Artykuły w CX News nr 2/36/2011:

Arcad oferuje najczystsze ciekłe perfluorokarbony

Autor: Karolina Stożek

Kategoria: Okulistyka

Francuska firma Arcad w swojej bogatej ofercie preparatów mikrochirurgicznych posiada również 98% perfuorodekalinę (Arcaline) i 99% perfuoro-n-oktan (Arcotane) – w 100% perfuorowane.

Beaver-Visitec International - jednorazówka vs wielorazówka

Autor: Joanna Zapiór

Kategoria: Okulistyka

Wszystkie jednostki szpitalne, mające charakter zabiegowy, muszą szczególnie dbać o bezpieczeństwo sanitarne swoich pacjentów. Dlatego w każdym szpitalu znajduje się centralna sterylizatornia, miejsce do którego trafiają wielorazowe narzędzia chirurgiczne oraz bielizna operacyjna. Jednak od pewnego czasu można zaobserwować nowy trend - procedura sterylizacji narzędzi zostaje zastąpiona produktami jednorazowymi oraz indywidualnie dobranymi instrumentami do konkretnego zabiegu, które nie wymagają sterylizacji.

Gonioskopia w wykonaniu Volk'a

Gonioskopia to metoda badania kąta przesączania gałki ocznej. Badanie to jest szczególnie istotne przy diagnostyce jaskry. Wykonuje się je przy użyciu specjalnego przyrządu optycznego, którym jest gonioskop.

Integre Yellow - żółty laser od Ellexa

Autor: Antoni Bijak

Kategoria: Okulistyka

Rodzina fotokoagulatorów Ellex została powiększona o model Integre Yellow™. Jest to na dzień dzisiejszy pierwszy, i jak do tej pory jedyny, „żółty” laser zintegrowany z lampą szczelinową.

Katena na sali operacyjnej czyli trudne przypadki mikrochirurgiczne

Autor: Karolina Stożek

Kategoria: Okulistyka

Problem: Czym usunąć zwijalną soczewkę wewnątrzgałkową?
Rozwiązanie: Aby rozciąć i usunąć miękką soczewkę wewnątrzgałkową sugerujemy użycia narzędzia frmy Katena

Dermatoskopia dla początkujących - algorytmy diagnostyki dermoskopowej

Zastosowanie dermoskopii w trakcie konsultacji dermatologicznej wydłuża całkowity czas badania tylko o 72 sekundy, a korzyści z przeprowadzenia tego badania u chorych w stosunku do poświęconego czasu są ogromne w aspekcie profilaktyki czerniaka.

Harmonia w twoim Gabinecie - HarmonyXL - głowica Cooled Long Pulsed Nd:YAG 1064 nm

Autor: Marta Klimek

Kategoria: Dermatologia

Głowica Cooled Long Pulsed Nd:YAG 1064 nm przeznaczona jest do likwidacji powierzchownych i głębokich zmian naczyniowych: teleangiektazji, naczyniaków płaskich, jeziorek żylnych itp. Urządzenie wyposażone jest w unikalną końcówkę chłodzącą naskórek w trakcie zabiegu, co znacznie podnosi uczucie komfortu przez pacjenta. Ciągłe kontaktowe chłodzenie w głowicy całkowicie zastępuje inne zewnętrzne urządzenia chłodzące.

Jak się pozbyć tatuażu - prezentacja lasera Sinon

Wzrost ogólnoświatowej mody na tatuowanie praktycznie wszystkich części ciała, jaki miał miejsce w ostatnich dwóch dekadach, pociągnął za sobą rozwój dziedziny z przeciwnego bieguna – rynku zabiegów ich likwidacji.

Trendy w epilacji laserowej czyli skutecznie i bez bólu

Autor: Anna Piotrowska

Kategoria: Dermatologia

Zadbana i gładka skóra to powoli standard wśród większości kobiet, a nawet mężczyzn. Za nieestetyczne wręcz uważa się posiadanie widocznego owłosienia, szczególnie jeżeli problem ten dotyczy damskiej twarzy czy nóg. Polskie gabinety od dawna oferują zabiegi usuwania włosów. Dopiero jednak rozwój techniki laserowej pozwolił na epilację, którą można uznać za permanentną, czyli nie pozwalająca na odbudowę włosa przez minimum kilka lat.