Artykuły w CX News nr 1/39/2012:

Katena na sali operacyjnej

Autor: Agnieszka Gawin

Kategoria: Okulistyka

Katena to ekskluzywna marka skierowana do najbardziej wymagających chirurgów. Unikalne rozwiązania, precyzyjne wykonanie, czy dbałość o szczegóły, pozwoliły firmie stworzyć jedyną w swoim rodzaju ofertę narzędzi mikrochirurgicznych. Dzięki współpracy ze znanymi chirurgami, Katena opracowała rozwiązania, które znajdują swoje zastosowania w różnych operacjach okulistycznych. Na uwagę zasługują między innymi: pęsety, imadła, manipulatory, nożyczki, czy narzędzia do chirurgii witreoretinalnej. W obecnym numerze zachęcamy Państwa do zapoznania się z rozdzielaczem jądra soczewki i lusterkiem wewnątrzgałkowym.

Naturalny znaczy najlepszy! wiskoelastyki BohusBiotech

Autor: Joanna Zapiór

Kategoria: Okulistyka

Naturalny znaczy najlepszy!

Firma BohusBiotech to szwedzki producent najwyższej klasy preparatów wiskoelastycznych stosowanych w mikrochirurgii oka. Aby dopasować się do indywidualnych wymagań chirurgów, firma proponuje szeroką gamę swoich produktów.

 

Opis zastosowania soczewki Secura-sPB w technice Add-On

Produktem godnym uwagi w asortymencie soczewek wewnątrzgałkowych jest trzyczęściowa soczewka Secura-sPB. Jest to soczewka o silikonowej części optycznej o średnicy 7 mm oraz częściach haptycznych wykonanych z PMMA. Całkowita średnica soczewki wynosi 14 mm.

Spersonalizuj swoją soczewkę - oferta specjalna Volka i Consultronix

Spersonalizuj swoją soczewkę - oferta specjalna Volka i Consultronix

Szybciej, jaśniej i bezpieczniej czyli nowy, jeszcze lepszy faros

Autor: Antoni Bijak

Kategoria: Okulistyka

Szybciej, jaśniej i bezpieczniej.
Po dłuższej przerwie, Oertli wprowadziło kilka istotnych zmian w systemie faros.  Najistotniejszą jest zwiększenie szybkości cięcia witrektomu pneumatycznego do 5000 cięć na minutę oraz nowa optymalizacja cyklu pracy.     

FotoFinder rodzinna firma - światowa marka

Autor: Ewa Rzegocka

Kategoria: Dermatologia

Firma FotoFinder od 1991 roku ustala standardy dokumentacji cyfrowej. Obecnie jest światowym liderem na rynku cyfrowej dermatoskopii i dokumentacji fotograficznej wykorzystywanej w dermatologii i medycynie estetycznej. Firma Consultronix, od ponad 10 lat, ma przyjemność być jedynym autoryzowanym i wyłącznym dystrybutorem na terenie Polski.

Harmonia w Twoim Gabinecie, HarmonyXL - głowica SHR

Autor: Marta Klimek

Kategoria: Dermatologia

Epilacja laserowa stała się ostatnimi czasy najbardziej popularną procedurą medycyny estetycznej na świecie. Użycie światła z zakresu 650 - 950 nm, za pomocą platformy Harmony XL z głowicą AFT SHR, gwarantuje szybki, efektywny zabieg dla wszystkich fototypów, nie wykluczając skóry opalonej. Wykorzystanie kontaktowego chłodzenia naskórka oraz opatentowanej przez Alma Lasers technologii  IN-Motion™ pozwala przeprowadzić zabieg w bezpieczny i komfortowy dla pacjenta sposób.

Znamię wrodzone - obraz kliniczny i dermoskopowy

Znamię barwnikowe wrodzone (prawdziwe znamię wrodzone) stwierdza się w momencie lub zaraz po urodzeniu oraz znamię melanocytowe występujące przed okresem pokwitania nazywane jest tzw. wczesnym nabytym znamieniem melanocytowym. Histologicznie najczęściej odpowiadają znamionom wrodzonym lub znamieniu skórnemu Unny.

Aparaty z ramieniem C od Siemens Healthcare

Rodzina mobilnych aparatów z ramieniem C firmy Siemens Healthcare składa się z czterech modeli. Najprostszy model został zaprojektowany z myślą o klientach poszukujących tańszych rozwiązań. Natomiast najbardziej zaawansowany aparat, z generatorem wysokiej mocy, pozwala przeprowadzać nawet skomplikowane procedury sercowo-naczyniowe.

Kostno-płucne aparaty RTG z oferty firmy Siemens Healthcare

Firma Siemens, będąca liderem wśród producentów sprzętu radiologicznego, posiada bogate portfolio aparatów kostno-płucnych. Dzięki rozbudowanej ofercie każdy z obecnych jak i przyszłych klientów znajdzie aparat odpowiedni do swoich potrzeb.