Artykuły w CX News nr 3/37/2011:

Fakosklerothalamotomia chirurgicznego leczenia współistniejącej zaćmy i jaskry

Neuropatia jaskrowa stanowi jeden z najistotniejszych problemów terapeutycznych współczesnej okulistyki. Procesowi jaskrowemu może towarzyszyć zaćma, której częstość w populacji osób powyżej 40 roku życia oceniana jest na 4% do 5%. Metody chirurgicznego leczenia współistniejącej jaskry i zaćmy są tematami licznych badań od wielu lat i jak dotąd nie doprowadziły do jednoznacznego określenia algorytmu postępowania w tych przypadkach.

Katena na sali operacyjnej czyli trudne przypadki mikrochirurgiczne

Autor: Joanna Zapiór

Kategoria: Okulistyka

Rozwórka, której obecnie używasz nie zabezpiecza przed gromadzeniem się skóry powiek oraz rzęs? Potrzebujesz wyciągnąć zwijalną soczewkę wewnątrzgałkową? Podczas transplantacji rogówki masz problem w jej dostosowaniu i stabilizacji podczas przyszywania?

MicroShooter przełomowy produkt HumanOptics

Autor: Agnieszka Gawin

Kategoria: Okulistyka

Na tegorocznym zjeździe okulistycznym ESCRS, który miał miejsce w Wiedniu, firma HumanOptics zaprezentowała system implantacyjny MicroShooter®. 

MonoBlue najczystszy błękit trypanu

Autor: Karolina Stożek

Kategoria: Okulistyka

Francuska firma Arcadophta w swojej ofercie, oprócz olejów silikonowych i gazów okulistycznych, posiada również znakomity pod względem właściwości błękit trypanu - MonoBlue. Służy on do wybarwiania struktur na rogówce i w tylnych częściach oka. Preparat ten oferowany jest w dwóch stężeniach – 0.055% przy usuwaniu zaćmy oraz 0.25% do witrektomii.

Harmonia w Twoim Gabinecie. HarmonyXL - głowica iPixel ER ER:YAG 2940 nm

Autor: Marta Klimek

Kategoria: Dermatologia

iPixel ER to najnowsza i najszybsza głowica lasera Er:YAG firmy Alma Lasers. Została zaprojektowana do użytku z platormą  Harmony XL, dla takich zabiegów jak rejuwenacja skóry, resurfacing, likwidacja zmarszczek czy blizn. 

LEDA EPI 808 nm efektywna epilacja w krótszym czasie

Autor: Ewa Rzegocka

Kategoria: Dermatologia

Epilacja laserowa stała się jednym z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej. Szeroka oferta laserów, przeznaczonych do epilacji, dostosowana jest zarówno do potrzeb klientów jak i operatorów. Systemy różnią się między sobą pod względem technologii, czasu trwania zabiegu, zastosowanego chłodzenia oraz designu. Wybierając z powyższej listy szybkość epilacji, warto zwrócić uwagę na laser LEDA EPI z oferty niemieckiego producenta Quantel Derma.

Znamię Spitz u dzieci obraz kliniczny i dermatoskopowy

Dzieci, podobnie jak dorośli, bardzo często trafiają do gabinetów dermatologicznych w celu rutynowej oceny znamion melanocytowych. Najczęściej jednak główną przyczyną konsultacji lekarskich jest ocena znamion melanocytowych, które ulegają bądź gwałtownemu powiększaniu się, wybarwieniu, odbarwieniu lub pojawiają się de novo. 

Digital Diagnost 3.0

Dzięki doświadczeniu zdobytemu podczas 10 lat produkcji i prac badawczych nad cyfrowymi systemami kostno-płucnymi, holenderscy inżynierowie dokonali kolejnego przełomu w diagnostyce obrazowej. Firma Philips wprowadza właśnie na rynek nową generację cyfrowego aparatu kostno-płucnego – Digital Diagnost 3.0. 

Essenta DR Compact

Essenta DR Compact  firmy Philips  jest przystępnym cenowo, w pełni cyfrowym aparatem rentgenowskim. Jego konstrukcja oparta jest na regulowanym ramieniu U, zainstalowanym na nieruchomej kolumnie. Aparat umożliwia wykonywanie wszystkich ogólnych badań radiografcznych – zarówno w pozycji pionowej/poziomej jak i poprzeczno-bocznej.

Mobilnie cyfrowo....

W tym roku firma Philips wprowadziła na rynek w pełni cyfrowy, przewoźny aparat rentgenowski z bezprzewodowym, płaskim detektorem do badań radiografcznych - Mobile Diagnost wDR. Aparat ten dzięki swojej wszechstronności i doskonałej jakości cyfrowego obrazowania, znakomicie sprawdza się  w obrębie całej kliniki: na szpitalnych oddziałach ratunkowych, salach operacyjnych oraz innych oddziałach wymagających dostępu do zdjęć rentgenowskich.