Słowo od wydawcy:

Krzysztof Smolarski

Polityka jest rzeczą paskudną, co szczególnie ostatnio, było bardzo widoczne. Bywa też wspaniała, bo potrafi w mgnieniu oka zmienić otaczającą nas rzeczywistość. Raptem dwa miesiące temu byliśmy w atmosferze ciągłego konfliktu, sięgającego niejednokrotnie stołu rodzinnego. Dzisiaj z wielką nadzieją wyczekujemy na coś dobrego, co zaraz powinno się wydarzyć.

Paradoksalnie całe zamieszanie wokół służby zdrowia, ma szansę przynieść pozytywne efekty. Stało się oczywiste, że tylko mądra prywatyzacja połączona z gruntowną reformą systemu zdrowotnego, zagwarantuje jego prawidłowe działanie.

Nie o podnoszenie składek na ZUS tu chodzi, ale o dopuszczenie innych niż NFZ podmiotów finansujących i innych niż ZUS ubezpieczycieli. Naturalnie Państwo ma obowiązek zagwarantować wszystkim obywatelom podstawową opiekę medyczną, ale ci którzy chcą się leczyć drożej - co niekoniecznie oznacza lepiej, raczej bardziej komfortowo - muszą za to zapłacić na przykład zawierając dodatkowe ubezpieczenia. Należy bez wątpienia uszczelnić cały system - eksperci oceniają że może z niego wyciekać ponad 20% środków - likwidując patologie np. przy tworzeniu listy leków refundowanych.

Szanowni Państwo, Nasi Najlepsi Klienci, często Przyjaciele, - pozwólcie, że w imieniu całej ekipy Consultronixu - złożę Wam najlepsze życzenia Spokojnych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia, oraz roztropnych, dobrych rządów w nadchodzącym Nowym Roku, które Wam - a wtedy i nam przyniosą same korzyści.

Krzysztof Smolarski
Prezes Consultronix SA