FotoFinder dermoscope wireless - konfiguracja na miarę potrzeb klienta

Autor: Justyna Wiśniowska

Kategoria: Dermatologia Artykuł opublikowano w CX News nr 2/56/2016

Zapewne wielu z Państwa chciałoby wykonywać zdjęcia znamion za pomocą niewielkiego, poręcznego urządzenia, z daleka od komputera i bez konieczności podłączania go do prądu. Czy nie przyjemnie byłoby przeglądać wykonane zdjęcia na iPadzie, gdy w gabinecie brak miejsca na rozbudowany system z dużym monitorem? 

Dobrą wiadomością jest fakt, że to wszystko jest już możliwe z nową konfiguracją FotoFinder dermoscope wireless. Firma FotoFinder przedstawia nowe, wygodne i bezprzewodowe rozwiązanie wideodermoskopowe, przeznaczone zarówno do małych gabinetów, jak i dużych klinik. 

Zestaw opiera się na wykorzystaniu urządzenia handyscope. Jest to lekka i wygodna w użyciu nakładka na iPhone’a (dostępna na modele iPhone’a: 4, 4s, 5, 5s i 6), która umożliwia obrazowanie znamion i skóry głowy w trybie polaryzacyjnym oraz z immersją, gwarantując wysokiej jakości powiększenie optyczne do 20x. 
 
Universe Wireless 

Oprogramowanie FotoFinder Universe, wraz z bazą danych, instalowane jest na Państwa komputerze lub laptopie. Z oprogramowaniem możemy połączyć od jednego do trzech iPhone’ów. Zdjęcia wykonane iPhone’em z nakładką handyscope są przesyłane i przechowywane w wirtualnej karcie pacjenta w oprogramowaniu na komputerze. 

Rozwiązaniem, które sprawdzi się w większych klinikach jest możliwość instalacji oprogramowania, służącego do przeglądania zdjęć znajdujących się w bazie, na nawet dwóch dodatkowych iPadach. Personel kliniki może wykonywać pacjentom fotodokumentację, którą lekarz następnie przegląda i konsultuje z pacjentem podczas wizyty. To wygoda i oszczędność czasu każdego specjalisty. 
 
Baza danych 

Indywidualnie dopasowaną konfigurację możemy zaproponować także aktualnym użytkownikom systemów FotoFinder. Po podłączeniu urządzenia mobilnego handyscope do Państwa systemu, można przesyłać zdjęcia do wirtualnej karty pacjenta w programie – szybko i bezprzewodowo. Po więcej szczegółów i indywidualnie dopasowaną do potrzeb konfigurację sprzętową, zapraszam serdecznie do kontaktu z Działem Dermatologii.

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki FotoFinderOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Dermatologia:

Rola kontekstu w interpretacji obrazu dermatoskopowego

Rola całościowej oceny kontekstu klinicznego, obrazu wideodermatoskopowego oraz badania histopatologicznego dla właściwej diagnostyki i leczenia pacjenta z atypową zmianą barwnikową. 

Nowe obiektywy FotoFinder. Szerszy zakres możliwości kamery medicam 1000s

Obiektyw D-Scope III - NOWOŚĆ!
Dermoskopia wysokich powiększeń
Do rodziny obiektywów FotoFinder dołączył innowacyjny obiektyw D-Scope III, otwierający nowy rozdział obserwacji zmian skórnych w powiększeniu optycznym do 400x. Technologia dermoskopii wysokich powiększeń działa w połączeniu z kamerą wideodermoskopową FotoFinder medicam® 1000s.Nowy obiektyw sprawdza się także w kapilaroskopii, ułatwiając analizę nieprawidłowości mikronaczyniowych. Doskonale widoczne są nawet komórki krwi przepływające przez naczynia włosowate. 

Trychologia kosmetyczna - inna strona kosmetologii

Coraz więcej osób ma problem z wypadaniem włosów lub dolegliwościami ze strony skóry głowy. Część szuka rozwiązania na własną rękę testując produkty z drogerii czy z apteki, niektórzy leczą się u dermatologa, a inni szukają pomocy u trychologa.