Artykuły w CX News nr 2/65/2019:

Nowość w ofercie firmy Katena - soczewki jednorazowe i wielorazowe

Autor: Paulina Żurawska

Kategoria: Okulistyka

Katena Product Inc. z siedzibą główną w Denville, NJ, została założona w 1975 roku. Misją firmy jest tworzenie najwyższej jakości narzędzi chirurgicznych, wykorzystywanych w branży okulistycznej. Katena zyskała światowe uznanie, a jej produkty są rozprowadzane w ponad 110 krajach. Obecnie Producent rozszerzył swoje portfolio o linię soczewek diagnostycznych – jednorazowych i wielorazowych.

Doświadczenie z sali operacyjnej

„Postęp to droga od prymitywnego przez skomplikowane do prostego.”
Wernher Von Braun

Rozbudowana oferta narzędzi witreoretinalnych – pęsety AKtive

W portfolio mikrochirurgicznym naszej firmy pojawiła się nowa pozycja – firma AKtive, dzięki której uzupełniliśmy propozycję w zakresie pęset i nożyczek witreoretinalnych jednorazowego użytku. Narzędzia prezentują wysoką jakość wykonania oraz wygodę użytkowania dzięki sprawdzonemu uchwytowi, który aktywuje część roboczą poprzez nacisk na pełnym obwodzie rękojeści. Produkt ten zastąpi pęsety Feelceps firmy Oertli, nad których ulepszoną wersją pracuje obecnie Producent.

Torica-aA HumanOptics, czyli astygmatyzm pod kontrolą

Astygmatyzm (niezborność) to stan refrakcji pozbawiony pojedynczego ogniska. Zaburzenia krzywizny rogówki lub soczewki powodują, że promienie światła nie skupiają się w pojedynczym punkcie. Najczęściej spotykany astygmatyzm regularny występuje, gdy południki główne mają stały kierunek i wartość.

Złote implanty – złote rozwiązanie w przypadku niedomykalności powiek

Implanty powiekowe Gold Eyelid Weights Labtician® to nowa pozycja w bogatej ofercie narzędzi i produktów do mikrochirurgii okulistycznej firmy Katena. Produkt ma zastosowanie przy niedomykalności szpary powiekowej.

Mikroskopia konfokalna w niezależnych badaniach

Współczesny świat reklam obiecuje dziś prawie wszystko. W rywalizację o klienta uwikłani są także ci, którzy mówią o zdrowiu i życiu pacjentów. Interesujące, lecz mało prawdopodobne są doniesienia o skuteczności nowoczesnych terapii, leków, czy produktów kosmetycznych, kiedy za obiektywnymi z pozoru badaniami stoją ogromne wpływy „gigantów” branży. 

Tricho SnAPP, czyli szybkie badanie i diagnostyka pacjenta łysiejącego

Wypadanie lub przerzedzanie się włosów należy do częstych przypadków w dermatologii klinicznej. Znalezienie skutecznej terapii wymaga precyzyjnie postawionej diagnozy, bazującej na prawidłowym określeniu przyczyny schorzenia. Rozróżnienie jednostki chorobowej może okazać się jednak sporym wyzwaniem szczególnie, kiedy przypadki łysienia nie należą do naszej codziennej praktyki.

Brainlab zmienia opiekę zdrowotną za pomocą programowania

Największym problemem w dzisiejszych czasach nie jest zdobycie informacji, ale ich selekcja, usystematyzowanie i umiejętne zastosowanie.

Brzuch – pięta Achillesa wyglądu czy zdrowia?

Mały, okrągły, dziecięcy brzuszek. Kto się powstrzyma, żeby go nie wycałować? Z upływem lat „uroczość” brzucha przemija? Zaczyna utrudniać życie. Może stanowić zagrożenie dla zdrowia.