Artykuły w CX News nr 1/20/2007:

Nowy program finansowania poprzez kredyt kupiecki

Autor: Tomasz Kukulski

Kategoria: Finanse

Siemens Finance wraz z Consultronix przygotowały nowy program, którego celem jest ułatwienie finansowania zakupu nowoczesnych technologii medycznych. Główną zaletą tego programu jest możliwość takiego skonstruowania umowy, która umożliwia jednoczesne nabycie nowego sprzętu medycznego i zrazem finansowanie tego zakupu.

W oczekiwaniu na pieniądze

Autor: Grzegorz Godziek

Kategoria: Finanse

Od dłuższego czasu mamieni jesteśmy wizją wielkich pieniędzy przeznaczonych m.in. na wsparcie przedsiębiorczości w ramach nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej w latach 2007 – 2013. I na razie na słowach się kończy.

Zmiany w systemie wdrażania funduszy dla inwestycji z sektora medycznego

Autor: dr Jacek Świtała

Kategoria: Finanse

Pomimo wielu informacji dostępnych w publicznych mediach bieżący rok nie będzie należał do szczególnie atrakcyjnych w zakresie dostępności bezzwrotnej pomocy finansowej dla inwestycji z sektora medycznego. W roku 2006 skończył się okres programowania polityki strukturalnej, skończyły się też pieniądze przeznaczone na jej realizację. Od 1 stycznia rozpoczął się nowy okres i nowe pieniądze, ale przedsiębiorcy muszą cierpliwie czekać na ich uruchomienie.

Funduskamera VX-10i firmy Kowa

Badanie obrazowe w okulistyce to dziś rutyna dobrej poradni, gabinetu prywatnego nie mówiąc o oddziale szpitalnym. Wolny rynek dostarcza nam mnóstwo możliwości rejestracji obrazu dna oka i przepływu naczyniowego w siatkówce i naczyniówce.

Laser YAG Q-switch z możliwością rozbudowy do SLT

Laser UltraQ firmy Ellex jest jedynym laserem Nd:YAG o długości fali 1064 nm używanym w operacjach przedniego odcinka oka z wbudowanym aktywnym Q-Switch (zapewnia to, co najmniej 5-krotnie dłuższą żywotność głowicy w stosunku do urządzeń z Q-switchem pasywnym).

SYNCHROLINE Aknicare kontra trądzik pospolity

Trądzik pospolity to jedna z najczęstszych, przewlekłych chorób skóry stwierdzana prawie u wszystkich osób w okresie pokwitania. Obecnie objawy tej choroby dość często stwierdza się również w późniejszych latach życia.

Meridian Medical

System Harmony jest niespotykanym na rynku systemem, pozwalającym na modułową rozbudowę, nawet już pracującej maszyny, która może rosnąć razem z praktyką lekarską, w której pracuje. Jednocześnie, wymiana poszczególnych członów, pozwala na posiadanie zawsze najnowocześniejszych rozwiązań dostępnych na rynku.

Wideokapilaroskopia – nowoczesna ocena pętli włośniczkowych

Wideokapilaroskopia jest nowoczesnym wariantem tradycyjnej kapilaroskopii, w której oceny pętli włośniczkowych dokonuje się za pomocą specjalnej nasadki nałożonej na kamerę, która przesyła obraz na monitor komputera. Badanie to cechuje się dobrą powtarzalnością, łatwością wykonania, bezpieczeństwem, brakiem inwazyjności, jest niebolesne.