Egzemplarze CX News:

CX News nr 4/54/2015

CX News nr 4/54/2015

W tym numerze w dziale okulistyki zapoznamy Państwa z nowatorską aparaturą - 2RT (Retinal Rejuvenation Therapy) firmy Ellex. Terapia 2RT zapobiega dalszemu rozwojowi AMD, a jej skuteczność potwierdzona jest klinicznie. Pierwsza instalacja w Polsce już za nami, a miała ona miejsce w Instytucie Oka w Warszawie u prof. Czechowicz-Janickiej, z którą udało nam się zamienić parę słów na temat tej nowoczesnej technologii. Dr Barnyk podzieli się z nami swoim doświadczeniem z użytkowania aparatu CataRhex 3 służącego do usuwania zaćmy, natomiast dr Liem Trinh z Paryża opisze swoje wrażenia z pracy na platformie operacyjnej OS4.

W dziale dermatologii będziecie Państwo mogli przeczytać na temat diagnostyki czerniaka za pomocą wideodermatoskopu i mikroskopii konfokalnej. A także przedstawimy nowość w naszej ofercie, a mianowicie laser do małoinwazyjnej chirurgii wewnątrzżylnej firmy NeoLaser.

Dział diagnostyki obrazowej zawiera skrócony opis tomografu komputerowego firmy Siemens SOMATOM Scope, a także pokrótce przedstawia temat druku 3D oraz jego zastosowania w dziedzinie medycyny.

Gorąco zachęcam do przeczytania artykuły naszego inżyniera serwisowego Kacpra Wiśniowskiego, który opisuje dokładnie jak zabezpieczyć dane z bazy danych.

Tradycyjnie na końcu zamieszczamy harmonogram szkoleń.

Zobacz artykuły

Zobacz słowo od wydawcy

Pobierz egzemplarz CX News

CX News nr 3/53/2015

CX News nr 3/53/2015

W tym numerze CX News czeka na Państwa wiele ciekawych informacji. W dziale okulistyka dr n. med. Sławomir Teper opisze swoje doświadczenia w praktyce klinicznej z szerokokątną skaningową oftalmoskopią laserową, przedstawimy Państwu bliżej aparat do szerokiego spektrum badań okulistycznych Visionix VX120, a dr n. med. Roman Sobecki przybliży nam zalety użytkowania soczewek z rodziny Aspira. W dziale dermatologii specjaliści z centrum flebologii przedstawiają niecodzienne zastosowanie lasera rubinowego w usuwaniu przebarwień, powstałych w przebiegu leczenia niewydolności żylnej. W dziale serwisu Szymon Jurdziak przedstawi licencję na aktualne oprogramowanie, jakie do swojej oferty wprowadziła firma FotoFinder oraz wyjaśni, dlaczego to tak istotne dla naszych klientów. Na samym końcu naszego kwartalnika, tradycyjnie już znajdą Państwo rozpiskę organizowanych przez firmę Consultronix kursów.

Zobacz artykuły

Zobacz słowo od wydawcy

Pobierz egzemplarz CX News

CX News nr 2/52/2015

CX News nr 2/52/2015

W 52 numerze CX News odnajdziecie Państwo szereg ciekawych tematów z pogranicza medycyny, ale i nie tylko.
 
W dziale okulistyki dr Kazało przedstawia odmienne zastosowanie wiertarki do usuwania ciał obcych z rogówki. W dziale dermatologii dr Słowińska opisuje przypadek zdiagnozowania trzech czerniaków w jednej rodzinie w przeciągu roku, a dr Kamińska-Winciorek opowiada o wygranym konkursie World Dermoscopy Championship, który się odbył podczas IV Światowego Kongresu Dermoskopii w Wiedniu. W dziale diagnostyki obrazowej eksperci z Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II dzielą się z nami informacjami na temat kardiologicznego rezonansu magnetycznego wykonywanego u pacjentów z metalowymi implantami. 

W dziale kultura i nauka czekają na Państwa, tradycyjnie już, felietony ks. bp Tadeusza Pieronka i Krzysztofa Piaseckiego, a na zakończenie serdecznie zachęcam do zapoznania się z harmonogramem szkoleń organizowanych przez firmę Consultronix.

Zobacz artykuły

Zobacz słowo od wydawcy

Pobierz egzemplarz CX News

CX News nr 1/51/2015

CX News nr 1/51/2015

W tym numerze poruszymy temat pakietu onkologicznego, a dokładnie wskażemy narzędzia diagnostyczne, które wspomagają pracę lekarzy. Szczególnie polecam lekturę artykułów dr Jacka Calika, Justyny Stępniowskiej i Piotra Wawrzyńczyka.
 
Ponadto, Dariusz Łagan, w nowym laserze excimerowym firmy Technolas odnajdzie geniusz i kunszt Leonarda da Vinci. Z kolei Mateusz Rakoczy, prosto ze Szwajcarii przekaże informacje dotyczące nowej, w pełni funkcjonalnej platformy operacyjnej do mikrochirurgii oka - OS4, która dopiero w tym roku pojawi się na rynku medycznym w Europie. 

Na tym nie poprzestaliśmy. W dziale diagnostyki obrazowej zebraliśmy krótkie opinie użytkowników systemu zdalnej Nawigacji Magnetycznej Niobe firmy Stereotaxis stworzonej do leczenia zaburzeń rytmu serca. W dalszej części kwartalnika Krzysztof Czepirski przybliży Państwu temat prezentacji demo śródoperacyjnych aparatów RTG. A na sam koniec, już tradycyjnie, przygotowaliśmy dla Państwa harmonogram szkoleń organizowanych przez naszą firmę oraz krzyżówkę, do której rozwiązania gorąco zachęcam. 

Zobacz artykuły

Zobacz słowo od wydawcy

Pobierz egzemplarz CX News

CX News nr 4/50/2014

CX News nr 4/50/2014

W numerze 50 jubileuszowym pojawiło się dużo nowości! Zachęcam do przeczytania reportażu, którego bohaterem jest prof. Jerzy Szaflik (str. 13). W pozostałej części działu okulistyka p. Ewa Graczyńska wyjaśnia zjawisko mętów w ciele szklistym a także tłumaczy jakie są dostępne metody leczenia. Godnym uwagi artykułem jest również artykuł prof. Wojciecha Omuleckiego na temat: leczenia operacyjnego soczewek zwichniętych do komory szklistej oka. W dziale dermatologii znajdą Państwo artykuły poświęcone metodom diagnostycznym czerniaka skóry. Na ten temat wypowiadają się prof. Lidia Rudnicka, dr Marta Kurzeja, a także Joanna Łudzik. Kolejnym ciekawym tematem jest Refleksyjna Mikroskopia Konfokalna stosowana w badaniach przesiewowych, którą opisuje Alexander Witkowski. W kolejnym dziale diagnostyki obrazowej czekają na Państwa naukowe artykuły na temat Angiografii MR oraz SEMu, autorstwa specjalistów z Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II.  W dziale urologia dr Judycki oraz Elżbieta Lisicka podzielą się z nami uwagami dotyczącymi użytkowania UROSKOPu Omnia.

W dziale kultura i nauka opublikowana została interesująca polemika na temat "Innowacje czyli odbić się od dna". Dodatkowo w dalszej części naszego pisma zebraliśmy opinie, które nadesłali nam nasi drodzy czytelnicy. Przy okazji ogromnie dziękujemy za tak miłe słowa skierowane do Redakcji. W wydaniu jubileuszowym w miejscu tradycyjnej krzyżówki ukazała się krzyżówka Consultronixowa, stworzona przez pracowników CX, gorąco zachęcam do wspólnej zabawy przy rozwiązywaniu jej. Z okazji naszego jubileuszu na stronie 50 została umieszczona infografika, na której widać, jakie zmiany zaszły przez 15 lat istnienia.

Zapraszam do lektury.

 

Zobacz artykuły

Zobacz słowo od wydawcy

Pobierz egzemplarz CX News

CX News nr 3/49/2014

CX News nr 3/49/2014

Numer 49 rozpoczyna artykuł na temat autorefraktometru pediatrycznego firmy Plusoptix oraz relacja ze spotkania użytkowników lasera Valon na Nordyckim Kongresie Okulistycznym. Dalej w dziale okulistyki mogą się Państwo zapoznać z konspektem pracy doktorskiej pani doktor Kamilli Barchan-Kucia pod tytułem: "Analiza zmian parametrów komory przedniej oka po fakoemulsyfikacji zaćmy".

W dziale dermatologii pani prof. dr hab. med. Anna Wojas-Pelc wraz z Panią Katarzyną Podolec przedstawią ciekawe zastosowanie refleksyjnej mikroskopii konfokalnej a mianowicie diagnostykę chorób włosów. Kolejnym ciekawym artykułem jest opis wideodermatoskopu w praktyce pani dr n. med. Haliny Przenicznej i lek. med. Mariusza Władygi.

Tematyka skaningowego mikroskopu elektronowego zostanie przybliżona przez specjalistów z Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Krakowie: prof. dr hab. med. Anettę Undas, Michała Ząbczyk i Jakuba Siudut.

W tym numerze, w dziale serwisu, studentki opisują swoje wrażeniapo odbytych praktykach w firmie Consultronix.

Zapraszam do lektury.

Zobacz artykuły

Zobacz słowo od wydawcy

Pobierz egzemplarz CX News