Słowo od wydawcy:

 Urszula Blichowska
Drodzy Czytelnicy!
 
Znane powiedzenie mówi, że firma która się nie rozwija tak naprawdę cofa się w rozwoju i jest skazana na porażkę. Dlatego miło mi poinformować, że firma Consultronix kontynuuje trend nawiązywania współpracy z nowymi prestiżowymi producentami sprzętu medycznego. W poprzednim numerze miałam zaszczyt przekazać Wam, że zostaliśmy oficjalnym dystrybutorem firmy Heidelberg Engineering (korzystając z okazji zapraszam do przeczytania artykułu na temat ich flagowego urządzenia SPECTRALIS®). Również i tym razem pragnę przedstawić Wam kolejne dwie światowe marki: w dziale okulistyki jest to firma Hoya, produkująca m.in. soczewki wewnątrzgałkowe, idealne uzupełnienie oferty mikrochirurgicznej naszej firmy, natomiast do działu diagnostyki obrazowej dołączył jeden z największych producentów aparatury RTG, GMM.
 
Ponadto, na następnych stronach znajdziecie wiele interesujących artykułów, jak zwykle pisanych przez fachowców – dla fachowców. Z wielką radością ponownie witamy na naszych łamach Krzysztofa Piaseckiego z nowym cyklem felietonów w dziale Kultura i Nauka. Jak zawsze zaktualizowana tabela szkoleń czeka na Państwa zapisy, a dodatkowo zamieszczamy informacje o kongresach, na których mamy nadzieję się z Państwem zobaczyć.
 
Przypuszczam, że większość z nas ma w pamięci świeże wspomnienia minionego lata, lecz czas płynie nieubłaganie i numer który trzymają Państwo w rękach jest już ostatnim w tym roku. Oznacza to, że zanim ukaże się kolejne wydanie, czeka nas kilka „niespodziewanych” ataków zimy, Święta Bożego Narodzenia, Sylwester i Nowy Rok. Dlatego też, życzę Państwu dużo pozytywnej energii na czas jesieni, oraz wszystkiego najlepszego na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia i w Nowym Roku.
 
Miłej lektury

Urszula Blichowska
Redaktor naczelny