EM 1000 – Elektromagnetyczny system ESWL Medispec

Autor: Leszek Piątek

Kategoria: Urologia Artykuł opublikowano w CX News nr 3/19/2006

Tagi:
Producenci sprzętu ESWL coraz częściej przyznają, że aby zapewnić skuteczne i bezpieczne przeprowadzenie procedury ESWL należy posługiwać się aparatem:
Ale jednocześnie:

Jest to podejście głęboko logiczne. Łatwiej, bowiem skruszyć kamień, gdy mimo ruchów oddechowych pacjenta znajduje się w ognisku terapeutycznym, jednak nie można na niego działać energią o zbyt dużej gęstości, bo w momencie, gdy nie zostanie ona zaabsorbowana przez kamień, zniszczy nieodwracalnie otaczającą go tkankę.

W tym kierunku od lat zmierza Medispec jako producent aparatury ESWL:EM 1000

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu rynku Medispec wprowadził do swojej oferty nowy aparat ESWL – EM 1000, którego działanie oparte jest na technologii elektromagnetycznej. Aparat ten łączy w sobie cechy aparatu elektrohydraulicznego, czyli duże ognisko i bezpieczne wartości ciśnienia oraz gęstości energii w ognisku terapeutycznym z oczekiwaniami użytkowników wymagających stosowania w aparatach ESWL nowocześniejszej technologii.

EM 1000 nie wymaga synchronizacji impulsów za pomocą EKG. Nie ma także konieczności podawania pacjentom środków znieczulających.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Urologia:

Celowana biopsja prostaty pod kontrolą microUSG. ExactVu™

Rak prostaty (stercza, gruczołu krokowego) jest obecnie najczęściej rozpoznawanym w naszym kraju nowotworem złośliwym u mężczyzn. Według danych Krajowego Rejestru Nowotworów w Polsce rejestruje się rocznie około 16 tysięcy nowych zachorowań i ponad 5 tysięcy zgonów. Rak prostaty zajmuje 1. miejsce wśród zgonów z powodu nowotworów złośliwych u mężczyzn.

Celowana biopsja prostaty pod kontrolą microUSG. ExactVu™ - OKIEM EKSPERTA

W naszym Centrum oferujemy pacjentom dostęp do nowatorskich metod diagnostycznych i terapeutycznych. Jednym z takich rozwiązań jest biopsja prostaty pod kontrolą microUSG. Jako pierwsi w Polsce zdecydowaliśmy się na zakup systemu ExactVu, ponieważ byliśmy przekonani, że zwiększy on nasze możliwości diagnostyczne i precyzję w prowadzeniu pacjentów w aktywnym nadzorze oraz w leczeniu ogniskowym raka prostaty. Jest to nowoczesne i bardzo obiecujące narzędzie charakteryzujące się wysoką czułością w wykrywaniu istotnego klinicznie raka gruczołu krokowego.

Prostota jako szczyt wyrafinowania system irygacji do zabiegów URS – Peditrol

Każdy urolog, który miał do czynienia z zabiegami endoskopowego kruszenia złogów, wie jak ważna dla dobrej widoczności pola operacyjnego jest irygacja. Jej znaczenie wzrasta podczas zabiegów giętkiej ureterorenoskopii. Jest to związane zazwyczaj z mniejszą średnicą endoskopu, cieńszymi i dłuższymi kanałami irygacyjnymi, współdzielonymi z różnymi narzędziami oraz zagięciem końcówki endoskopu podczas pracy.