Artykuły w CX News nr 2/21/2007:

Czas przygotować się do nowego rozdania

Autor: Grzegorz Godziek

Kategoria: Finanse

Prawdopodobnie dopiero na przełomie 2007 i 2008 roku przedsiębiorcy, w tym także lekarze prowadzący własną działalność gospodarczą, będą mogli składać wnioski o dofinansowanie innowacyjnych przedsięwzięć z unijnych funduszy na lata 2007 - 2013. Jest to, zatem ostatni moment na wyszukanie odpowiedniego dla siebie źródła pomocy.

Jak ubezpieczyć siebie i swoją działalność, aby faktycznie być ubezpieczonym i żeby to kosztowało niewiele?

Autor: Anna Książek

Kategoria: Finanse

Na rynku polskim działa obecnie 65 towarzystw ubezpieczeniowych, a każde z nich specjalizuje się w ubezpieczaniu innych ryzyk i każde z nich ma zarówno bardzo dobre i jak i mniej korzystne produkty. Jeśli nie specjalizujemy się w dziedzinie ubezpieczeń, nie mamy najmniejszych szans dokonać optymalnego wyboru ubezpieczeń i najczęściej zwracamy się do zaprzyjaźnionego agenta ubezpieczeniowego.

Najlepszy Produkt w Nowej Szacie

Autor: Tomasz Kukulski

Kategoria: Finanse

Swój sukces na rynku medycznym Siemens Finance zawdzięcza między innymi produktowi, który jest znakomicie dopasowany do potrzeb tego rynku. Produktem tym jest pożyczka pozwalająca w pełni skorzystać z obniżonego podatku VAT, którym obłożony jest sprzęt medyczny.

Bezkontaktowy mikroskop spekularny EM-3000 firmy TOMEY

Jak ważnym elementem w chirurgii przedniego odcinka stanowi śródbłonek rogówki nie należy nikogo przekonywać. Pierwsze wzmianki  o jego roli pochodzą z drugiej połowy XIX wieku kiedy Teodor Leber na podstawie klinicznych obserwacji i wyników badań , przeprowadzonych za pomocą mikroskopu świetlnego, doszedł do wniosku, że komórki pokrywające tylną powierzchnię rogówki mają istotne znaczenie dla zapewnienia przeźroczystości jej warstwy właściwej.

Bezkontaktowy tonometr FT-1000 firmy Tomey

Nowy w pełni zautomatyzowany tonometr posiadający kolorowy dotykowy ekran, poprzez który mogą być wykonywane wszystkie komendy.

Metoda Epi-LASIK w chirurgii refrakcyjnej

Autor: Maciej Lasota

Kategoria: Okulistyka

Metoda Epi-LASIK zdobywa coraz większą popularność w laserowej chirurgii refrakcyjnej.

Selektywna Laserowa Trabekuloplastyka (SLT)

Selektywna Laserowa Trabekuloplastyka (SLT) jest jedną z najnowszych, skutecznych metod w leczeniu jaskry zarówno z otwartym jak i zamkniętym kątem przesączania. Metoda ta została zarejestrowana w Stanach Zjednoczonych w 2001 roku.

Stworzone dla profesjonalistów

Zarówno HumanOptics jak i Oertli należą do absolutnej ekstraklasy światowej, pod względem jakości i innowacyjności swoich produktów.