Ellex zaprasza do krakowa - 6th Eropean Eye Cubed Ultrasound Course

Autor: Ewa Wesołowska-Kiełb

Kategoria: Szkolenia Artykuł opublikowano w CX News nr 2/36/2011

Firma Ellex już od sześciu lat organizuje Europejskie Szkolenia Ultrasonografczne. Kurs ten odbywa się w różnych krajach Europy. W szkoleniu bierze udział zazwyczaj około 40-50 osób z całej Europy. Uczestnikami kursu są lekarze okuliści na różnym poziomie specjalizacji, oraz pracownicy pokrewni okulistyce.

Program szkolenia jest zawsze bardzo interesujący. Wykłady obejmują zarówno informacje dotyczące nowości technologicznych zastosowanych w ultrasonografe Eye Cubed, ale również ciekawe wykłady wybitnych specjalistów z dziedziny okulistyki z różnych ośrodków naukowych z całego świata. W ostatnich dwóch latach swoją wiedzą podzielili się z uczestnikami szkolenia min.: prof. Bertil Damato z Royal Liverpool Hospital, dr Hatem Atta z Aberdeen Royal Infrmary, dr Tarek El-Khashab z Leighton Hospital, dr Yamini z Warrington Hospital, dr Michel Puech z Centre Explore Vision Paris, dr Olivier Berges z Fondation Ophtalmologique A. de Rotschild, Cathy Dibernardo z Wilmer Eye Institute, Johns Hopkins z Hospital Balitmore oraz Cynthia Kendall, współzałożycielka frmy Innovative-Imaging.W programie szkolenia znajdowały się wykłady dotyczące ewolucji ultrasonografi oraz nowości technologicznych związanych z ultrasonografem Eye Cubed. Program zawierał także warsztaty, gdzie w trakcie tzw. sesji „hands on” uczestnicy szkolenia mogli sami zapoznać się z możliwościami urządzenia. Do tej pory podczas teoretycznej części szkolenia, zaprezentowano opracowania naukowe dotyczącze m.in.: prawidłowego wykonywana biometrii, prawidłowej interpretacji wyników badania oraz omówienie najczęściej występujących błędów, różnych aspektów badania przedniej komory przy zabiegach refrakcyjnych, diagnozy jaskry z obrazowaniem przedniej komory, prawidłowego użycia sondy wysokiej rozdzielczości oraz jej zastosowań włączając w to anatomię przedniej komory, a także użycie ultrasonografu do badań w monitorowaniu nowotworów znajdujących się zarówno w przedniej jak i tylnej komorze.

W tym roku szóste już wydanie szkolenia z ultrasonografi odbędzie się w Krakowie. Jednym z wykładowców będzie lek. Andrzej Dmitriew z Kliniki Okulistyki z Poznania oraz prof. Bertil Damato z Liverpool Hospital.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Szkolenia:

Oferta szkoleniowa

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż w odpowiedzi na Państwa oczekiwania rozszerzyliśmy naszą ofertę szkoleniową o indywidualne kursy z zakresu Wetlab Fako/Witrektomia oraz Laserowego Usuwania Żylaków. 

Kursy medyczne - harmonogram na rok 2016*

Kursy medyczne - harmonogram na rok 2016*