Wygoda i komfort chirurgów, podczas wykonywania operacji, stały się podstawowym celem dla konstruktorów nowego fotela SurgiLine. Przy współpracy z wieloma lekarzami okulistami z całego świata, powstał nowoczesny i komfortowy fotel dla operatora.
Do jego głównych zalet należą:
- profilowane siedzisko – z możliwością regulacji pochylenia co ma szczególne znaczenie przy długich operacjach eliminując ucisk nerwu kulszowego
- ergonomiczne oparcie – pozycjonowane zgodnie z wygodą użytkownika umożliwia komfortową pracę w jednej pozycji nawet przez dłuższy czas.
- regulowane podłokietniki - stanowią doskonałe wsparcie dla rąk. Opcjonalnie istnieje także możliwość zamontowania podparcia dla rąk, umieszczanego w przedniej części fotela.
- sterowanie elektryczne - za pomocą dwóch przełączników nożnych, które pozwalają łatwo regulować jego wysokość.
- zasilanie akumulatorowe - powala na uniezależnienie urządzenia od sieci i wystarcza na tydzień pracy.
- mobilność - posiada specjalnie zaprojektowane, centralnie blokowane cztery podwójne kółka, umożliwiające łatwy transport samego fotela oraz w razie potrzeby, sprawną zmianę miejsca operatora.
- wykonanie - podstawa fotela wykonana jest z trwałego i lekkiego materiału, natomiast siedzisko i oparcie obszyte są sztuczną skórą, przystosowaną do częstej dezynfekcji.
- akcesoria - fotel SurgiLine można wyposażyć w dodatkowe akcesoria, które zwiększają funkcjonalność fotela.
Linia produktów UFSK to również stoły operacyjne oraz łóżka pacjenta które są niezastąpione na każdej sali operacyjnej. Szeroka gama kolorystyczna tapicerek pozwala na dopasowanie urządzeń do nawet najbardziej wyrafinowanych gustów.
Więcej informacji na temat mebli okulistycznych znajdziecie Państwo na stronie firmy CONSULTRONIX S.A.
Drukuj artykuł Udostępnij:
Udostępnij
Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:
Heidelberg Engineering od lat wyznacza trendy w diagnostyce okulistycznej. Niedościgniona technologia śledzenia ruchu gałki ocznej, konfokalna optyka czy unikalne oprogramowanie każdego dnia wspierają lekarzy w podejmowaniu najtrudniejszych decyzji klinicznych. To jednak nie wszystko. Przed nami nowa generacja tomografów SPECTRALIS z technologią SHIFT. Jest to pierwszy komercyjnie dostępny aparat OCT, który pozwala na zmianę prędkości skanowania, można wybrać spośród trzech: 20 kHz, 85 kHz i 125 kHz. Nowa architektura źródła OCT powstała, aby znaleźć równowagę pomiędzy jakością obrazu i szybkością badania w każdym indywidualnym przypadku. Możliwość zmiany prędkości skanowania pozwala na uzyskanie optymalnych jakościowo skanów, a także poprawia komfort i efektywność pracy.
„Uncover more!” – to hasło wprowadzające nową wersję oprogramowania dla platformy ANTERION przeznaczonej do obrazowania przedniego odcinka oka. Czy rzeczywiście oprogramowanie pozwoli użytkownikom jeszcze bardziej rozszerzyć możliwości diagnostyczne tej zaawansowanej platformy? Sprawdźmy!
„Kto nie idzie do przodu, ten się cofa” – ponadczasowe słowa wypowiedziane przez J. W. Goethego nieustannie inspirują inżynierów medycznych firmy Meridian Medical. Producent już w 1982 roku zaprezentował pierwszy na świecie dostępny komercyjnie laser Nd:YAG – Microruptor II. W tym roku premierę miał najnowszy model lasera MR Q SLT – udoskonalona wersja Microruptora bazująca na jego powtarzalności i skuteczności.
Słowo od redakcji: W związku ze zmieniającymi się potrzebami rynku okulistycznego i optycznego oraz postępem technologicznym w ostatnich latach rośnie znaczenie zawodu optometrysty. Dynamiczny rozwój tej profesji skłonił nas do przeprowadzenia rozmowy ze specjalistką w dziedzinie, dr Sylwią Kropacz-Sobkowiak, która opowiedziała nam o specyfice pracy optometrysty, bieżącej sytuacji optometrii w Polsce oraz o wyzwaniach, jakie stoją przed jej profesją na przyszłość.
W praktyce każdego lekarza, a tym bardziej lekarza okulisty, niezawodny sprzęt jest kluczowy dla postawienia dokładnej diagnozy. Badania dodatkowe, uzupełniające i wspomagające te podstawowe, takie jak na przykład badanie przy lampie szczelinowej są wszechobecne w codziennej praktyce i stały się już jej niezbędną częścią. Jednym z takich badań dodatkowych w okulistyce jest ultrasonografia oczu. Od ponad pół roku mam przyjemność pracować na aparacie USG SK-3000A firmy SK MED. Na pierwszy rzut oka sprzęt wydaje się niepozorny ze względu na swój podręczny i kompaktowy rozmiar, jednak skrywa w sobie wszystkie elementy niezbędne w USG tj. świetną jakość obrazu oraz wiele bardzo przydatnych dodatkowych funkcji.