Ewolucyjny rozwój w leczeniu jaskry

Autor: dr n. med. Madhu Nagar

Kategoria: Okulistyka Artykuł opublikowano w CX News nr 2/18/2006

Tagi:

Jaskra jest złożoną chorobą charakteryzującą się wzrostem ciśnienia wewnątrzgałkowego, którego konsekwencją jest ucisk i niszczenie nerwu wzrokowego wraz z włóknami nerwowymi - jest to jeden z powodów utraty wzroku. Obecnie najskuteczniejszym dostępnym środkiem aby ochronić włókna nerwowe jest obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego.

Laserowa Selektywna Trabekuloplastyka (SLT) jest stosunkowo nową metodą w obniżaniu ciśnienia wewnątrzgałkowego. Celem laserowania są komórki barwnikowe melaniny sieci beleczkowatej. Komórki nie posiadające melaniny oraz inne tkanki pozostają nienaruszone. Z całą pewnością jest to bezpieczna alternatywa dla argonowej laserowej trabekuloplatyski (ALT), a przeprowadzone badania wskazują, że SLT jest skuteczniejszą metodą w obniżaniu ciśnienia wewnątrzgałkowego. Dodatkowym atutem jest fakt, że po SLT pacjent często nie musi przyjmować dodatkowych leków przeciwko jaskrze. SLT jest zatem znakomitym środkiem do przezwyciężenia tradycyjnych metod nie zawsze skutkujących w leczeniu jaskry.

Wskazania do SLT:

  1. Zdiagnozowane OAG i wzrost ciśnienia wewnątrzgałkowego.
  2. Pacjenci u których nie pomogło ALT.
  3. Pacjenci nie mogący przyjmować leków przeciwjaskrowych.
  4. SLT jako narzędzie wspomagające leczenie środkami farmaceutycznymi.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:

Czas na zmiany! Lasery okulistyczne Meridian Medical

U nas też zmiany – lasery Ellexa zastąpiły urządzenia szwajcarskiej firmy Meridian Medical.

Komentarz producenta - Oertli

The name Oertli stands for Swiss quality of the highest precision and reliability. We develop and produce our products exclusively in Switzerland, in the St. Gall Rhine Valley. These values are also very important to our business partners. For instance, we have been working for several years with the Swiss laser manufacturer Meridian Medical, which provides us with the Endo laser module in OS 4. 

Współpracujemy tylko z najlepszymi!

Miło mi podzielić się z Państwem dobrą wiadomością. Consultronix, od listopada 2020 r., jest przedstawicielem szwajcarskiej firmy Meridian Medical. Tym samym poszerzył i uzupełnił swoją ofertę laserów okulistycznych. 

Czy na pewno widzisz wszystko? Urządzenia SLO marki Optos

„Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”, w ten sposób Antoine de Saint-Exupéry w „Małym Księciu” uczył nas, by na ludzi patrzeć sercem. Gdyby jednak nieco zmienić perspektywę i przeanalizować te słowa całkowicie dosłownie? Wtedy moglibyśmy stwierdzić, że patrząc, nie dostrzegamy tego, co jest najbardziej istotne. Taka sytuacja ma szczególne znacznie w diagnostyce medycznej. Przeoczenie danego symptomu może mieć konsekwencje dla zdrowia pacjenta. 

Okiem eksperta - urządzenia Optos

Badanie z urządzeniem Optos pozwala na uwidocznienie oraz utrwalenie w formie fotografii barwnej szczegółów dna oka. Jest to bardzo cenne narzędzie, dzięki któremu można diagnozować, śledzić efekty wdrożonej terapii oraz przede wszystkim rozpoznawać obecność patologii obwodu oka. Wynik badania można uzyskać bez potrzeby rozszerzania źrenic.