Słowo od wydawcy:

 Urszula Blichowska
Szanowni Czytelnicy 

Z przyjemnością wracamy do Państwa po okresie wakacyjnym z nowym już 57 numerem CX News, a w nim bardzo ciekawe nowości okulistyczne, prosto z ESCRS w Kopenhadze. Nasi specjaliści zwracają Państwa szczególną uwagę na długo wyczekiwaną soczewkę toryczno-dyfrakcyjną, zbudowaną na bazie dobrze znanej Aspiry firmy HumanOptics, czy też jedyne na świecie urządzenie działające na bazie IRPL, dedykowane do leczenia dysfunkcji gruczołów Meiboma - E-Eye firmy E-swin - więcej na ten temat w artykule Olgi Sarneckiej na stronie 11. We wrześniu, w Bad Birnbach w siedzibie firmy FotoFinder, odbyła się światowa premiera „PASIvision” - pozwalająca na obiektywną, wspomaganą komputerowo ocenę PASI (ang. Psoriasis Area and Severity Index). 

W związku z przeprowadzką do nowej siedziby, mogliśmy znacząco rozwinąć ofertę naszego działu szkoleń. Chciałabym zwrócić Państwa uwagę, a w szczególności młodych chirurgów okulistów na otwartą, w pełni wyposażoną salę operacyjną do praktycznych zajęć z zakresu fakoemulsyfikacji i witrektomii, gdzie można pod okiem specjalisty potrenować różne techniki operacyjne zarówno przedniego, jak i tylnego odcinka oka. Nowością jest również praktyczny kurs Laserowego Usuwania Żylaków EVLT. 

Wszyscy widzimy jak niespokojnie zrobiło się w Polsce, Europie i na całym świecie, właśnie tego dotyczy rozmowa Krzysztofa Smolarskiego z generałem Mieczysławem Bieńkiem, której najważniejsze fragmenty zamieściliśmy w dziale Kultura i Nauka. 

Jak już wspomniałam, Consultronix przeniósł się do nowej siedziby, tuż obok lotniska w Balicach. W czerwcu odbyło się uroczyste otwarcie, wielu z Was zaszczyciło nas swoją obecnością - dziękujemy! Można by rzec, że oficjalnie jesteśmy już gotowi do przyjęcia Państwa na pokład, zatem gorąco zapraszamy na filiżankę aromatycznej kawy. 

Ten kwartalnik redagujemy dla Państwa i Wasza ocena jest dla nas najważniejsza. Z niecierpliwością czekamy na opinie - czego jest zbyt wiele, co się Wam bardziej, a co mniej podoba? 

Życzę miłej lektury,

Urszula Blichowska
Redaktor naczelny