Diodowe lasery epilacyjne

Jako wieloletni dystrybutor laserów aleksandrytowych, przed laty firmy Candela (GentleLase), a obecnie firmy Quantel Derma (Arion), jesteśmy wielkimi entuzjastami możliwości i efektów jakie uzyskuje się w epilacji przy użyciu światła o długości 655nm. Jednakże ugruntowana na naszym rynku pozycja systemu LightSheer oraz zapotrzebowanie na systemy, które dobrze znoszą transport, przekonała nas do pracy również z laserami diodowymi.

System LEDA firmy Quantel DermaTypowy polski pacjent, przychodzący na zabieg epilacji to II lub III fototyp skóry, o włosach czarnych lub brązowych, niezbyt gęstych, natomiast często lekko wzmocnionych przez wieloletnie golenie. Przy takim pacjencie uzyskamy bardzo dobry efekt niezależnie od zastosowanej długości światła, czyli równie skutecznie przeprowadzimy zabieg zarówno laserem aleksandrytowym jak i diodą. Skoro efektywność zabiegów jest porównywalna, warto popatrzeć na inne czynniki wpływające na wybór technologii dla naszego gabinetu. Laser aleksandrytowy wciąż jest najszybszymi najbardziej komfortowym na rynku i jeśli ma pracować w jednej klinice, nawet jego gabaryty i delikatność nie będą żadną przeszkodą. Zdarza się czasem, że pacjenci, przeszkoleni na różnych forach internetowych, domagają się zabiegów laserem diodowym. Co więcej, szczególnie w mniejszych miejscowościach laser bywa kupowany wspólnymi siłami przez kilka gabinetów, między, którymi jest przewożony. W takich przypadkach laser diodowy wydaje się być niezastąpiony. W odróżnieniu od lasera aleksandrytowego, dioda dobrze zniesie migrację pomiędzy gabinetami, jest mniejsza i lżejsza, więc nawet w osobowym samochodzie uda się go przewieźć, a stan polskich dróg nie zmusi nas do każdorazowej kalibracji urządzenia.

Obecnie w naszej ofercie mamy dwa lasery diodowe - laser Leda produkcji Quantel Derma oraz system SopranoXL firmy Alma Lasers. Kompletując Ledę można wybrać światło 808 lub 910 nm, co ma znaczenie przy wyższym fototypie pacjenta i pozwalana epilację nawet bardzo ciemnej skóry. Dodatkowym atutem jest fakt, że system współpracuje z kilkoma głowicami, między innymi do terapii fotodynamicznej oraz leczenia trądziku, o czym pisaliśmy w poprzednich numerach CX News.Jest to system zgrabny i poręczny, i choć wymaga współpracy z chłodziarką Cryo 6 Zimmer, to można go rozważać jako laser w pełni mobilny. Nowatorskie rozwiązanie standardowo wyposażające Ledę w skaner o wymiarach 12x55 mm, pozwala na przeprowadzanie bardzo szybkich zabiegów. Leda jest na pewno idealną maszyną do przeprowadzania zabiegów na dużych obszarach, zabiegów na ciemnej skórze oraz jako system pracujący w kilku miejscach.SopranoXL firmy Alma Lasers

SopranoXL nie jest tak lekki jak Leda, natomiast moduł chłodzenia wbudowany został w szafir , który bezpośrednio ma kontakt ze skórą pacjenta, więc samodzielna chłodziarka staje się zbędna. System pracuje światłem o długości 810 nm, z bardzo wysoką maksymalną energią na poziomie 120 J/cm2, przewyższa tym samym Light-Sheera. Co ciekawe SopranoXL obok tradycyjnego trybu pracy, polegającego na starannym pokrywaniu epilowanej powierzchni impulsami, tradycyjną metodą stacjonarną - “miejsce przy miejscu”, posiada tryb pracy In-MotionTM, polegający na kilkukrotnym przejechaniu płynnym ruchem po skórze. Ideą technologii In-MotionTM, jest zdeponowanie mniejszej energii w tym samym miejscu, powodując zniszczenie mieszka włosowego, ale również blokując zdolność skóry do ich wytwarzania w przyszłości. Zabiegi te są zaskakująco komfortowej nie mogą być porównane z żadnymi innymi przeprowadzanymi laserem diodowym.

Zarówno SopranoXL jak i Leda są odpowiedzią dla pacjentów zdecydowanych na epilację diodową, która na naszym rynku ma bardzo silnie ugruntowaną reputację jako najskuteczniejsza. Za technologią diodową przemawia również opisywana już mobilność tych systemów i ich odporność mechaniczna. Oba systemy mają nowatorski sposób dostarczania światła do mieszka włosowego, poprzez skaner bądź technologię In-MotionTM, co w porównaniu z innymi dostępnymi laserami diodowymi plasuje je w czołówce pod względem tempa i komfortu pracy.

Wybór lasera dla poszczególnej kliniki zawsze powinien być indywidualny z uwzględnieniem wszystkich argumentów, o których była mowa powyżej. Z naszej strony zawsze zachęcamy do przetestowania poszczególnych systemów, zastanowienia się nad charakterem swojej kliniki laserowej oraz kontaktów z użytkownikami już pracującymi na dystrybuowanych przez nas systemach. Zarówno Arion, Leda jak i SopranoXL są już obecne w klinikach całego kraju, epilując efektywnie, błyskawicznie i komfortowo.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Dermatologia:

Zastosowanie refleksyjnej mikroskopii konfokalnej w diagnostyce czerniaka skóry

Refleksyjna mikroskopia konfokalna in vivo (ang. in vivo reflectance confocal microscopy, RCM) to nowoczesna, nieinwazyjna metoda obrazowania skóry. Pozwala zwizualizować tkanki w rozdzielczości porównywalnej do tej uzyskiwanej w klasycznym badaniu histopatologicznym. Podczas badania skóry można zobrazować: naskórek wraz z jego warstwami oraz skórę właściwą - warstwę brodawkowatą i górną część warstwy siateczkowatej, a także przydatki skóry. Zdjęcia uzyskane techniką RCM - tzw. przekroje optyczne - odpowiadają horyzontalnym przekrojom poszczególnych warstw skóry na określonej głębokości, a jej maksymalna wartość w tej technice wynosi około 200-300 μm. Jest to największe ograniczenie tej metody obrazowania, szczególnie w przypadku zaawansowanych zmian nowotworowych. Naciekające głęboko guzy lub towarzyszące im zgrubienia naskórka uniemożliwiają prawidłowy wgląd w głębsze warstwy podczas badania RCM. 

Nowoczesne zarządzanie leczeniem pacjentów z wypadaniem włosów

Co słyszy pacjent z problemem nadmiernego wypadania włosów, gdy zadzwoni do kliniki, żeby umówić się na konsultację? Jeśli najbliższy termin jest jutro lub pojutrze, nie ma problemu. Co, jeśli konsultacja może się odbyć najwcześniej za tydzień lub - co gorsza - za miesiąc? Mając to na uwadze, współpracę z pacjentem warto rozpocząć już w trakcie oczekiwania na konsultację dermatologiczną. 

Testymonial

Osoby, które mają problemy ze skórą głowy i nadmiernym wypadaniem włosów, są bardzo wrażliwymi pacjentami. Tym bardziej doceniają kompleksową opiekę i przejrzystość informacji oraz ekspresowe wdrożenie leczenia. Warto też podkreślić, że zoptymalizowany proces diagnostyczny pozwala na zwiększenie efektywności pracy lekarza. ♦

Vexia - nowa odsłona klasyki

26 maja 2021 r. weszło w życie rozporządzenie UE dotyczące wyrobów medycznych 2017/745, zastępujące dotychczasową dyrektywę Rady Europejskiej 93/42/EWG. Tym samym, firmy zajmujące się produkcją i sprzedażą urządzeń medycznych na europejskim rynku zostały zobowiązane do działania zgodnie z nowymi wytycznymi. Spowodowało to niemałe zamieszanie wśród producentów z branży, a ogrom dokumentacji i kontroli przerósł niejedną znaną markę. 

Studium przypadku - trichoskopia

45-letnia pacjentka zgłosiła się z powodu kilku ognisk łysienia wielkości do 1 cm, które były zlokalizowane w okolicy wierzchołka głowy i którym towarzyszył silny świąd (fot. 1.). W obrębie zmian obecne były rzadkie i krótkie łodygi włosów. Wywiad chorobowy był kilkumiesięczny.