Artykuły w CX News nr 4/42/2012:

Odmładzające ciepło - Accent Ultra

System Accent Ultra to nowoczesne, zaawansowane rozwiązanie technologiczne izraelskiego producenta sprzętu medycznego Alma Lasers. Oprócz już znanych fal radiowych RF wykorzystuje również ultradźwięki oraz drenaż limfatyczny.

Sprawdzona jakość pod nową nazwą - Quantel Derma (już) pod szyldem Alma Lasers

Autor: Ewa Rzegocka

Kategoria: Dermatologia

W sierpniu izraelski producent laserów Alma Lasers dokonał przejęcia grupy Quantel Derma GmbH (wielu z Państwa znanej także jako Wavelight). Uznany na światowym rynku medycyny estetycznej producent laserów był częścią Quantel Group. Wyrafinowane technologie Alma Lasers i Quantel Derma będą występować od początku 2013 roku pod jednym szyldem.

Pierwsze takie ramię G na świecie - firmy Swemacimaging

Typowy zabieg na oddziale ortopedycznym – wszczepianie stawu biodrowego. Po mozolnym procesie umieszczania protezy w odpowiedniej pozycji zaczyna się zabawa z aparatem RTG z ramieniem C. Sprawdzenie poprawności umieszczenia protezy wymaga wielokrotnej zmiany projekcji z AP na LAT. A teraz wyobraźmy sobie o ile prościej i szybciej mogłaby przebiec procedura z aparatem RTG umożliwiającym równoczesny podgląd dwóch osi. Wówczas projekcje AP i LAT byłyby dostępne już na pierwszy rzut oka na monitory.

Kamienie niecieniujące - wczesne leczenie kamicy układu moczowego.

Autor: Marek Łęcki

Kategoria: Urologia

Z początkiem 2011 roku w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu firma Urologia Centrum utworzyła nowoczesną pracownię kruszenia kamieni nerkowych wyposażoną w najnowocześniejszy w rejonie Polski północnej litotrypter MODULARIS Variostar produkcji Siemensa AG, wyposażony w podwójny system namierzania kamieni w drogach moczowych, za pomocą wysokiej klasy USG i RTG. Urządzenie to wraz z niezbędnym osprzętem, umożliwia rozbijanie wszystkich typów kamieni zarówno w nerce, jak i w każdym odcinku moczowodu.

Outstanding Service

Autor: Aneta Sotoła

Kategoria: Serwis

W powyższym artykule pochwaliliśmy naszych Klientów, w tej chcielibyśmy pochwalić się sami. We wrześniu tego roku, na największym w Europie Kongresie Okulistycznym ESCRS w Mediolanie, firma Ellex, której jesteśmy partnerem od ponad 15 lat doceniła naszą pracę. Serwis firmy Consultronix został wyróżniony, jako najlepszy światowy serwis, wśród wszystkich Dystrybutorów Ellex’a.

Podsumowanie Wakacyjnej Akcji - czyli Nasi Klienci czytają CX News'a

Autor: Szymon Jurdziak

Kategoria: Serwis

Decydując się na taki tytuł artykułu, naraziłem się całej Redakcji naszego Magazynu, poddając w wątpliwość jego poczytność. Zacznę w takim razie od wyjaśnień, iż jest to świadomy zabieg, mający na celu zwrócenie uwagi Czytelników na kolejny artykuł Serwisu naszej Firmy. O tym, iż Państwo czytacie CX News jestem przekonany, co więcej mogę z całą stanowczością stwierdzić, iż mam na to niezbite dowody. I wcale nie chodzi mi tylko o rosnącą liczbę uczestników konkursu krzyżówkowego. Dowiedziałem się chociażby, iż dzięki informacjom zawartym w naszym Magazynie, znacząco wzrosła liczba uczestników szkoleń organizowanych przez Centrum Szkoleniowe Consultronix. Mógłbym wymieniać dalej, ale nie do końca o tym miał być ten artykuł, więc wracam do sedna.

Harmonogram*

Autor: Magdalena Grzesiak

Kategoria: Szkolenia

Harmonogram szkoleń na rok 2013

Chłoposłęby, babosłęby

W przeszłości, nie tak znów odległej, bo w mojej pamięci zachowały się opowiadania o swatach, czy zwłaszcza swatkach, istniała swego   rodzaju instytucja kojarzenia małżeństw. Zajmowali się tym oczywiście specjaliści, tworząc ze znajomości związanych z tym spraw, swoją misję i źródło dochodów, starczających na życie. Widocznie było na to wystarczające zapotrzebowanie społeczne.

Consultronix lupus est!

Tym z Was, którzy pomijając okładkę zwykli rozpoczynać lekturę od moich felietonów uprzejmie donoszę, iż primo: czuję się  arcydowartościowany, secundo: numer jest poświęcony 25 urodzinom Firmy. Przyznaję, naszła mnie wena do napisania czegoś jubileuszowego. Nawiasem mówiąc, czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego świętujemy rocznice podzielne przez pięć? Otóż wyłącznie dlatego, że ewolucja wyeliminowała formy mające inną ilość palców. Przypadek to, czy kompromis między redundancją, a efektywnością? Ciekawe. Bo taką, dajmy na to, stonogę (Oniscus) tak absorbują odnóża, że biedaczka nawet nie zdaje sobie sprawy z własnego sukcesu  ewolucyjnego... Pardon, już wracam do tematu. Wybaczcie!

Dzień serca

Od trzynastu lat w ostatnią niedzielę września na rynku w Krakowie odbywa się „Dzień serca”. W namiotach rozstawionych wokół wieży  ratuszowej można sobie zmierzyć ciśnienie, poziom cukru itp. A na scenie odbywają się rozmowy z ludźmi znającymi się na sercu.