Econolith 3000 – co nowego w 2014

Autor: Przemysław Piątek

Kategoria: Urologia Artykuł opublikowano w CX News nr 1/47/2014

Econolith 3000 firmy Medispec, to dobrze znany na naszym rynku elektrohydrauliczny litotrypter ekstrakorporalny. Szybko zyskał wysokie uznanie swoich użytkowników, którzy docenili wysoką skuteczność kruszenia złogów, intuicyjną obsługę i niskie koszty początkowej inwestycji oraz eksploatacji. Wszystko to bez kompromisu dla bezpieczeństwa pacjenta. Mimo komercyjnego sukcesu producent nie spoczął na laurach i już na początku tego roku zaprezentował nowy Econolith 3000. Co zmieniło się w trakcie gruntownej modernizacji aparatu?

Medispec posiada największą bazę instalacyjną ESWL w Polsce. Producent nie jest fenomenem jedynie polskiego rynku. Od ponad dekady sprzedaje najwięcej systemów ESWL na wymagającym rynku amerykańskim. Tam „kruszenie kamieni” nie jest płatne od zabiegu ale od skutecznie przeprowadzonej procedury. Oznacza to wyższe koszty i brak opłacalności pracy urządzeń z niską efektywnością.
 
Econolith3000
 
Nowy projekt linii urządzeń firmy Medispec, doskonale wpisuje się w obecne trendy nowoczesnych sal zabiegowych. Producent wykorzystał sprawdzone rozwiązania poprzednika. Nowy Econolith 3000 w dalszym ciągu może pochwalić się wysoką skutecznością kruszenia złogów (ponad 82% wg badań FDA), jednym z największych ognisk terapeutycznych na rynku oraz niskimi kosztami eksploatacyjnymi. Urządzenie nadal gwarantuje niską gęstość energii, co zapewnia zmniejszoną traumę dla tkanek otaczających kamień, jednocześnie utrzymując wysoką skuteczność procedur.

Nie zabrakło jednak innowacyjnych rozwiązań. Aparat został wyposażony w czujnik, pozwalający na automatyczne zatrzymanie pompowania membrany po uzyskaniu optymalnego kontaktu z ciałem pacjenta. Sama membrana została zmodyfikowana dla optymalizacji styku z pacjentem oraz ułatwienia jego pozycjonowania.

Nowy aparat można doposażyć w obrotowy uchwyt na głowicę USG do kontroli procedury, bez używania promieniowania RTG. To rozwiązanie przeważa nad podglądem USG typu „in-line” ze względu na możliwość wyboru płaszczyzny obrazowania. Uchwyt jest kompatybilny z większością dostępnych na rynku głowic ultrasonograficznych.

Nowy dotykowy ekran panelu kontrolnego z intuicyjnym interfejsem użytkownika skraca czas potrzebny na naukę obsługi urządzenia. Opcjonalny moduł EKG wbudowany w urządzenie pozwala oszczędzić przestrzeń wokół pacjenta.

Nowy Econolith 3000 jest obiecującym urządzeniem, który posiada wszelkie predyspozycje, aby powtórzyć sukces swojego poprzednika. Wszelkie oczekiwania zostaną zweryfikowane przez coraz bardziej wymagający rynek ESWL.

Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z naszym działem handlowym.

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki MedispecOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Urologia:

Prostota jako szczyt wyrafinowania system irygacji do zabiegów URS – Peditrol

Każdy urolog, który miał do czynienia z zabiegami endoskopowego kruszenia złogów, wie jak ważna dla dobrej widoczności pola operacyjnego jest irygacja. Jej znaczenie wzrasta podczas zabiegów giętkiej ureterorenoskopii. Jest to związane zazwyczaj z mniejszą średnicą endoskopu, cieńszymi i dłuższymi kanałami irygacyjnymi, współdzielonymi z różnymi narzędziami oraz zagięciem końcówki endoskopu podczas pracy. 

Rewolucja w ureterorenoskopii

W przeszłości znacznym problemem dla lekarzy zajmujących się operacyjnym leczeniem kamicy nerkowej, były złogi zlokalizowane w górnej części układu moczowego – w nerkach. „Kamienie” znajdujące się w pęcherzu, moczowodzie, a nawet w górnej części nerki, dla niektórych operatorów były osiągalne przy użyciu sztywnego ureterorenoskopu. Natomiast te znajdujące się w dolnej i środkowej części nerki oraz te, które przemieściły się tam z różnych powodów w trakcie zabiegu – poprzez budowę tego narządu – były niedostępne. Lekarzowi pozostawało skierowanie pacjenta na inwazyjną operację otwartą/laparoskopową, mniej inwazyjny zabieg PCNL (przezskórnej nefrolitotrypsji) lub nieinwazyjny ESWL (zewnątrzustrojowa litotrypsja falą uderzeniową). 

ED1000 - nowoczesna terapia zaburzeń erekcji falą uderzeniową

Już od pewnego czasu w Polsce, w prywatnych klinikach, dostępna jest nowoczesna terapia zaburzeń erekcji falą uderzeniową. Jest ona niezwykle skuteczna w przypadku pacjentów z problemami o podłożu naczyniowym. Metoda ta polega na umieszczeniu tkanek pacjenta w ognisku terapeutycznej fali uderzeniowej i wystawieniu ich przez to na działanie sił ścinających. Skutkiem takiego działania jest przyspieszenie naturalnego procesu rewaskularyzacji tkanek. Powstające naczynia przejmują funkcjonalność tych niedrożnych, a pacjent może powrócić do młodzieńczej sprawności.