Słowo od wydawcy:

Anna Wachowska
Szanowni Czytelnicy!
 
W imieniu redakcji CX News oddaję w Wasze ręce kolejny numer naszego kwartalnika. Na samym wstępie chciałabym wszystkich zaprosić do wzięcia udziału w biegu, organizowanym przez Fundację Schola Cordis. Do wyboru są dostępne dwa dystanse: półmaraton Marzanny i Bieg z Dystansem na 10 km. Cały dochód zostanie przeznaczony na szczytny cel – zakup nowego echokardiografu do Krakowskiej Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej. Firma Consultronix wspiera zdrowy i aktywny tryb życia, dlatego chętnie pomagamy przy organizacji tego wydarzenia, a także fundujemy nagrody dla uczestników. Gorąco zachęcam do wzięcia udziału i oczywiście trzymam mocno kciuki za naszych reprezentantów CX. 

Wracając do aktualności z naszego CX Newsa, w tym wydaniu w dziale kompletacji zaprezentujemy jedną z większych medycznych inwestycji, którą pomimo wielu przeciwności udało się sfinalizować. W dziale okulistyki przedstawiamy nową, interesującą możliwość wykorzystania sprzętu medycznego do diagnozowania naszych zwierząt. Okulistyczna diagnostyka weterynaryjna ciągle się rozwija i staje się popularna nie tylko w Ameryce czy zachodniej części Europy, ale również w Polsce, o czym opowie nam dr n. wet. Hubert Ziółkowski. Dział dermatologii pragnie podzielić się z Państwem informacją o sukcesie Polskiej firmy TrichoLAB, która udostępnia własne, autorskie oprogramowanie do wideodermatoskopów niemieckiej firmy FotoFinder. Zaawansowane algorytmy wspierają diagnozowanie łysienia i chorób włosów. Dział diagnostyki obrazowej, szczyci się z kolei wprowadzeniem na polski rynek medyczny pierwszego na świecie systemu radioterapii z nawigacją MRI, umożliwiającego obrazowanie tkanek miękkich w trakcie zabiegu. 

Na samym końcu, tradycyjnie, zamieszczamy harmonogram szkoleń organizowanych przez firmę Consultronix, oraz terminarz ważniejszych kongresów, podczas których będą Państwo mogli spotkać się z naszymi specjalistami. 

Życzę Wszystkim przyjemnej lektury.

Anna Wachowska
Redaktor naczelny