Enerpeel EL - zestaw medyczny do wykonywania zabiegu złuszczania naskórka okolic oczu i ust

Autor: dr Rafał Sługocki

Kategoria: Dermatologia Artykuł opublikowano w CX News nr 2/18/2006

Lato tego roku jest piękne, dermatolodzy wyjechali na zasłużony wypoczynek a ich pacjenci opalają się na słońcu (nieraz długo i bez filtrów UV), kąpią się w morzu ( czasem z sinicami i kwitnącymi glonami). Korzystając z wolnego czasu zapraszam wszystkich lekarzy wykonujących peelingi do krótkiej lektury nad innowacyjnym produktem Laboratorium General Topics jakim jest ENERPEEL EL.

Część dermatologów pierwszy raz zapozna się z właściwościami włoskiego peelingu na XV Kongresie Europejskiej Akademii Dermatologii i Wenerologii, który odbędzie się na uroczej wyspie Rodos. Abyśmy już jesienią mogli przystąpić do wykonywania peelingów wokół oczu i ust chciałbym w skrócie zapoznać Państwa z działaniem ENERPEEL EL.

Laboratorium General Topics oddaje w nasze ręce - zestaw medyczny do wykonywania zabiegu złuszczania naskórka okolic oczu i ust z ominięciem czerwieni wargowej. Podstawowe składniki jednofazowego żelu to 3.75% kwas trójchlorooctowy i 15% kwas mlekowy. Takie proporcje związków chemicznych pozwolą nam na bezpieczne złuszczanie i modelowanie fragmentów skóry wokół oczu (także powiek) oraz wokół ust. Proponowany zestaw jest przystosowany do optymalizacji wyników i kontroli ryzyka, zarówno dzięki swojej formie chemiczno fizycznej, jak i specjalnemu systemowi dozowania.

Skóra wokół oczu jest szczególnie wrażliwa ze względu na swoją morfologię i funkcję. Powieki to najcieńszy fragment ludzkiej skóry, ich średnia grubość wynosi 0.04 mm. Zmarszczki wokół oczu tzw. kurze łapki są głównie wynikiem fotostarzenia i ruchów mięśni.

Skóra wokół ust jest wyjątkowo ważna przy określaniu parametrów estetycznych twarzy. W wyniku starzenia endogenicznego jak i egzogenicznego w okolicy wargi górnej powstają tzw. zmarszczki pionowe, następuje obniżenie krawędzi czerwieni wargowej i konturów ust. Reasumując skóra wokół oczu i ust stanowi ważny barometr chronostarzenia i fotostarzenia twarzy kobiet i mężczyzn.

Preparat ENERPEEL EL jest peelingiem chemicznym mającym kontrolowanie złuszczyć naskórek w celu poprawy wyglądu skóry - usunięcia martwych komórek warstwy rogowej, zaburzeń barwnikowych oraz regenerację i modelowanie żywego naskórka. Zestaw zawiera 4 jednorazowe "peny" dla jednego pacjenta, do użytku w cyklu składającym się z czterech sesji przeprowadzonych w odstępach 7-15 dniowych w zależności od uszkodzeń aktynicznych, fototypu i cech genetyczno rasowych pacjenta. Procedura złuszczania może zostać powtórzona dwa razy w roku (wiosna, jesień). Lekarz dermatolog musi pamiętać, że wrażliwość skóry na działanie chemiczne kwasów może wzrastać podczas kolejnych sesji złuszczania naskórka. ENERPEEL EL wykorzystujemy do
przeprowadzenia tzw. płytkiego peelingu dotyczącego warstwy rogowej naskórka w zależności od czasu stosowania przed neutralizacją i indywidualnej reakcji skóry pacjenta.

W każdym zestawie otrzymujemy jednorazowe bibułki nasączone roztworem wodno-alkoholowym z kwasem cytrynowym o pH 2.5 do przygotowania skóry w

celu uzyskania jednolitego wchłaniania preparatu. Po zakończeniu warstwowego nakładania żelu (4 warstwy) w ustalonych okolicach twarzy i odpowiednich czasach dokonujemy neutralizacji przy użyciu jednorazowych bibułek nasączonych 12% roztworem argininy o pH ok. 10.

Dodatkowo w zestawie dysponujemy preparatem FILLAST Eyes & Lips do rewitalizacji skóry wokół oczu i ust, zawierającym kwas hialuronowy, który może być stosowany pomiędzy zabiegami. Dodatkowo posiadamy krem TERPROLINE Contour Eyes & Lips do skóry wokół oczu i ust do stosowania przed i po peelingu, w celu poprawy elastyczności i jędrności przy równoczesnym działaniu łagodzącym. Na koniec mamy do dyspozycji dla każdego pacjenta krem SUNWARDS SPF 50+ do ochrony skóry poddanej złuszczaniu. Dla pełnego bezpieczeństwa do zestawu dołączana jest karta SUNWARDS do określenia natężenia promieniowania UV, a co za tym idzie wskazań do zastosowania filtrów fotoochronnych przez pacjenta.

W każdym zestawie lekarz praktyk otrzymuje bardzo dokładne informacje o przeprowadzeniu procedury złuszczania, czasów aplikacji preparatu, schematy nakładania oraz karty pacjenta potwierdzające zaznajomienie się z zabiegiem i wyrażenia zgody.

Zachęcam wszystkich lekarzy dermatologów do wykonywania peelingów ENERPEEL EL w swojej praktyce i rozszerzenia oferty zabiegów dermatoestetycznych w obrębie oczu i ust.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Dermatologia:

Diagnostyka wieloobiawowej choroby uwarunkowanej genetycznie. Doświadczenie z pracy na systemie vexia

Jestem użytkownikiem FotoFinder od 15 lat. Obecnie pracuję na modelu vexia z kamerą medicam 800. Każdy pacjent z chorobami skóry i przed zabiegami medycyny estetycznej ma wykonywaną pełną dokumentację w systemie FotoFinder, która pozwala ocenić przebieg terapii.

Okno w głąb skóry. Nieinwazyjna histopatologia XXI wieku w zasięgu ręki

Historia histologii sięga XVII wieku. Barwniki, parafina, kriostaty, pierwsze mikroskopy – wszystko to doprowadziło do tego, gdzie obecnie jesteśmy. Momentu, gdy na podstawie niewielkiego wycinka tkanki specjaliści decydują o rozpoznaniu rzutującym na przyszłość każdego zaniepokojonego swoim stanem pacjenta. 

Dołącz do rodziny FotoFinder. Zapraszamy do akcji partnerskiej

FotoFinder podczas 30 lat działalności dowiódł, że liczy się dla niego nie tylko jakość produkowanych urządzeń lecz także wymiar edukacyjny, dzięki czemu skupił wokół siebie światowej klasy specjalistów. Utrzymując rodzinny charakter, firmie udało się zbudować współpracującą ze sobą społeczność posiadaczy marki. Z FotoFinder jesteśmy związani od ponad 15 lat. Przez ten czas wspólnie wprowadziliśmy na polski rynek kilkaset urządzeń. Muszę podkreślić, że nawet te najstarsze wciąż funkcjonują i dobrze spełniają swoje zadanie, co potwierdza, że jakość i niezawodność są ważnymi zaletami tej marki. Pierwszy wideodermoskop FotoFinder powstał w niewielkiej niemieckiej miejscowości jako efekt pracy rodzinnej firmy. Od tamtej pory nieustanny rozwój technologii szedł w parze z konsekwentnym rozbudowywaniem społeczności użytkowników tej marki. Imponujący jest ogrom pracy, jaki zespół FotoFinder włożył w stworzenie sieci edukacyjnej. Doświadczeni specjaliści dermoskopii nieodpłatnie i rzetelnie dzielą się wiedzą z każdym, kto chce być częścią tej wyjątkowej grupy. Zarówno wykłady prowadzone w trakcie międzynarodowych kongresów, jak i comiesięczne piątkowe spotkania on-line w ramach FotoFinder Academy, sprawiły, że tysiące lekarzy z całego świata otrzymuje stałe wsparcie w pogłębianiu wiedzy i w samym procesie stawiania diagnozy.

OCT skóry - technologia VivoSight Dx. Wsparcie przy planowaniu leczenia raka podstawnokomórkowego

Połączenie zaawansowanego obrazowania skóry i nowych technologii leczenia opartych na celowanej emisji energii pozwala na stworzenie spersonalizowanych strategii leczenia BCC. 

Intensyfikacja badań klinicznych, postęp w technologii leczenia raka podstawnokomórkowego (BCC), a także coraz powszechniejsze stosowanie najnowocześniejszych systemów obrazowania skóry mają znaczący wpływ na rozwój medycyny w zakresie planowania diagnostyki i leczenia tego nowotworu. Do najchętniej stosowanych metod należą elastyczne oraz wydajne systemy uwzględniające indywidualne preferencje i potrzeby pacjentów. 

Renomowani specjaliści podzielili się swoimi doświadczeniami, prezentując swój wkład w rozwój nowych modeli strategii leczenia BCC. Opowiedzieli także o tym, dlaczego właśnie VivoSight OCT odgrywa w ich pracy kluczową rolę.

OCT skóry - technologia VivoSight Dx. Wsparcie przy planowaniu leczenia raka podstawnokomórkowego - Orit Markowitz MD

Połączenie zaawansowanego obrazowania skóry i nowych technologii leczenia opartych na celowanej emisji energii pozwala na stworzenie spersonalizowanych strategii leczenia BCC. 

Intensyfikacja badań klinicznych, postęp w technologii leczenia raka podstawnokomórkowego (BCC), a także coraz powszechniejsze stosowanie najnowocześniejszych systemów obrazowania skóry mają znaczący wpływ na rozwój medycyny w zakresie planowania diagnostyki i leczenia tego nowotworu. Do najchętniej stosowanych metod należą elastyczne oraz wydajne systemy uwzględniające indywidualne preferencje i potrzeby pacjentów. 

Renomowani specjaliści podzielili się swoimi doświadczeniami, prezentując swój wkład w rozwój nowych modeli strategii leczenia BCC. Opowiedzieli także o tym, dlaczego właśnie VivoSight OCT odgrywa w ich pracy kluczową rolę.