Słowo od wydawcy:

 Urszula Blichowska
Szanowni Czytelnicy!
 
Historia zatoczyła koło. Nie tak dawno (w wydaniu 49 CX News) witała Państwa Anna Wachowska w roli redaktora naczelnego, a od bieżącego numeru (już 60!) z radością powracam do Was po długiej przerwie.
 
Taka naszła mnie refleksja pod koniec, można powiedzieć, słonecznego lata. Czy jest ktoś wśród nas, kto nie lubi podróżować? Zdaję sobie sprawę, że koniec wakacji raczej kojarzy się z powrotem do pracy i codziennych obowiązków, ale właśnie ten czas można wykorzystać do planowania kolejnych wypraw. Dlatego postanowiliśmy rozpocząć cykl artykułów podróżniczych – „…a gdyby tak zwiedzić cały świat…”. Z dużym prawdopodobieństwem cały team CX nie zwiedził całej kuli ziemskiej (co do 1 m2), ale gwarantuję, że miejsca, które opiszemy wzbudzą Państwa uwagę. Nie czekając ani chwili, a raczej, nie czekając na większe mrozy, zapraszam do przeczytania niezwykłego artykułu o lodowej pustelni, napisanego przez zapalonego miłośnika podróży, przyjaciela redakcji, pracownika CX – Piotra Barańskiego. Dodatkowo, trochę z przymrużeniem oka, artykuł „Wybierzmy się ku Dziurze”. Nie wiem jak Państwo, ale ja jestem ciekawa jakim miejscem zaskoczy nas kolejny autor.
Ale przede wszystkim nowości, nowości, nowości! Tak w skrócie mogłabym przybliżyć treść bieżącego numeru. Z pewnością, każdy znajdzie dla siebie coś interesującego.
 
Życzę wszystkim Państwu przyjemnej lektury.
 
P.S. Z tego miejsca chciałabym gorąco podziękować Ani Wachowskiej, za wieloletni wkład włożony w tworzenie CX Newsa. Ania jako kochająca żona, a przy okazji koneser podróży znalazła swoje nowe miejsce na ziemi w Tennessee. Aniu życzymy niezapomnianych przygód i dalszych sukcesów, a po cichu liczymy na artykuł o jednym z niezwykłych miejsc, które zwiedziłaś.

Urszula Blichowska
Redaktor naczelny