Dwa w jednym

Powszechne dążenie do minimalizacji i wielofunkcyjności przedmiotów codziennego użytku, wymusiło na producentach sprzętów rentgenowskich stworzenie nowego systemu, łączącego w sobie cechy oraz funkcjonalność wielu aparatów. Owocem tego procesu jest aparat telekomando.

Firma Philips, lider w dziedzinie diagnostyki, idąc z postępem technologicznym, wypuściła na rynek aparat Duo Diagnost. Jego zaletą jest przede wszystkim praca w dwóch trybach diagnostycznych:

• jako niezależny stół do zdjęć kostnych typu BUCKY z ustawianą ręcznie kolumną z lampą rtg

•zdalnie sterowana ścianka do zdjęć i prześwietleń (z opcjonalnie montowanym cyfrowym systemem obrazowania).

Unikalna konstrukcja typu FreeArm pozwala na odłączenie lampy z kolumną od ścianki, za pomocą jednego przycisku, co umożliwia ręczne pozycjonowanie lampy poza stołem pacjenta, w pełnym zakresie diagnostycznym. Dzięki takiemu rozwiązaniu wykonywanie zdjęć pacjentom na wózkach i przewoźnych łóżkach jest niezwykle łatwe. W systemie Duo Diagnost istnieje także możliwość zainstalowania uchylnego stojaka do zdjęć odległościowych, który może być wykorzystany jako dodatkowe stanowisko do wykonywania zdjęć. 

Aparatem steruje się z poziomu ergonomicznej konsoli technika, którą można nie tylko ustawiać pożądane parametry badania, ale przede wszystkim zdalnie sterować ścianką do prześwietleń.

W razie potrzeby aparaDuoDiagnost firmy Philipst można wyposażyć w dodatkowy mobilny pulpit sterujący, pomocny do stałego monitorowania pacjentów podczas badania.

W zestawie systemu Duo Diagnost znajduje się generator o mocy 50 kW, 9” wzmacniacz obrazu oraz lampa RO1750. Opcjonalnie aparat może być wyposażony w generator o większej mocy (65 i 80kW), współpracujący z szeroką gamą lamp firmy Philips. Aby zaspokoić potrzeby klientów producent oferuje również większe wzmacniacze obrazu (12”, 15”).

Duo Diagnost łącząc ze sobą funkcję radiografii i fluoroskopii, spełnia oczekiwania współczesnego rynku medycznego. Takie cechy jak: kompaktowa konstrukcja, różnorodność wykonywanych ekspozycji, wysoka konfigurowalność sprawiają, że aparat ten jest jednym z najpopularniejszych systemów tej klasy.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Radiologia:

Seeing is believing: wstępne doświadczenia własne z wykorzystaniem echokardiografu Philips iE33

Doświadczenia własne z wykorzystaniem echokardiografu Philips iE33

Czy "The Beatles" mieli wpływ na rozwój medycyny?

Na pewno nie wielu z nas wie, że pierwszy model tomografu komputerowego, powstał w laboratorium angielskiej wytwórni płytowej EMI, co niewątpliwie łączy legendarny "The Beatles" z tomografią komputerową.  

Ultrasonograf HD11 XE

Zaawansowane aparaty ultrasonograficzne HD3, HD7, HD9, HD11 XE, HD 15, CX50, iU22, iE33

BuckyDiagnost FS nowoczesny kostno-płucny

BuckyDiagnost FS nowoczesny kostno-płucny zestaw RTG.