Słowo od wydawcy:

Anna Wachowska
Jest mi niezmiernie miło podzielić się z Państwem informacją, iż przyszły rok 2016 przyniesie firmie Consultronix wiele zmian. Już w połowie stycznia przeprowadzimy się do nowej siedziby, mieszczącej się w Balicach, przy ul. Przemysłowej 17. Gorąco zapraszam wszystkich Państwa do odwiedzin. 

Kolejnym aspektem, którym warto się pochwalić jest wprowadzenie na rynek medyczny w Polsce nowatorskiej aparatury - 2RT (Retinal Rejuvenation Therapy) firmy Ellex. Terapia ta zapobiega dalszemu rozwojowi AMD, a jej skuteczność potwierdzona jest klinicznie. Pierwsza instalacja w Polsce już za nami, a miała ona miejsce w Instytucie Oka w Warszawie. 

Z przyjemnością informuję również, że nasz dział dermatologii powiększył swoją ofertę o laser służący do małoinwazyjnej chirurgii wewnątrzżylnej. Aby dowiedzieć się więcej zachęcam do lektury artykułu Ewy Rzegockiej lub kontaktu z naszymi specjalistami. 

Z kolei dział naszego serwisu przygotował dla Państwa cykl artykułów dotyczących archiwizacji baz danych w poszczególnych systemach. W tym numerze Kacper Wiśniowski omówi krok po kroku jak zabezpieczyć dane uzyskane z perymetrów firmy Frey. 

W dziale Kultura i Nauka chcemy przedstawić Państwu nietuzinkową osobę, która pomimo przeciwności losu - utraty wzroku - nie poddaje się i dąży do zdobycia wszystkich szczytów należących do Korony Europy. Jurek Płonka zachwycił sobą całą naszą redakcję, z tego względu gorąco zachęcam do przeczytania pełnego wywiadu, zamieszczonego na stronie www.consultronix.pl. 

Korzystając z okazji życzę Państwu spokojnych i pełnych radości Świąt Bożego Narodzenia, a w nowym 2016 roku samych sukcesów, pomyślności i dużo sił w spełnianiu noworocznych postanowień.

Anna Wachowska
Redaktor naczelny