Słowo od wydawcy:

Anna Barańska

Drodzy Czytelnicy!

Mówi się, że każdy artysta był najpierw amatorem. Splot wielu wydarzeń decyduje, że jeden odnosi sukces jeszcze za życia, a inny wcale lub dopiero po śmierci. Zapewne zastanawiacie się jak wygląda sytuacja na rynku sztuki i czy warto w ogóle kupować dzieła młodych artystów? My wierzymy, że tak. Z tym optymistycznym przekonaniem rozpoczęliśmy akcję „CX Art – Tworzymy Galerię Młodej Sztuki w Krakowie”. Jak w tym wypadku wygląda przepis na sukces? Bierzemy kilkanaście młodych, utalentowanych osobowości, dodajemy trochę blasku i popularności oraz doprawiamy wszystko atrakcyjną nagrodą. W ten sposób udało nam się pozyskać dwa pierwsze dzieła „sztuki najmłodszej” do naszej Galerii. Więcej o laureatkach konkursu przeczytacie w naszym dziale Kultura i Nauka oraz w Miesięczniku „Kraków”, który patronuje akcji. 

Kochamy kulturę, a ona nas. W tym roku otrzymaliśmy nagrodę VOX OPERA, którą Opera Krakowska wyróżnia osoby i firmy w szczególny sposób zasłużone dla teatru. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc, ponieważ, jak wszyscy wiemy, ubiegły rok nie był łatwy dla sztuki.

Tym co nas napędza, jest poszukiwanie innowacji. Dzięki takiemu podejściu do oferty Consultronix dołączyła firma LKC Technologies Inc. Koniecznie przeczytajcie tekst okładkowy, w którym „odczarowujemy elektrofizjologię”. Co ciekawe, jedno z urządzeń tej firmy badane jest pod kątem wczesnego diagnozowania chorób psychicznych. 

Dobre wieści mamy także z naszego Centrum Badawczo-Rozwojowego. Dzięki intensywnej współpracy naszych inżynierów z CX Engineering z lekarzami, uruchomiliśmy produkcję termometru do pomiaru temperatury głębokiej ciała. HOPETHERM bez dwóch zdań jest innowacją na skalę światową. Już niedługo pierwsze urządzenia będą na wyposażeniu ratowników medycznych. Czy to przełom w diagnozie hipotermii? 

Mam nadzieję, że obecne wydanie CX Newsa będziecie mogli przeczytać odpoczywając po tej „długiej zimie” gdzieś w plenerze – nad morzem, na łące czy na górskim szlaku. Pamiętajcie o zachowaniu podstawowej ochrony przed słońcem. Coraz powszechniejsze w Polsce są badania dermatoskopowe skóry. Nasza świadomość rośnie, ale zbyt późno zdiagnozowane nowotwory skóry wciąż stanowią duży procent przypadków. Korzystając z okazji zachęcam do profilaktycznego badania znamion na zakończenie lata.

Życzę nam wszystkim wielu słonecznych dni!

Anna Barańska
Redaktor naczelny