FotoFinder aesthetics ATBM

Autor: Justyna Wiśniowska

Kategoria: Dermatologia Artykuł opublikowano w CX News nr 1/55/2016

Dla wszystkich zwolenników technologii ATBM (Automated Total Body Mapping), odczuwających brak lub potrzebę posiadania systemu ułatwiającego profesjonalne i powtarzalne wykonywanie zdjęć pacjenta „przed i po”, firma FotoFinder przygotowała moduł aesthetics do fotodokumentacji pacjenta medycyny estetycznej. Mając na uwadze sugestie zgłaszane przez użytkowników i najnowsze trendy na rynku medycyny estetycznej, firma FotoFinder postanowiła udoskonalić swój dotychczasowy system. 

Pierwsze udogodnienie dotyczy statywu z aparatem. Dotąd dostępny statyw „ręczny” został zastąpiony „wieżą”, po której szynach aparat przesuwa się automatycznie, dostosowując swoją wysokość do obrazowanego miejsca na ciele pacjenta. 
 
aesthetics 

Drugą modyfikacją jest całkowita rewolucja oprogramowania – gotowe szablony umożliwiają dobór ustawienia pacjenta i wysokości aparatu do potrzeb dokumentacji. Wzorce „krok po kroku”, za pomocą obrazków prowadzą użytkownika przez procedurę wykonania zdjęć, które są następnie katalogowane w wirtualnej „karcie pacjenta” oraz grupowane względem diagnozy, zabiegu, metody leczenia, daty itd. 

Dla precyzyjnego dopasowania i powtarzalności ustawień aparatu, stworzono trzecie ułatwienie: oznaczony kolorami obiektyw. Każdy kolor odpowiada ustawieniom obiektywu dobranym do wskazanej przez szablon w oprogramowaniu, obrazowanej części ciała (np. pasek niebieski na obiektywie odpowiada zdjęciom ud i pośladków, pasek żółty – zdjęciom twarzy i szyi itd.). Pozwala to każdemu na wykonywanie świetnej jakości zdjęć, bez względu na poziom zaawansowania w fotografii. 

Profesjonalną fotodokumentację umożliwia szereg cech zebranych w jednym urządzeniu: intuicyjne oprogramowanie, odpowiednie oświetlenie, stała odległość pacjenta od obiektywu wytyczona przez laserowy wskaźnik, mata podłogowa ułatwiająca pacjentowi ustawienie oraz jednorodne tło na ścianę. Tego typu dokumentacja, połączona z planem leczenia na wygenerowanym raporcie, stanowi doskonałe narzędzie, pozwalające śledzić zmiany na ciele pacjenta i przekonać go o efektywności zabiegów wykonywanych w gabinecie. 

FotoFinder aesthetics ATBM może funkcjonować jako osobne urządzenie lub jako jeden z modułów systemu bodystudio ATBM w połączeniu z modułami: dermoskopowym i mapowania znamion.

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki FotoFinderOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Dermatologia:

Rola kontekstu w interpretacji obrazu dermatoskopowego

Rola całościowej oceny kontekstu klinicznego, obrazu wideodermatoskopowego oraz badania histopatologicznego dla właściwej diagnostyki i leczenia pacjenta z atypową zmianą barwnikową. 

Nowe obiektywy FotoFinder. Szerszy zakres możliwości kamery medicam 1000s

Obiektyw D-Scope III - NOWOŚĆ!
Dermoskopia wysokich powiększeń
Do rodziny obiektywów FotoFinder dołączył innowacyjny obiektyw D-Scope III, otwierający nowy rozdział obserwacji zmian skórnych w powiększeniu optycznym do 400x. Technologia dermoskopii wysokich powiększeń działa w połączeniu z kamerą wideodermoskopową FotoFinder medicam® 1000s.Nowy obiektyw sprawdza się także w kapilaroskopii, ułatwiając analizę nieprawidłowości mikronaczyniowych. Doskonale widoczne są nawet komórki krwi przepływające przez naczynia włosowate. 

Trychologia kosmetyczna - inna strona kosmetologii

Coraz więcej osób ma problem z wypadaniem włosów lub dolegliwościami ze strony skóry głowy. Część szuka rozwiązania na własną rękę testując produkty z drogerii czy z apteki, niektórzy leczą się u dermatologa, a inni szukają pomocy u trychologa.