanie najnowocześniejszych systemów obrazowania skóry mają znaczący wpływ na rozwój medycyny w zakresie planowania diagnostyki i leczenia tego nowotworu. Do najchętniej stosowanych metod należą elastyczne oraz wydajne systemy uwzględniające indywidualne preferencje i potrzeby pacjentów. 

Renomowani specjaliści podzielili się swoimi doświadczeniami, prezentując swój wkład w rozwój nowych modeli strategii leczenia BCC. Opowiedzieli także o tym, dlaczego właśnie VivoSight OCT odgrywa w ich pracy kluczową rolę.

OCT skóry - technologia VivoSight Dx. Wsparcie przy planowaniu leczenia raka podstawnokomórkowego - Orit Markowitz MD

Połączenie zaawansowanego obrazowania skóry i nowych technologii leczenia opartych na celowanej emisji energii pozwala na stworzenie spersonalizowanych strategii leczenia BCC. 

Intensyfikacja badań klinicznych, postęp w technologii leczenia raka podstawnokomórkowego (BCC), a także coraz powszechniejsze stosowanie najnowocześniejszych systemów obrazowania skóry mają znaczący wpływ na rozwój medycyny w zakresie planowania diagnostyki i leczenia tego nowotworu. Do najchętniej stosowanych metod należą elastyczne oraz wydajne systemy uwzględniające indywidualne preferencje i potrzeby pacjentów. 

Renomowani specjaliści podzielili się swoimi doświadczeniami, prezentując swój wkład w rozwój nowych modeli strategii leczenia BCC. Opowiedzieli także o tym, dlaczego właśnie VivoSight OCT odgrywa w ich pracy kluczową rolę.