Artykuły w CX News nr 1/39/2012:

Mammografy z oferty firmy Siemens Healthcare

W ofercie firmy Siemens znajdują się 3 aparaty mammograficzne: Mammomat 1000, Mammomat 3000 Nova oraz Mammomat Inspiration. Wszyscy klienci znajdą aparat dopasowany do swoich potrzeb: od najprostszego, po aparat cyfrowy z możliwością przeprowadzania tomosyntezy 3D. Każdy z nich został tak zaprojektowany, aby spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów nie obciążając nadmiernie ich budżetu.

Ani tak ani tak

Felieton Krzysztofa Piaseckiego.

Dokument sprzed 60 lat.

Dokument sprzed 60 lat.
 
Nieco wyblakła, lecz czytelna kopia maszynopisu niesie przekaz:

Kto tu udaje Greka?

Kto tu udaje Greka?

Może ktoś z Państwa mi wyjaśni o co chodzi z Grecją?

Madame, wkładamy dziecko z powrotem!

Autor: Leszek Mazan

Kategoria: Kultura i nauka

Pan Leszek Mazan opisuje jak powstał pomysł napisania książki: "Madame, wkładamy dziecko z powrotem!" i wiążące się z tym anegdotki.

Medycyna ludu polskiego - połóg

Kategoria: Kultura i nauka

Fragment książki znalezionej w bibliotece pradziadka pt. "Medycyna i przesądy lecznicze ludu polskiego. Przyczynek do etnografii polskiej" tom VII opracowany przez dr Marjana Udziela. Książka pochodzi z 1891 r.

Wolność wolności nie równa

Wolność wolności nie równa

Sprawa wolności człowieka lokuje się na najwyższych półkach. Stosunek do niej decyduje o godności człowieka, bo korzystanie z niej świadczy o tym, czy decydujemy się na to, co jest najwyższych lotów, czy raczej na to, co zaspokaja nasze doraźne potrzeby przyjemności, dobrobytu, swoiście i indywidualnie pojętego szczęścia.

Operacje w standardzie Audi czyli szwajcarskie lampy operacyjne ASELight

Autor: Piotr Barański

Kategoria: Kompletacja

Co łączy najnowsze lampy operacyjne w ofercie Consultonix z Audi A8? Prezes firmy bardzo chciałby mieć takie auto? A może, monterzy z fabryki w Neckarlsum z chirurgiczną precyzją  składając Audi, używają właśnie lamp operacyjnych? Odpowiedź na to pytanie jest znacznie prostsza! Producent szwajcarskich lamp operacyjnych marki ASELights, jest również jedynym dostawcą reflektorów LED do luksusowego segmentu aut niemieckiego koncernu samochodowego.