Artykuły w CX News nr 2/48/2014:
Komfort i bezpieczeństwo pacjenta - opatrunki OcuSeal
Autor: Joanna Zapiór
Kategoria: Okulistyka
Prawidłowe gojenie się ran pooperacyjnych jest warunkiem koniecznym szybkiej rekonwalescencji pacjenta. Zwłaszcza w dobie znacznego wzrostu kosztów leczenia chorych z komplikacjami pooperacyjnymi konieczne jest szersze stosowanie profilaktyki przeciw powikłaniom pooperacyjnym.
Laser Valon - doświadczenia z użytkowania
Autor: dr n. med. Piotr Tesla
Kategoria: Okulistyka
Laser Valon jest fotokoagulatorem wykorzystującym zdwojoną częstotliwość Nd:YAG o długości 532 nm. Miałem możliwość testowania tego lasera w Klinice Okulistyki CMKP w okresie jednego miesiąca, a obecnie od roku wykonuję nim fotokoagulacje w prywatnej klinice Okomedic.
Nie przegap tego! Nowa generacja USG EyeCubed™
Autor: Dariusz Łagan
Kategoria: Okulistyka
Specjaliści firmy Ellex, wykorzystując wiedzę i doświadczenie, nieustannie pracują nad doskonaleniem metod diagnozowania i leczenia schorzeń gałki ocznej. Rozwój technologii sprawia, że to co kiedyś było wizjonerskim marzeniem, dziś staje się standardem. Jednak obserwując pojawiające się na rynku ultrasonografy często dochodzę do wniosku, że producenci zamiast skupić się na esencji, czyli poprawie jakości obrazu, ergonomii oraz sprostaniu nowym wyzwaniom jakie stawia rozwój informatyki, poprawiają… wygląd obudowy.
Schwind Amaris 1050 RS - szybkość i precyzja
Autor: Kamil Środa
Kategoria: Okulistyka
Lasery excimerowe stają się coraz powszechniejszym sprzętem okulistycznym. Wraz z popytem, rośnie również zróżnicowanie sprzętów dostępnych na rynku. Wśród nich można ośmielić się o wskazanie urządzeń stanowiących najwyższy dostępny obecnie standard. Takim urządzeniem jest z pewnością Schwind Amaris 1050 RS. To laser excimerowy o największej na rynku szybkości repetycji, wynoszącej 1050 Hz. Zabiegi laserowej korekcji wzroku nigdy nie trwały krócej!
Zestawy do dróg łzowych - oferta firmy Beaver Visitec
Autor: Olga Sarnecka
Kategoria: Okulistyka
Niedrożność dróg łzowych to dolegliwość, na którą szczególnie narażona jest grupa najmłodszych pacjentów. Przyczyn może być wiele, jednak najczęstszą jest niedrożność wrodzona ujawniająca się w pierwszych miesiącach życia. Schorzenie to pojawia się również jako następstwo urazów oraz jako powikłanie stanów zapalnych oka.
Dermoskopia cyfrowa w PPWSZ
Autor: Przemysław Zachura
Kategoria: Dermatologia
Badania dermoskopowe w zakresie prewencji raka skóry możliwe w nowym laboratorium kosmetologii w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej (PPWSZ) w Nowym Targu.
Dermoskopia w schorzeniach wirusowych
Autor: dr hab. n. med. Grażyna Kamińska-Winciorek
Kategoria: Dermatologia
Dermoskopia należy do metod diagnostycznych umożliwiających wstępną kwalifikację nie tylko zmian melanocytowych i odróżnienia ich od pozostałych, ale również ułatwia przedzabiegową kwalifikację wybranych zmian skórnych przed zastosowanym leczeniem między innymi wykwitów w przebiegu wirusowych zakażeń skóry m.in. mięczaka zakaźnego lub brodawek wirusowych.
FotoFinder Adonia - praktyczne zastosowanie w kosmetologii
Autor: mgr Karolina Pitera
Kategoria: Dermatologia
Adonia to urządzenie firmy FotoFinder, którego wyłącznym dystrybutorem na terenie całej Polski jest Consultronix i służy do analizy stanu skóry przed i po kuracjach kosmetycznych oraz zabiegach medycyny estetycznej. Szeroki wachlarz jego możliwości czyni go narzędziem niezwykle przydatnym w kosmetologii.
Diagnostyka na MAX’a - nowe systemy RTG w ofercie Siemens
Autor: Paweł Katarzyński
Kategoria: Diagnostyka obrazowa
Firma Siemens wprowadziła na rynek nową serię systemów RTG o wspólnej nazwie MAX. W wyjątkowy sposób połączono w nich wszystkie elementy i funkcje aparatu, po to by dać użytkownikowi jeszcze lepszą jakość obrazowania i skuteczność w diagnozowaniu. Na rynku dostępne są już systemy Ysio MAX oraz Luminos dRF MAX, a niemiecki producent zapewnia, że w niedługiej przyszłości pojawią się kolejne.
Inspirowani przeszłością, tworzymy przyszłość
Autor: prof. dr hab. Tadeusz Marek
Kategoria: Diagnostyka obrazowa
„Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy”.