„Ferrari” w GMM

Autor: Marek Wypych

Kategoria: Diagnostyka obrazowa Artykuł opublikowano w CX News nr 3/63/2018

General Medical Merate (GMM) jest na rynku medycznym już ponad 65 lat, czyli od roku 1953. Ze względu na wiek, plasuje się zatem między Lamborghini a Ferrari...
 
Przez te lata GMM wyrósł na jednego z największych producentów aparatury RTG, przejmując w międzyczasie wiele firm technologicznych. Dzisiaj GMM to ponad 350 pracowników, w tym prawie 30 w ośrodkach badawczo-rozwojowych. Na ich koncie jest już kilkadziesiąt modeli RTG, sprzedawanych do 80 państw, a także blisko 12 000 instalacji na całym świecie, między innymi 135 w Polsce.
 
Fot. 1. Cyfrowe, multifunkcyjne telekomando OPERA Swing
Flagowym produktem General Medical Merate jest rodzina aparatów do radiografii i fluoroskopii, w tym unikalny w swojej konstrukcji i funkcjonalności OPERA Swing (o czym można przekonać się oglądając prezentację produktów GMM dostępną na kanale YouTube). Seria Calypso to aparaty do radiografii, które mogą być "szyte na miarę" pod indywidualne potrzeby Klienta. Natomiast bezkonkurencyjne aparaty, słynące ze swojej niezawodności to przyłóżkowe MAC i ACCORD - z mocnym generatorem i lampą RTG o wysokich parametrach cieplnych. Ramię C "SYMBOL", ze względu na ergonomię i parametry jest chętnie używane w pracowniach elektrofizjologii oraz przy badaniach z użyciem kontrastu.
 
Ponad połowa wolumenu GMM to produkcja OEM dla "Wielkiej Trójki"  i sprzedawana jako ich marka.
 
Nowości technologiczne implementowane są błyskawicznie do aparatów GMM, natomiast do produkcji OEM trafiają z opóźnieniem, z uwagi na skomplikowane procedury certyfikacyjne.
 
Fot. 2. Cyfrowy aparat RTG Calypso z zawieszeniem sufitowym
Nie jest tajemnicą, że zakup aparatu to dopiero połowa sukcesu, zazwyczaj związana z problemami, a przede wszystkim z kosztami. Cena gwarancji i jakość serwisu często stanowi ważniejszy faktor, niż wartość maszyny.
 
Consultronix od 25 lat serwisuje aparaturę RTG. Jest laureatem kilku wyróżnień i nagród wśród najlepszych serwisów europejskich. Dzięki bezpośredniej współpracy z GMM, warunki proponowane przez nas są bez porównania lepsze niż propozycje "Wielkiej Trójki" - o czym wielu z Państwa wie z autopsji, a pozostałych będziemy mieli szansę przekonać, pod warunkiem, że zdecydujecie się na zakup "Ferrari" z GMM.

Więcej informacji na temat gmm, radiologia znajdziecie Państwo na stronie firmy CONSULTRONIX S.A.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Diagnostyka obrazowa:

Elektroniczna dokumentacja medyczna czyli jak ugryźć ucyfrowienie RTG – nowości Rayence

Postęp, zmiany i innowacje to nieodłączne cechy intensywnie rozwijających się dziedzin nauki, technologii i medycyny. Inwestycje w nowe technologie są naturalną drogą zwiększenia przychodu i polepszenia jakości usług. Pomimo wynalezienia na początku lat 60-tych pierwszego detektora, umożliwiającego przechwycenie promieniowania w formie cyfrowej, wiele placówek w Polsce – ze względów finansowych – nadal korzysta z systemów analogowych.

Bezpieczeństwo pacjenta podczas zabiegów radioterapii

Choroby nowotworowe obok chorób układu krążenia są główną przyczyną zgonów na świecie. Z roku na rok zwiększa się zachorowalność na nowotwory, a w związku z postępem medycyny i jej możliwości diagnostycznych wzrasta także ich wykrywalność. Jest to powodem bardzo dużego wzrostu liczby pacjentów objętych leczeniem onkologicznym. Ważnym elementem procesu leczenia onkologicznego jest radioterapia wykonywana w seriach zabiegów, które wcześniej zostają szczegółowo zaplanowane tak, aby działania niepożądane i ewentualne uszkodzenia okolicznych dla guza tkanek były jak najmniejsze. 

Leczenie zaburzeń pracy serca - gwarancja bezpieczeństwa z systemem Epoch

Będąc dystrybutorem firmy Stereotaxis na Polskę bardzo nam miło jest przedstawić wyniki badań udostępnione przez Uniwersytet Medyczny Paracelcus na temat korzyści płynących ze stosowania systemu Niobe. 

Ucyfrowienie aparatu RTG – to naprawdę proste

Cyfrowe aparaty RTG stały się już standardem. Na rynku medycznym pozostaje jednak wiele systemów analogowych, które pomimo swojego stażu bardzo dobrze funkcjonują. Do niedawna jedyną opcją ucyfrowienia takich aparatów były kasety CR (Computed Radiography) - czyli systemy Radiografii Cyfrowej Pośredniej. Aktualnie pracownie mają do wyboru również bezpośrednią digitalizację systemów RTG, poprzez detektory DR (Digital Radiography) - czyli Radiografię Cyfrową Bezpośrednią. O tej technice będą Państwo mogli przeczytać w poniższym artykule.