Artykuły w CX News nr 3/19/2006:

Dodatkowe środki na inwestycje dla małych i średnich przedsiębiorstw

Autor: Grzegorz Godziek

Kategoria: Finanse

Na przełomie września i października zmianie uległy zasady udzielania dotacji w ramach poddziałania 2.2.1 Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw. Z programu tego do tej pory korzystały głównie firmy należące do sektora tzw. dużych przedsiębiorstw, realizujące kilkumilionowe projekty. Zmienione rozporządzenie dotyczące wdrażania tego działania w ostatniej rundzie aplikacyjnej daje wyłączność w korzystaniu z programu firmom małym i średnim.

Elastyczne finansowanie

Autor: Tomasz Kukulski

Kategoria: Finanse

Produkt pożyczki, specjalnie stworzony na potrzeby prywatnego rynku medycznego, jest wystarczająco elastyczny, aby rozwikłać tak złożone problemy związane z finansowaniem. Dzięki konstrukcji pożyczki, w której klient nabywa sprzęt od dostawcy i to na niego wystawiana jest faktura, każda z klinik mogła podpisać oddzielną umowę pożyczki, finansując część sprzętu i uzyskując dostęp do jego pełnej funkcjonalności w wybranym przez siebie czasie.

ACQUMED - system dokumentacji lekarskiej w okulistyce

Autor: dr Mikołaj Meller

Kategoria: Okulistyka

Najistotniejszy dla okulisty obraz widziany w lampie szczelinowej, pozostaje zapisany wyłącznie w naszej pamięci i w sposób syntetyczny odnotowany w kartotece. Z codziennej konieczności wynika, więc potrzeba znalezienia systemu, który pozwoli zgromadzić posiadane przez nas dane w jednym miejscu i za pomocą niewielu ruchów myszką komputerową w odpowiednim momencie je przywołać.

Integre Duo

Autor: Piotr Nowak

Kategoria: Okulistyka

Laser Integre Duo jest pierwszym na świecie w pełni zintegrowanym z lampą szczelinową laserem ND:YAG umożliwiającym operowanie z dwoma długościami fali 532 i 670 nm.

Perymetr komputerowy AP-200BY

Perymetr komputerowy AP-200BY stanowi nową i niedostępną dotąd propozycję na rynku okulistycznym. Jest pierwszym na świecie perymetrem diodowym umożliwiającym przeprowadzanie badań z użyciem tradycyjnych bodźców green-on-white zgodnych ze standardem Goldmann III oraz badań blue-on-yellow z wykorzystaniem bodźców typu Goldmann V.

Przywrócić wzrok – przywrócić do życia

Według WHO, na świecie żyje obecnie 45 mln niewidomych. Ogromna większość z nich, to chorzy z tzw. „odwracalną ślepotą”, spowodowaną głównie zaćmą. W 90% dotyka ona ludność krajów Trzeciego Świata, takich jak Kenia, w której jedynie 25% mieszkańców ma dostęp do jej operacyjnego leczenia.

Selektywna laserowa trabekuloplastyka (SLT) – leczeniem z wyboru wczesnych postaci jaskry z otwartym kątem

Terapia laserowa stosowana jest od wielu lat, zarówno w leczeniu jaskry z otwartym jak i zamkniętym kątem przesączania. Ideą zastosowania emisji laserowej w leczeniu jaskry z otwartym kątem było poszerzenie kanalików w utkaniu beleczkowym kąta przesączania - co miało ułatwić filtrację cieczy wodnistej z komory przedniej do kanału Schlemma. Zabieg ten nazwano trabekuloplastyką.

Preparaty linii SYNCHROROSE w trądziku różowatym

Trądzik różowaty (rosacea) jest dość często występującą dermatozą (10% populacji na świecie), dotyczącą głównie kobiet, rozpoczynając się około 30 roku życia, ze szczytowym nasileniem pomiędzy 4 a 6 dekadą życia. Typowe zmiany skórne mają charakter grudek i krost zlokalizowanych na podłożu rumieniowym, z licznymi teleangiektazjami, początkowo zajmującymi środkową część twarzy.

Skóra unaczyniona – przyczyny, leczenie, profilaktyka

Rozszerzone przeświecające przez skórę naczynia krwionośne nazywamy fachowo - teleangiektazjami. Naczynia tego typu mogą być pojedyncze lub bardzo liczne. Niekiedy układają się w olbrzymią, wielką sieć naczyniową. Wiele osób zastanawia się, dlaczego tak się dzieje, że jedni ludzie mają białą alabastrową skórę twarzy a policzki innych wyglądają jakby przed chwilą wrócili z 40 kilometrowego biegu wokół bieguna północnego.

Aparatura RTG SUINSA

SUINSA specjalizuje się w produkcji aparatury RTG do zdjęć kostno–płucnych. Współpraca z wieloma znanymi w Europie i na świecie odbiorcami sprzętu rentgenowskiego w ramach tzw. OEM Business dała firmie dostęp do najnowocześniejszej technologii. SUINSA posiada certyfikat “Six Sigma” potwierdzający wysoką jakość oferowanego sprzętu.