Słowo od wydawcy:

 Urszula Blichowska

Drodzy Czytelnicy,

koniec wakacji z pewnością umili Wam nowy numer naszego Magazynu Medycznego CX News. Mam nadzieję, że i tym razem każdy z Was znajdzie coś ciekawego dla siebie.

Niniejszy numer rozpoczynamy informacjami o tym co czeka każdego, kto dostanie dotacje z Unii Europejskiej. Następnie w dziale kompletacji przedstawiamy unikalny i jedyny system w swoim rodzaju, system laminarny. W okulistyce dr n. med. Jacek Szendzielorz ukazuje zastosowania żółtego lasera w terapii różnych schorzeń siatkówki, a w dalszej części tego działu zaprezentujemy najnowszą głowicę UBM od firmy Ellex. Z kolei w dermatologii dowiecie się więcej o wideodermatoskopii w codziennej praktyce oraz o przełomowej technologii IN-Motion w epilacji laserowej. W dziale diagnostyki obrazowej prof. Andrzej Urbanik przybliża problem udaru niedokrwiennego mózgu, dodatkowo będziecie mogli zapoznać się z nowym rezonansem magnetycznym i tomografem komputerowym firmy SIEMENS Healthcare. Przedstawiamy Wam również jedyny taki aparat z ramieniem G na świecie, firmy Swemacimaging. Następnie zwracamy uwagę na „laserowy Amber Gold” w urologii. W nowym dziale serwisu przypominamy jak ważną rolę w życiu odgrywają instrukcje obsługi.

W naszym ulubionym dziale kultury i nauki, poza niezastąpionym Krzysztofem Piaseckim, prof. Andrzej Jajszczyk pisze o wspieraniu badań medycznych przez Narodowe Centrum Nauki. Po tak wielu informacjach, z pewnością zrelaksuje wszystkich krzyżówka.

Liczę, że ten numer, podobnie jak poprzedni, spotka się z miłym przyjęciem i ciepłymi słowami.

Życzę miłej lektury.

Urszula Blichowska
Redaktor naczelny