Artykuły w CX News nr 4/38/2011:

Jak uzyskać wsparcie ze środków z funduszy unijnych

Autor: Łukasz Lalicki

Kategoria: Finanse

Wspieranie i rozwój przedsiębiorczości jest niezwykle ważnym elementem polityki gospodarczej Unii Europejskiej, a także polityki rynku pracy. Działania te, dzięki funduszom unijnym, sprzyjają podnoszeniu jakości przedsiębiorstw i świadczonych przez nie usług. Do napisania dobrego projektu o dofinansowanie nie trzeba wcale wynajmować całych sztabów fachowców. Trzeba tylko trochę czasu i dużo cierpliwości.

Najwyższa jakość optyki oferta specjalna Volka

Słów kilka na temat nowości, które pojawiły się w ofercie Volk'a. W artykule zostały przedstawione soczewki: Trans Equator i Digital Wide Field.

Niezawodny zestaw do przeszczepu rogówki firmy KATENA

Autor: Agnieszka Gawin

Kategoria: Okulistyka

W artykule opisany jest zestaw do przeszczepu rogówki, jaki oferuje nam firma Katena. W jego skład wchodzą: Trepan próżniowy dla biorcy, DALK rozdzielacz rogówkowy K3-1870, Rosenwasser DALK Cannula K7-3595, Rosenwasser DALK Trisector K3-1870 oraz Nożyczki rogówkowe typu "Katzin" K4-2020 i K4-2030.

Przepis na doskonałe widzenie czyli Diffractiva -aA

Autor: Joanna Zapiór

Kategoria: Okulistyka

Przepis na stworzenie soczewki idealnej to przede wszystkim doskonały dobór parametrów technicznych, szczypta innowacyjności oraz duża dawka doświadczenia popartego badaniami. Soczewka dyfrakcyjna Diffractiva –aA to połączenie dwóch doskonałych soczewek: akrylowej, hydrofilnej: Aspiry –aA oraz sylikonowej, dyfrakcyjnej Diffractivy –s. Innowacyjność, w tym przypadku - to system produkcji, który opiera się na nanotechnologicznej obróbce materiału, co gwarantuje precyzję wykonania oraz najwyższą jakość soczewki.

Soczewka Aspira i MicroShooter - połączenie doskonałe

Autor: Agnieszka Gawin

Kategoria: Okulistyka

Nowoczesne systemy implantacyjne powinny zapewniać chirurgowi bezpieczeństwo użycia oraz łatwość implantacji. Właśnie takie rozwiązanie przygotowała firma HumanOptics.

Światło dla Świata

Znawcom historii sztuki nazwa Faros kojarzy się z pierwszą na świecie latarnią morską, powstałą na wyspie o tej właśnie nazwie około 280 roku p.n.e. Ową wieżę budowano zgodnie
z planem architektonicznym Sostratosa na polecenie Ptolemeusza I. Z powodu wielkości i wspaniałości konstrukcyjnej latarnia, poza oczywistą funkcją wskazywania drogi wędrowcom, uznana została za jeden ze starożytnych cudów świata.

Trzy w jednym od Ellexa czyli nowy laser IntegrePRO

Autor: Antoni Bijak

Kategoria: Okulistyka

Od kilku dekad, fotokoagulacja laserowa jest podstawową techniką leczenia różnych schorzeń siatkówki. Jest bezpieczną, nieinwazyjną i sprawdzoną metodą leczenia m.in. proliferacyjnej retinopatii cukrzycowej, obrzęku plamki czy neowaskularyzacji naczyniówkowej w AMD.

Bodystudio Gold - ekspert dokumentacji cyfrowej

Autor: Ewa Rzegocka

Kategoria: Dermatologia

Dokumentacja fotograficzna na przełomie ostatnich lat stała się nieodłącznym elementem zabiegów medycyny estetycznej. Firma FotoFinder, światowy lider na rynku dermatoskopii cyfrowej, stworzył wielozadaniowy system Bodystudio Gold. Jest to urządzenie, które łączy w sobie funkcje najwyższej klasy wideodermatoskopu 800 Full HD z rozbudowanym systemem fotografii „przed&po”.

Harmonia w Twoim Gabinecie Harmony XL - Głowica LED

Autor: Marta Klimek

Kategoria: Dermatologia

Końcówka LED przy użyciu żółtego światła diod elektroluminescencyjnych o długości fali 589 nm poprawia krążenie krwi w tkance, wpływając tym samym na lepsze odżywianie i regenerację komórek. Dodatkowo łagodzi nieprzyjemne doznania po zabiegach laserowych - ból, lekki obrzęk, czy rumień. Nowatorskie podejście do tematu szybszego gojenia się skóry po zabiegu uatrakcyjni ofertę wielu gabinetów medycyny estetycznej.

Wspomnienie z Lizbony EADV wg Consultronix

Autor: Anna Piotrowska

Kategoria: Dermatologia

Październik, jak co roku, okazał się dla naszego działu dermatologii miesiącem wyjątkowo intensywnej pracy. Począwszy od kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Ageing na przełomie września i października w Warszawie, aż po EADV w Lizbonie. Praktycznie mogliśmy nie wypuszczać walizki z ręki. Ale po kolei…