Artykuły w CX News nr 1/51/2015:

Prezentacje DEMO - śródoperacyjnych aparatów RTG

Rozważając zakup nowego śródoperacyjnego aparatu RTG przeglądamy broszury i foldery, rozmawiamy z przedstawicielami wielu producentów, czy też zasięgamy opinii użytkowników w innych placówkach. Jednak doświadczenie podpowiada, że nic nie zastąpi możliwości przetestowania aparatu we własnym ośrodku. Jest dla nas niezwykle ważne, abyście mogli Państwo poznać nasze urządzenia w praktyce, czyli codziennym użytkowaniu. Dlatego wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom firma Consultronix daje możliwość wypróbowania podczas prezentacji jednego z dwóch śródoperacyjnych aparatów RTG z rodziny ARCADIS - ARCADIS Varic i ARCADIS Avantic.

Siemens Multix Fusion - jeden aparat, dwa rozwiązania

Aparaty Multix Fusion, jak wskazuje swobodne tłumaczenie ich nazwy z języka angielskiego (ang. fusion: fuzja, połączenie), łączą w sobie kilka cech, które wychodzą naprzeciw wysokim oczekiwaniom jego użytkowników. Ideą przyświecającą tworzeniu aparatów było połączenie funkcjonalności, niskiej ceny, komfortu, łatwości obsługi, bardzo dobrej jakości obrazów, a także niskiej dawki promieniowania.

Stereotaxis - opinie użytkowników

W poprzednim numerze opisywałem Mount Everest elektrofizjologii jakim jest system EPOCH Amerykańskiej firmy Stereotaxis. System nawigacji magnetycznej EPOCH jest już zainstalowany w wielu światowych ośrodkach w 29 krajach. Do tej pory przeprowadzono ponad 70 000 zabiegów na całym świecie. Głównym atutem systemu Niobe jest bezkonkurencyjna gwarancja bezpieczeństwa - 99.9% wykonanych zabiegów przeprowadzono bez komplikacji.

Moc i szwajcarska precyzja - Schumo

Autor: Marco Verlato

Kategoria: Produkcja

Trzydzieści lat temu w Szwajcarii powstała firma Schumo AG. Od tego czasu przedsiębiorstwo zasłynęło jako producent ergonomicznych elektrycznych siłowników liniowych i elektrycznie podnoszonych kolumn teleskopowych wykorzystywanych m.in. w branży medycznej. Z uwagi na specyficzny rodzaj produktów Schumo chętnie inwestuje w innowacje technologiczne i rozwój rozwiązań eko-kompatybilnych.

Granice

Była taka anegdota. Za głębokiej komuny na placu Czerwonym w Moskwie zatrzymano człowieka, który rozrzucał ulotki. Zatrzymano go i zaczęto się uganiać za unoszonymi przez wiatr ulotkami. Jakie było ich (zatrzymujących) zdziwienie kiedy się okazało, że nie ma na nich żadnego tekstu. Pytają: „czemu tu nic nie jest napisane?” A zatrzymany odpowiada : „a po co pisać jak wszystko jasne?”. 

Haiku

W jednym z felietonów opisałem jak ród Tokugawa obdarował Japonię pokojem po ośmiuset latach wojny domowej, po czym przekształcił kraj w odcięty od świata feudalny skansen, byle utrzymać się u władzy. Wszystko co napisałem to prawda, tyle że nie cała… A podobno pół prawdy to dwa kłamstwa! Zatem, powodowany troską o wiarygodność CX News, postanowiłem opowiedzieć nieco więcej o okresie Edo1, jak go zwą Japończycy.

Podróże kształcą...

W ubiegłym tygodniu leciałem gdzieś daleko, a że najwygodniej było przez Moskwę, wybrałem połączenie Aeroflotem. 

Wakacje wczoraj i dziś

Narzekanie na warunki w jakich dzisiaj żyjemy jest dość powszechne, ale chyba nieuzasadnione. Można by przytoczyć setki przykładów na które powołują się ci narzekający, że dawniej było lepiej, bo wielu prostych ludzi, robotników, mogło wyjechać na wczasy pracownicze w różnych ośrodkach kraju, czasem nawet do niektórych państwach ludowej demokracji i prawie za darmo spędzić w atrakcyjnych uzdrowiskach dwa tygodnie urlopu. Dziś jest inaczej. Domy wczasowe popadły w ruinę, a państwowy program wczasów został zlikwidowany.