Australijska firma Ellex jest liderem w produkcji laserów okulistycznych. W swojej ofercie posiada:
- lasery Nd:YAG 532nm Solitare dostępny w opcji z jednym lub dwoma portami do podłączenia sond i światłowodów, współpracujący z każdym dostępnym na rynku mikroskopem operacyjnym. Urządzenie to poprzez attachment może zostać podłączone do dowolnego typu lampy szczelinowej.
- laser Nd:YAG 532 nm Integre – jedyny na rynku w pełni zintegrowany system w którym wiązka laserowa jest prowadzona w torze optycznym lampy szczelinowej. Przejrzysty panel sterowania wraz z systemem "True CW" pozwala na pełną kontrolę parametrów pracy lasera przez operatora. Zastosowanie innowacyjnej techniki układu luster skracającej drogę promienia lasera pozwala na osiągnięcie tzw. Efektu „True Spot” - jest to nic innego jak rozmieszczenie takiej samej wartości energii promieniowania w całej wielkości plamki. Bardzo istotną zaletą proponowanego Państwu lasera jest mikromanipulator wraz z oparciem na palce dla operatora - pozwala to na sprawniejsze przeprowadzanie zabiegu.
- laser Nd:YAG 532 nm i 670 nm Integre Duo pierwsze na świecie w pełni zintegrowanym z lampą szczelinową laserem ND:YAG umożliwiającym operowanie z dwoma długościami fali. System ten znajduje zastosowanie w koagulacji siatkówki, pan-retinal koagulacji, koagulacji plamki żółtej, koagulacja naczynek w rogówce i tęczówce.
- laser Nd:YAG Q-switch Super Q – doskonały system do kapsulotomii i irydotomii
- laser Nd:YAG Q-switch Ultra Q – urządzenie w którym zastosowano system wydłużania żywotności głowicy co najmniej 5 razy w stosunku do tradycyjnych urządzeń. Wykorzystana technologia umożliwia uzyskanie przełomu optycznego na poziomie energii 1,8mJ gwarantuje to najwyższe bezpieczeństwo zabiegu. Jako jedyne na rynku urządzenie to można rozbudować do SLT.
Więcej informacji na temat laserów okulistycznych Ellex znajdziecie Państwo na stronie firmy CONSULTRONIX S.A.
Drukuj artykuł Udostępnij:
Udostępnij
Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:
Heidelberg Engineering od lat wyznacza trendy w diagnostyce okulistycznej. Niedościgniona technologia śledzenia ruchu gałki ocznej, konfokalna optyka czy unikalne oprogramowanie każdego dnia wspierają lekarzy w podejmowaniu najtrudniejszych decyzji klinicznych. To jednak nie wszystko. Przed nami nowa generacja tomografów SPECTRALIS z technologią SHIFT. Jest to pierwszy komercyjnie dostępny aparat OCT, który pozwala na zmianę prędkości skanowania, można wybrać spośród trzech: 20 kHz, 85 kHz i 125 kHz. Nowa architektura źródła OCT powstała, aby znaleźć równowagę pomiędzy jakością obrazu i szybkością badania w każdym indywidualnym przypadku. Możliwość zmiany prędkości skanowania pozwala na uzyskanie optymalnych jakościowo skanów, a także poprawia komfort i efektywność pracy.
„Uncover more!” – to hasło wprowadzające nową wersję oprogramowania dla platformy ANTERION przeznaczonej do obrazowania przedniego odcinka oka. Czy rzeczywiście oprogramowanie pozwoli użytkownikom jeszcze bardziej rozszerzyć możliwości diagnostyczne tej zaawansowanej platformy? Sprawdźmy!
„Kto nie idzie do przodu, ten się cofa” – ponadczasowe słowa wypowiedziane przez J. W. Goethego nieustannie inspirują inżynierów medycznych firmy Meridian Medical. Producent już w 1982 roku zaprezentował pierwszy na świecie dostępny komercyjnie laser Nd:YAG – Microruptor II. W tym roku premierę miał najnowszy model lasera MR Q SLT – udoskonalona wersja Microruptora bazująca na jego powtarzalności i skuteczności.
Słowo od redakcji: W związku ze zmieniającymi się potrzebami rynku okulistycznego i optycznego oraz postępem technologicznym w ostatnich latach rośnie znaczenie zawodu optometrysty. Dynamiczny rozwój tej profesji skłonił nas do przeprowadzenia rozmowy ze specjalistką w dziedzinie, dr Sylwią Kropacz-Sobkowiak, która opowiedziała nam o specyfice pracy optometrysty, bieżącej sytuacji optometrii w Polsce oraz o wyzwaniach, jakie stoją przed jej profesją na przyszłość.
W praktyce każdego lekarza, a tym bardziej lekarza okulisty, niezawodny sprzęt jest kluczowy dla postawienia dokładnej diagnozy. Badania dodatkowe, uzupełniające i wspomagające te podstawowe, takie jak na przykład badanie przy lampie szczelinowej są wszechobecne w codziennej praktyce i stały się już jej niezbędną częścią. Jednym z takich badań dodatkowych w okulistyce jest ultrasonografia oczu. Od ponad pół roku mam przyjemność pracować na aparacie USG SK-3000A firmy SK MED. Na pierwszy rzut oka sprzęt wydaje się niepozorny ze względu na swój podręczny i kompaktowy rozmiar, jednak skrywa w sobie wszystkie elementy niezbędne w USG tj. świetną jakość obrazu oraz wiele bardzo przydatnych dodatkowych funkcji.