FotoFinder rodzinna firma - światowa marka

Autor: Ewa Rzegocka

Kategoria: Dermatologia Artykuł opublikowano w CX News nr 1/39/2012

FotoFinder : Rodzinna firma - światowa marka

Firma  FotoFinder  od 1991 roku ustala standardy dokumentacji cyfrowej. Obecnie jest światowym liderem na rynku cyfrowej dermatoskopii i dokumentacji fotograficznej wykorzystywanej w dermatologii i medycynie estetycznej. Firma Consultronix, od ponad 10 lat, ma przyjemność być jedynym, autoryzowanym i wyłącznym dystrybutorem na terenie Polski.

spotkanie


Historia sukcesu firmy FotoFinder zaczyna się w latach 90., kiedy wzrastało zainteresowanie internetem i multimediami. Wtedy to Rolf Mayer wraz z synem Andreasem rozpoczęli prace nad stworzeniem pierwszych baz danych z cyfrowymi zdjęciami. Początkowo, przeznaczone były one dla firm przemysłowych i  znane pod marką TeachScreen Software GmbH. Kilka lat pó źniej właściciel firmy Rolf Mayer rozpoczął współ-pracę z dermatologami i naukowcami z uniwersytetu w Tubingen. Wiadome było, że możliwość wykorzystania obrazowania komputerowego do analizy i monitorowania zmian melanocytowych zwiększy szanse na wczesne wykrycie raka skóry. Tak powstał pierwszy  FotoFinder Dermoscope: system komputerowy umożliwiający archiwizację i ocenę zmian skórnych, przy pomocy specjalnych obiektywów do zdjęć mikroskopowych. W  tym momencie system FotoFinder Dermoscope posiada tysiące zadowolonych użytkowników na całym świecie.

Od 2007 roku firma używa nazwy  FotoFinder GmbH  i jest zlokalizowana w Bawarii, w malowniczo położonym, uzdrowiskowym miasteczku Bad Birnbach w Niemczech. Sieć partnerów i dystrybutorów objęła cały świat. Lata doświadczenia pozwoliły, aby firma FotoFinder stała się głównym producentem systemów służących do obrazowania. W chwili obecnej jest liderem, jeśli chodzi o jakość sprzętu. Jeśli mielibyście Państwo ochotę spotkać się osobiście z firmą FotoFinder, to na ich stronie internetowej:  http://www.fotofinder.de/en/trade-shows.html znajduje się wykaz międzynarodowych kongresów, w których z pewnością będą brali udział.

Współpraca z renomowanymi uniwersytetami i instytutami stale wnosi nowe rozwiązania i rozwój tworzonych systemów. Warto także wspomnieć, że firma FotoFinder posiada certyfikat jakości ISO 9001. Za innowacyjność i światowy zasięg wygrała Bavarian Export Award 2011. Mocną stroną i rdzeniem kompetencji jest zastosowanie zaawansowanego oprogramowania i kamery HD. Produkty firmy FotoFinder są stale ulepszane i  dopasowywane do potrzeb klienta.

systemy fotofinder

I  tak  FotoFinder Dermoscope  przeznaczony jest dla dermatologów, onkologów, a także lekarzy medycyny estetycznej i pierwszego kontaktu. Służy głównie do wczesnego wykrywania i  prewencji raka skóry oraz profesjonalnej archiwizacji zdjęć. Każdy użytkownik w zależności od profilu gabinetu może skonfigurować systemy firmy FotoFinder indywidualnie. Najpopularniejszym produktem jest wideoderamtoskop pozwalający na systematyczną ocenę zmian melanocytowych wraz z ich archiwizacją. Do dyspozycji są różne wersje urządzenia, profesjonalne oprogramowanie (na przykład MoleAnalyzer, BodyScanPro) oraz szereg obiektywów (między innymi FD Lens, D-Scope III do kapilaroskopii).

Dodatkowo producent oferuje doskonałe oprogramowanie FotoFinder Mediscope, umożliwiające wykonywanie zdjęć (przed i po) zabiegu, wykorzystywanych często w portfolio gabinetu. W  ofercie firmy FotoFinder widnieje także jedyny dermatoskop ręczny , kompatybilny z iPhonem.

Zachęcam do zapoznania się z pełną ofertą firmy FotoFinder, jak również na organizowane przez nas kursy dermatoskopii cyfrowej i dermatoskopii dla zaawansowanych. Terminy szkoleń znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej www.cxsa.pl.

rekomendacje

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki FotoFinderOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Dermatologia:

Rola kontekstu w interpretacji obrazu dermatoskopowego

Rola całościowej oceny kontekstu klinicznego, obrazu wideodermatoskopowego oraz badania histopatologicznego dla właściwej diagnostyki i leczenia pacjenta z atypową zmianą barwnikową. 

Nowe obiektywy FotoFinder. Szerszy zakres możliwości kamery medicam 1000s

Obiektyw D-Scope III - NOWOŚĆ!
Dermoskopia wysokich powiększeń
Do rodziny obiektywów FotoFinder dołączył innowacyjny obiektyw D-Scope III, otwierający nowy rozdział obserwacji zmian skórnych w powiększeniu optycznym do 400x. Technologia dermoskopii wysokich powiększeń działa w połączeniu z kamerą wideodermoskopową FotoFinder medicam® 1000s.Nowy obiektyw sprawdza się także w kapilaroskopii, ułatwiając analizę nieprawidłowości mikronaczyniowych. Doskonale widoczne są nawet komórki krwi przepływające przez naczynia włosowate. 

Trychologia kosmetyczna - inna strona kosmetologii

Coraz więcej osób ma problem z wypadaniem włosów lub dolegliwościami ze strony skóry głowy. Część szuka rozwiązania na własną rękę testując produkty z drogerii czy z apteki, niektórzy leczą się u dermatologa, a inni szukają pomocy u trychologa.