Słowo od wydawcy:

 Urszula Blichowska

Drodzy Czytelnicy,


oddajemy w Wasze ręce, być może ostatni już, numer CX News’a (jeśli przepowiednia Majów, o końcu świata, się spełni). Dlatego tym bardziej mam nadzieję, że każdy z Was znajdzie coś ciekawego dla siebie.

 

Niniejszy numer rozpoczynamy drugą częścią artykułu o tym co nas czeka i o czym powinniśmy pamiętać, gdy już dostaniemy dotacje z Unii Europejskiej. W okulistyce dr hab. med. Bartłomiej J. Kałużny dzieli się swoimi doświadczeniami związanymi z nową techniką laserowej korekcji wzroku - transPRK, następnie możecie zapoznać się z opiniami nt. skaningowego oftalmoskopu laserowego 200Tx. W dziale okulistyki nie zabraknie również nowości. Dział dermatologiczny rozpoczyna artykuł dr. Jacka Calika o dermatoskopii cyfrowej, a dr Iwona Krędzielak-Manikowska opisuje zabieg i działanie Accenta Ultra. W dziale diagnostyki obrazowej, będziecie mogli zapoznać się z nowymi na rynku medycznym aparatami rtg z ramieniem G firmy Swemacimaging. O wczesnym leczeniu kamicy układu moczowego z pewnością dużo dowiecie się z artykułu pana Marka Łęckiego. W dziale serwisowym przedstawione zostało podsumowanie „wakacyjnej akcji serwisowej”. Do działu kultury i nauki dołączył Witold Bereś, którego najnowsza książka niedługo trafi do wybranych księgarni. Nie zapominając o tym, że nasz wydawca kończy w tym roku 25 lat, prezes Krzysztof Smolarski przybliży nam historię firmy Consultronix oraz zdradzi plany na najbliższą przyszłość. Na końcu znajdą Państwo jak zawsze, aktualny harmonogram szkoleń na nowy rok.

 

Korzystając z okazji, życzę Wam wszystkim zdrowych, ciepłych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia w gronie najbliższych oraz Szczęśliwego Nowego Roku.

Życzę miłej lektury.

Urszula Blichowska
Redaktor naczelny