Artykuły w CX News nr 4/42/2012:

Projekt unijny - zarządzanie i rozliczanie (cz.II)

Autor: Łukasz Lalicki

Kategoria: Finanse

Napisanie dobrego projektu o dofinansowanie ze środków unijnych oraz poprawne wypełnienie wniosku to połowa sukcesu. Ale to nie koniec – pozostaje jeszcze odpowiednie zarządzanie projektem i jego rozliczenie, co często sprawia więcej problemów niż samo jego opracowanie.

Najwyższa Jakość optyki - Soczewki Volk

Soczewki Volk - najwyższa jakość optyki - charakterystyka soczewek.

Nowy standard w implantacji - Micro A 123

Autor: Joanna Zapiór

Kategoria: Okulistyka

Soczewki wewnątrzgałkowe Micro A 123 belgijskiej firmy Physiol to nowy standard wysokiej jakości soczewek oraz ich wyjątkowej łatwości  implantacji. Micro A 123 to soczewki fabrycznie umieszczone w cartridgu, który po połączeniu z injectorem pozwala na bezpieczną implantację.

Precyzja w witrektomii - OertliKatalyst

Autor: Antoni Bijak

Kategoria: Okulistyka

OertliKatalyst to nowa marka, powstała jako owoc współpracy dwóch firm: amerykańskiej Katalyst1 oraz Oertli. W dziedzinie projektowania oraz produkcji mikronarzędzi okulistycznych, Katalyst posiada ponad 40-letnie doświadczenie.

Skaningowy oftalmoskop laserowy

Badanie dna oka, czyli ocena tarczy nerwu wzrokowego, plamki i obwodu siatkówki jest podstawowym badaniem okulistycznym. Wykonuje się je profilaktycznie, ale także w przypadku jakichkolwiek zaburzeń widzenia, pogarszania ostrości wzroku, u pacjentów z cukrzycą, nadciśnieniem i in. chorobami układu krążenia.

TransPRK

Pierwszy zabieg laserowej korekcji wzroku techniką keratektomii fotorefrakcyjnej (Photore fractive Keratectomy, PR K) został wykonany w 1987 roku. Dwa lata później przeprowadzono pierwszy zabieg metodą LASIK (Laser-Assisted in Situ Keratomileusis), w trakcie którego ablacja laserem ekscimerowym jest poprzedzona wytworzeniem płatka z powierzchownych warstw zrębu rogówki. Metoda LASIK stała się najczęściej wykonywaną procedurą refrakcyjną na świecie, dzięki temu, że charakteryzuje się krótszym okresem gojenia i mniejszą tendencją do tworzenia się przymgleń w zrębie rogówki (haze). Jednak w ostatnich kilku latach obserwuje się zmianę preferencji okulistów i znaczny wzrost odsetka zabiegów wykonywanych technikami powierzchownymi (PRK i modyfikacje).

Dermatoskopia cyfrowa - w praktyce dermatologa

Dermatoskopia jest prostą i szybką metodą obrazowania zmian skórnych. W zależności od urządzenia, którym wykonujemy badanie, uzyskujemy powiększenie od 10 do 100x. Badanie jest nieinwazyjne, niebolesne i charakteryzuje się wysoką czułością oraz specyficznością rzędu, odpowiednio 91% i 82%.

Harmonia w Twoim Gabinecie - Harmony XL - głowica High Power Q-Switched

Autor: Marta Klimek

Kategoria: Dermatologia

Głowica High Power Q-Switched 1064/532 nm swoje główne zastosowanie znajduje w likwidacji różnokolorowych tatuaży, a także bardzo dobrze sprawdza się w usuwaniu zmian pigmentacyjnych czy makijaży permanentnych.

Krwiak podrogowy- subcorneal hematoma

Najczęstszą przyczyną pojawienia się ciemnego, czasami czarnego zabarwienia w obrębie skóry są wynaczynienia w postaci krwiaka podrogowego. Krwiak podrogowy klinicznie charakteryzuje szybki czas powstania i wręcz nagłe pojawienie się czarnej zmiany o intensywnym zabarwieniu, zazwyczaj pourazowo lub w trakcie uprawiania sportów

Mapowanie ciała jest proste! FotoFinder bodystudio

FotoFinder bodystudio to wyrafinowane, kompletne rozwiązanie odpowiadające na wszelkie zapotrzebowania z zakresu dermatoskopii cyfrowej oraz mapowania ciała, a także wykonywania zdjęć „przed i po” zabiegach, zarówno medycyny estetycznej, jak i chirurgii.