Artykuły w CX News nr 2/40/2012:

Polski rynek nieruchomości dla potrzeb ochrony zdrowia charakteryzuje się ogromnym potencjałem inwestycyjnym

Autor: Nisan Gertz

Kategoria: Finanse

Polski system ochrony zdrowia wciąż ma wiele do nadrobienia w stosunku do systemów zachodnich. Mimo dużych postępów w ciągu ostatnich trzech lat i transformacji z systemu publicznego na mieszany, Polska wciąż pozostaje w tyle za swoimi zachodnimi sąsiadami.

Bezpieczeństwo, czyli MonoBlue + Manitol

Autor: Joanna Zapiór

Kategoria: Okulistyka

Na podstawie badań przeprowadzonych przez francuską firmę ARCAD Ophta, na rynek wprowadzone zostały dwa nowe preparaty barwiące, wzbogacone o frakcję antyoksydacyjną zwaną Mannitolem: MonoBlue SafR do kapsuloreksji w zabiegach zaćmy oraz MonoBlue NafX do barwienia błon granicznych przy zabiegach witrektomii.
Mannitol to organiczny związek chemiczny, stanowiący bogate źródło przyswajalnego węgla. Zastosowanie manitolu wraz z błękitem trypanu, wstrzymuje proces utleniania wody, który stanowi poważne zagrożenie dla żywych komórek.

Trepanowanie wybrane aspekty przeszczepiania rogówki

Przeszczepianie rogówki to procedura wysokospecjalistyczna polegająca na transplantacji rogówki od dawcy zmarłego (przeszczep allogeniczny) lub w wyjątkowych przypadkach z drugiego oka tego samego pacjenta (przeszczep auto-geniczny). Celem zabiegu jest zastąpienie nieprzejrzystej tkanki krążkiem transparentym, odpowiednio średnicą dopasowanym do wyciętego krążka w rogówce biorcy. Obecnie na świecie wykonywane są zasadniczo 3 rodzaje przeszczepów: przeszczepy drążące, warstwowe przednie i warstwowe tylne.

Zobacz więcej dzięki technologii szerokokątnego obrazowania

Autor: Dariusz Łagan

Kategoria: Okulistyka

Optos wprowadził na rynek urządzenie 200 Tx umożliwiające ultraszerokokątne obrazowanie siatkówki. Stanowi to nieocenione wsparcie dla lekarzy zarówno w diagnozowaniu, dokumentowaniu, jak i monitorowaniu chorób oczu, których pierwsze objawy mogą być zlokalizowane na peryferiach siatkówki. W takich przypadkach są one niezauważalne dla tradycyjnych technik badania.

Eksperci o innowacyjnych rozwiązaniach medycyny estetycznej

Autor: Anna Piotrowska

Kategoria: Dermatologia

W dniach 14-15 kwietnia 2012 roku w Krakowie, już po raz trzeci, odbyło się spotkanie skierowane do przedstawicieli rynku medycyny estetycznej – lekarzy dermatologów i kosmetologów z całej Polski, zorganizowane przez Consultronix, Alma Lasers i FotoFinder Systems. Konferencja dermatologiczna była poświęcona nowościom w medycynie estetycznej, powikłaniom po zabiegach upiększających oraz zaawansowanej technologii w dokumentacji fotograficznej znamion, służącej wczesnemu wykrywaniu raka skóry.

Handyscope - owoc współpracy FotoFinder i Apple

Nie od dziś wiadomo, że najprostsze rozwiązania okazują się najlepsze. Należy jednak pamiętać, iż proste urządzenia muszą być najwyższej jakości by spełniały swoje zadania. Ta myśl przyświecała firmie FotoFinder przy tworzeniu nakładki Handyscope do iPhone’a, teoretycznie bardzo prosta idea wymagała zaawansowanych technologicznie rozwiązań.

Harmonia w Twoim gabinecie - opinie użytkowników systemu Harmony XL

Autor: Marta Klimek

Kategoria: Dermatologia

System Harmony®XL izraelskiego producenta Alma Lasers to najbardziej rozbudowana i zaawansowana technologicznie platforma do zabiegów z zakresu laseroterapii i terapii światłem IPL. Ustawiczny rozwój urządzenia pozwala w tej chwili na wykorzystanie 11 różnych technologii dla ponad 60 estetycznych/medycznych procedur. Poniżej znajdziecie Państwo opinie doświadczonych użytkowników, którzy dzielą się swoimi opiniami właśnie odnośnie systemu Harmony XL.

Laserowe leczenie zmian naczyniowych - Quantel Derma

Autor: Ewa Rzegocka

Kategoria: Dermatologia

Firma Quantel Derma od ponad 20 lat specjalizuje się w produkcji laserów stosowanych w dermatologii i medycynie estetycznej. Spośród całej gamy laserów i ich zastosowań dużym zainteresowaniem cieszą się zabiegi zamykania naczyń krwionośnych.

Znamię Suttona czyli halo naevus

Znamię z odbarwieniem (halo naevus, naevus Sutton) swoją nazwę zawdzięcza charakterystyce klinicznej – znamię melanocytowe, najczęściej brązowe otoczone jest białą obwódką o charakterze odbarwienia, mogące ulegać zanikowi. Dermoskopowo w większości przypadków cechuje się wzorcem globularnym lub homogennym, z towarzyszącą obwodową, odbarwioną obwódką.

Fuzja według Siemens Healthcare czyli nowe stacjonarne aparaty rtg Fusion

„Fusion” z języka angielskiego i niemieckiego oznacza połączenie, fuzję. W przypadku nowej rodziny aparatów firmy Siemens Healthcare jest to połączenie funkcjonalności, niskiej ceny, komfortu, łatwości obsługi, bardzo dobrej jakości uzyskanych obrazów oraz niskiej dawki promieniowania.