Artykuły w CX News nr 1/23/2008:

Pieniądze z Unii nie tylko na inwestycje

Autor: Grzegorz Godziek

Kategoria: Finanse

Środki pochodzące z Unii Europejskiej to także w ogromniej mierze pieniądze na rozwój kapitału ludzkiego, pochodzące z Europejskiego Funduszu Społecznego. W obecnym okresie programowania część tych środków wprost dedykowana jest zagadnieniom związanym z szeroko rozumianą ochroną zdrowia. W ramach priorytetu drugiego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki tj. Rozwój zasobów ludzkich i potencjału adaptacyjnego przedsiębiorstw oraz poprawa stanu zdrowia osób pracujących, wydzielono działanie trzecie poświęcone właśnie ochronie zdrowia.

Fotel SurgiLine UFSK

Wygoda i komfort chirurgów, podczas wykonywania operacji, stały się podstawowym celem dla konstruktorów nowego fotela SurgiLine. Przy współpracy z wieloma lekarzami okulistami z całego świata, powstał nowoczesny i komfortowy fotel dla operatora.

Pierwszy światowy Dzień Jaskry

Dzień 6 marca 2008 roku został ustanowiony Światowym Dniem Jaskry przez Światowe Stowarzyszenie Jaskry oraz Światowe Stowarzyszenie Pacjentów Chorych na Jaskrę.

Novitrex 3000

Novitrex 3000 najnowsze dzieło inżynierów Szwajcarskich gdzie źródłem światła jest lampa metalohalogenowa.

Soczewki wewnątrzgałkowe HumanOptics Diffractiva - rozwiąznie dla wymagających

Lina Diffractiva zapewnia ostre widzenie do bliży, dali, oraz co bardzo ważne, w dystansie pośrednim, bez stosowania okularów korekcyjnych.

Laserowe usuwanie trądziku od długości światła 420 nm po 2940 nm

Najbardziej skuteczne metody przeciwtrądzikowe silnie podrażniają lub uszkadzają narządy wewnętrzne. Alternatywą wobec takiego stanu rzeczy jest terapia światłem. Bakteriobójcze, obkurczające pory, sebostatyczne, działanie światła wykorzystywane jest ostatnio w leczeniu trądziku i zmian powstałych po jego ustąpieniu.

Laserowy mikroskop konfokalny - OCT dermatologiczne

Skanujący laserowy mikroskop konfokalny jest nowoczesną odmianą mikroskopu fluorescencyjnego w którym źródłem światła jest laser. Mikroskop ten umożliwia dokonywanie tzw. przekrojów optycznych preparatu, analizuje bowiem światło pochodzące z jednej jego płaszczyzny, eliminując światło docierające z warstw położonych wyżej lub niżej.

Cyfrowy świat EuroColumbus

Autor: Leszek Piątek

Kategoria: Radiologia

Tag:

Powstała w latach pięćdziesiątych XX wieku firma EuroColumbus po raz kolejny znalazła się na czele innowacyjnego wyścigu w sprzęcie RTG

Litotrypter Elektromagnetyczny - EM 1000

Kategoria: Urologia

Tag:

System EM 1000 firmy Medispec to najnowsza technologia w dziedzinie litotrypsji ekstrakorporalnej. Łączy w sobie wieloletnie doświadczenie firmy w produkcji elektrohydraulicznych aparatów ESWL oraz technologię elektromagnetyczną.
System posiada konstrukcję modułową, dzięki czemu każdy z elementów (stół, aparat RTG, aparat USG) może zostać wykorzystany także przy wykonywaniu innych zabiegów.